• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proizvodnja rajčice

I

Ivica 75

Guest
Pomoc, paradajz

Imam problem sa paradajzom, posadio sam ga u plastenik pre sedam dana, a danas su poceli listovi da mu se savijaju i okrecu prema dole. Na samim listovima nema nikakvih promena. Molim za savet.
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    63.2 KB · Pregleda: 568
  • 2.jpg
    2.jpg
    59 KB · Pregleda: 575

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Imam problem sa paradajzom, posadio sam ga u plastenik pre sedam dana, a danas su poceli listovi da mu se savijaju i okrecu prema dole. Na samim listovima nema nikakvih promena. Molim za savet.

Ja da sam na tvom mjestu prvo bi ga ošpricao sa Drinom drugo zalio sa gnojivom 20-20-20 i treće ošpricao sa ridomilom to bi napravio da je paradajz moj. Umjesto drina vi imate slavol mani izgleda jako gladan.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Imam problem sa paradajzom, posadio sam ga u plastenik pre sedam dana, a danas su poceli listovi da mu se savijaju i okrecu prema dole. Na samim listovima nema nikakvih promena. Molim za savet.
imaš ti problema i sa čitanjem i sa predstavljanjem,inače bi znao naći temu paradajza i pravila foruma,malo kulture nebi škodilo.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Probacu, Hvala

Daj poslikaj malo više, cjelu biljku ili više njih.

Ako si slučajno pogrešio temu na svakom forumu postoje moderatori, admini i drugi pa će da upozore i da isprave.
 
I

Ivica 75

Guest
Evo jos slika. Malo sam pozurio pa nisam nasao slicnu temu, valjda nije katastrofa.
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    31 KB · Pregleda: 646
  • 2.jpg
    2.jpg
    44.4 KB · Pregleda: 579
  • 3.jpg
    3.jpg
    20.8 KB · Pregleda: 1,004
  • 4.jpg
    4.jpg
    31.6 KB · Pregleda: 965

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Jel ti je temperatura preko 30 stupnjeva? Ako nisu grinje (to moraš pogledati sa povečalom i to malo boljim) onda ti vjerovatno korijen nije dobro razvijen i bljka ne može povući vodu koliko treba, zato uvrće listove da smanji transpiraciju.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Evo jos slika. Malo sam pozurio pa nisam nasao slicnu temu, valjda nije katastrofa.

Tebi se list uvija prema unutra kod mene je tako kad ima uši grinje ili druge napasnike dali si špricao zemlju prije sadnje.
 
I

Ivica 75

Guest
Vrh biljke je mlitav, neznam kako bih objasnio, opusten. Unutra je danju 30, a nocu oko 8. Sinoc sam folijarno 20:20:20+Mq i kao da se uvrtanje zaustavilo, ali i dalje je lose.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Vrh biljke je mlitav, neznam kako bih objasnio, opusten. Unutra je danju 30, a nocu oko 8. Sinoc sam folijarno 20:20:20+Mq i kao da se uvrtanje zaustavilo, ali i dalje je lose.

20 je folijarno slabo ono bi trebalo ići kap na kap 1% a pošto biljka treba hranu može i 2% ošpricaj sa insekticidom nekim i trebao bi vidjeti da možda beštije nisu napale korjen isčupaj najslabiju biljku i pogledaj da se nije koja beštija zabušila u korjen. Je velika razlika u temperaturi ali tako je i kod mene nesmeta.

@moco sumpor je za pljesan a cuprablau bakar 35% koji sad nije potreban.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Te folijarce ostavi za neki drugi put. Kupi vodotopivo gnojivo sa bogatim fosforom npr 11-44-11 za drip!! Razmuti u količini koja je propisana, ako nemaš injektor (venturi cijev) onda zali svaku biljku sa 1 l čiste vode, poslije toga sipaj dozvoljenu koncentraciju ukupno 2 litre vode i poslije toga sipaj 0,5 litre čiste vode po biljci. Nemoj vodu korisititi iz vodovoda. To napravi danas ili sutra i ponovi srijeda ili četvrtak. U međuvremenu kupi povečalo 10-100x povećanje i pogledaj jel ima kakvih baja ispod lista. Za sada ovoliko, kasnije ide još toga.
 
I

Ivica 75

Guest
Pre 10 dana kada sam ga posadio u plastenik rasad (koren) sam potapao u rastvor 12:40:12, a pre 3 dana sam isti pustio kroz venturi. Listovi su cisti nema nikakvih promena.
 
I

Ivica 75

Guest
Zaboravio sam, juce odem kod coveka od koga sam uzeo rasad, a kod njega rasad slicna situacija. Samo na njegovom rasadu je sve to manje izrazeno: blago povijeni listovi na gore i mlitava kruna(vrh). Njegov komentar je da je slabo zaliven i da je vruce.
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Zaboravio sam, juce odem kod coveka od koga sam uzeo rasad, a kod njega rasad slicna situacija. Samo na njegovom rasadu je sve to manje izrazeno: blago povijeni listovi na gore i mlitava kruna(vrh). Njegov komentar je da je slabo zaliven i da je vruce.

Mogu ovo biti i simptomi raznih gljivičnih bolesti, pada mi na pamet venuće, plutavost korjena, trulež korjena. Biljka je još u ranom stadiju pa simpomi nisu jako izraženi te je jako teško postaviti točnu dijagnozu.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
A joj :) Upropastit ćeš zemlju, baška taj paradajz. Imaš puno grešaka, teško ih je sada ispravljati. Poz

P.S. U bližoj budučnosti morat ćeš gipsat zemlju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh