• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proizvodnja rajčice

tomica

Član
Tu od
7 Pro 2011
Poruka
106
picture.php
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
a i nema baš korova!ako i šta nikne,onda motikom!NIKAKO HERBICID!!

Lijepo to izgleda čisto, zdravo i uredno ali mi se čini da bi rajčice trebale biti malo bujnije i tamnjie(barem su moje) ako je riječ o sorti Logistica RZ(?), da li je postavljena neka uska folija, za svaki red posebno? Ako je, koje je dimenzije i kako je postavljaš? Zanimljivo je, jer ni ja nemam korova a u pitanju je i ušteda... jedino treba procjeniti opravdanost postavljanja takve uske folije.
 

tomica

Član
Tu od
7 Pro 2011
Poruka
106
Petula to je brilijant(grapolo)!vrlo prozračna biljka,malo svjetlijeg lišća i izuzetno kvalitetna(boga mi i skupa)!možda ti se zbog sunca čini da je svijetlo lišće!plodovi su prorjeđeni na 5 komada po jednoj cvjetnoj grani zbog krupnoće!folija je širine 70cm(50cm kad se zagrne sa svake strane)!istina,nemamo problema sa korovima pa zbog toga ne stavljamo široke folije(dobro kažeš,zbog uštede,jer i sam znaš koliki su inputi u jednu takvu proizvodnju!)inače folije postavljam sa polagačem!
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Evo kako izgleda kod mene, Slikano danas!
 

Prilozi

  • P1000084.jpg
    P1000084.jpg
    46.2 KB · Pregleda: 317
  • P1000086.jpg
    P1000086.jpg
    50.8 KB · Pregleda: 307

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Petula to je brilijant(grapolo)!vrlo prozračna biljka,malo svjetlijeg lišća i izuzetno kvalitetna(boga mi i skupa)!možda ti se zbog sunca čini da je svijetlo lišće!plodovi su prorjeđeni na 5 komada po jednoj cvjetnoj grani zbog krupnoće!folija je širine 70cm(50cm kad se zagrne sa svake strane)!istina,nemamo problema sa korovima pa zbog toga ne stavljamo široke folije(dobro kažeš,zbog uštede,jer i sam znaš koliki su inputi u jednu takvu proizvodnju!)inače folije postavljam sa polagačem!

Sve mi je jasno i sve je pet. Imaš ugovoren grapolo ili si išao u proizvodnju da iznenadiš tržište:p ja sam lani imao Cibelliu i prodavao sam je kao grapolo jer je išlo bolje i po većoj cijeni,ali to je ispalo sasvim slučajno. Ove godine sam dogovori krupnije rajčice pa ćemo vidjeti.
 

tomica

Član
Tu od
7 Pro 2011
Poruka
106
imao sam ga nešto prošle godine i rješio sam ga bez problema pa sam ga ove godine stavio nešto više!inače ja imam sve prodano unaprijed,tako da se ne bojim za plasman!
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
plevak koju to sortu imaš?
Mondial, rally

Ove sam godine na probu stavio i stotinjak komada niskog na špagu u plastenik i pustio na dvije grane po jednoj špagi i za sada na njemu imam već 6 - 8 klastera na 70 cm visine stabla. Oplodnja potpuna te ukoliko bude sada još i debljina kao što je vani mislim da od iduće godine idem samo na niski u plasteniku. Ako bude kako vjerujem da bude, po jednom niskom bi morao dobiti 50% viši prinos nego na visokom, uz manje troškova, posla i manje problema kod visokih temperatura. Budem kasnije stavio slike jer sam sa tim niskim sortama išao kasnije pa su tek oplođena jedno 4 klastera.
poz.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Mondial, rally

Ove sam godine na probu stavio i stotinjak komada niskog na špagu u plastenik i pustio na dvije grane po jednoj špagi i za sada na njemu imam već 6 - 8 klastera na 70 cm visine stabla. Oplodnja potpuna te ukoliko bude sada još i debljina kao što je vani mislim da od iduće godine idem samo na niski u plasteniku. Ako bude kako vjerujem da bude, po jednom niskom bi morao dobiti 50% viši prinos nego na visokom, uz manje troškova, posla i manje problema kod visokih temperatura. Budem kasnije stavio slike jer sam sa tim niskim sortama išao kasnije pa su tek oplođena jedno 4 klastera.
poz.

Ja zadnjih par godina sadim isključivo niski paradajz,zbog gušćeg sklopa biljaka,veće prozračnosti i većeg prinosa u kratkom periodu dok je cijena donekle prihvatljiva...mogu na taj način imati i dvije berbe paradajza godišnje u negrijanom plasteniku...
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Ja zadnjih par godina sadim isključivo niski paradajz,zbog gušćeg sklopa biljaka,veće prozračnosti i većeg prinosa u kratkom periodu dok je cijena donekle prihvatljiva...mogu na taj način imati i dvije berbe paradajza godišnje u negrijanom plasteniku...

A dal ga ostavljaš na jednu ili dvije grane ili kako drugačije.

Ja malo eksperimentiram, neki su na jednu granu a neki na dvije. Imam tri sorte niskog , jedan mi je dosta prozračan, dok druge dvije mi se čine prebujne na dvije grane uz razmak 40cm jedan do drugog.

Tomica, evo:
 

Prilozi

  • P1000088.jpg
    P1000088.jpg
    44 KB · Pregleda: 467
  • P1000093.jpg
    P1000093.jpg
    45.6 KB · Pregleda: 594
  • P1000094.jpg
    P1000094.jpg
    58.4 KB · Pregleda: 1,096
Posljednje uređivanje:

prigorac

Član
Tu od
26 Ožu 2012
Poruka
71
da li može netko od Vas napisati sa čime je najbolje prihranjivati rajčicu, krastavce papriku.doziranja i načini...
hvala
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
čitao sam malo u starim postovima o vezanju rajčice ,bilo je nekih prijedloga o postavljanju mreže ukoso ,ja sam u plastenik posadio rajčicu blizu kraja pa sam mislio na kolce vezati sad razmišljam da je ipak vežem na špagu samo bi bilo malo ukoso hoće li to šta smetati normalnom razvoju ,inače rajčica fula poveznicu između lukova za koji bi vezao špagu jedno 20 cm da bi bilo vertikalno
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
da li može netko od Vas napisati sa čime je najbolje prihranjivati rajčicu, krastavce papriku.doziranja i načini...
hvala
Preopširno pitanje. Svakako pogledaj starije postove, a dio imaš i na portalu (vidi potpis). A što se tiče rajčice/paprike svakako jedan od većih problema je kalcij. Tu "školu" moraš uspiješno položiti, jer bez toga nema uspiješne proizvodnje rajčice/paprike. 8)
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Preopširno pitanje. Svakako pogledaj starije postove, a dio imaš i na portalu (vidi potpis). A što se tiče rajčice/paprike svakako jedan od većih problema je kalcij. Tu "školu" moraš uspiješno položiti, jer bez toga nema uspiješne proizvodnje rajčice/paprike. 8)

Kolike su tjedne potrebe količine kalcija po biljci paprike/rajčice?
I koje gnojivo preporučuješ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh