• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proizvodnja rajčice

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Za ovu godinu je sjeme nabavljeno. Za slijedeću ćemo već malo šarati ;) Probati tzv imenjake ;)
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,419




Spreman za presađivanje, prihranjen jučer, najveći je logistica, cinto, mondial





Plastenik pognojen fertorom(25kg) i 6kg 7-14-21, sad ga idem zaliti i za dan dva frezanje...





 
Posljednje uređivanje:

mariosokol

Član
Tu od
11 Sij 2013
Poruka
33
pozz još jednom. imam jedno pitanje.
rajčicu i papriku sijao sam 04.03. u kontejnere 40, sve je to stavljeno u prostoriju 2,5x2,5, uglavnom 24 kontejnera. temperaturu držim 20-22 stupnja i od rasvjete imam jednu neonku 120cm i 2x100W žarulje i preko dana svjetlost kroz prozor 60x80. rajčica izašla za oko 7 dana, a paprika još izlazi. dio rajčica se u par dana izdužio na oko 7-10 cm a dio je do nekih 3 cm. zaljevanje je svaki dan jer je substrat dosta suh i to sa vodom od oko 20ak stupnjeva sa ručnom špricom, znači radim maglu. ono što me zanima je zašto su se neke jako izdužile i zbog čega je velika razlika u rastu, a sve je sijano isti dan, te koji je omjer svjetlosti, vlage i topline?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Dok ti se ne javi neki kompetentniji forumaš koji će zatražiti slike da dobije sliku uvjeta, evo ja ću ti napisati da staviš slike kako bit ti mogli pomoći ;) Poz
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
pozz još jednom. imam jedno pitanje.
rajčicu i papriku sijao sam 04.03. u kontejnere 40, sve je to stavljeno u prostoriju 2,5x2,5, uglavnom 24 kontejnera. temperaturu držim 20-22 stupnja i od rasvjete imam jednu neonku 120cm i 2x100W žarulje i preko dana svjetlost kroz prozor 60x80. rajčica izašla za oko 7 dana, a paprika još izlazi. dio rajčica se u par dana izdužio na oko 7-10 cm a dio je do nekih 3 cm. zaljevanje je svaki dan jer je substrat dosta suh i to sa vodom od oko 20ak stupnjeva sa ručnom špricom, znači radim maglu. ono što me zanima je zašto su se neke jako izdužile i zbog čega je velika razlika u rastu, a sve je sijano isti dan, te koji je omjer svjetlosti, vlage i topline?

A što je sa CO2,na njega si zaboravio?
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,419
pa jeste živi ljudi ? dajte neke slike da pasimo oči :icon_weed:

plastenik spreman za rasađivanje, mislim da ću ipak pričekat da prođe mraz pa onda
 

panci lj

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
263
Juče akcija:icon_weed:
 

Prilozi

  • paradajz1.jpg
    paradajz1.jpg
    48.2 KB · Pregleda: 230
  • paradajz2.jpg
    paradajz2.jpg
    48.1 KB · Pregleda: 206
  • peradajz3.jpg
    peradajz3.jpg
    75.8 KB · Pregleda: 203

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,419
E to volim :icon_super:

Kako griješ, jeli to svijetlo gori cijelu noć, zašto nisi ukopao rubove folije, nije li preblizo ovaj lijevi red, što je to crno sa strane neka mreža ili, koji je to hibrid ?

Puno pitanja :icon_weed:
 

panci lj

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
263
E to volim :icon_super:

Kako griješ, jeli to svijetlo gori cijelu noć, zašto nisi ukopao rubove folije, nije li preblizo ovaj lijevi red, što je to crno sa strane neka mreža ili, koji je to hibrid ?

Puno pitanja :icon_weed:

Grijanje jos nije postavito,mozda sutra ako stignem (centralno).
Svjetlo gori samo ako se nesto radi.
Rubovi će se ukopati kad se uradi grijanje(nije se stiglo).
Krajnji lijevi i desni red vezem malo ukoso tako da mislim da neće biti preblizu.
Sa strane je malc folija,dodatno zagrijavanje i zastita od mraza u donjoj zoni.
Superior-profit(rani),fantom(sr.rani),superbeef(probno) :icon_eyes:.
 

mariosokol

Član
Tu od
11 Sij 2013
Poruka
33
2013-03-19211709.jpg


2013-03-19211637.jpg


2013-03-19211624.jpg


evo slika moje rajčice
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,650
hitno to odnesi nekome u plastenik, barem preko dana...ali bojim se da se previše izdužila...
 

mariosokol

Član
Tu od
11 Sij 2013
Poruka
33
hitno to odnesi nekome u plastenik, barem preko dana...ali bojim se da se previše izdužila...

izdužene rajčice ima oko 4-5 kontejnera, ostali su ok. ovi izduženi su prvi proklijali. sa rajčicom je i paprika, a ona je super sva je jednaka. tak da ako ovih par kontejnera i ne uspije nema veze
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
izdužene rajčice ima oko 4-5 kontejnera, ostali su ok. ovi izduženi su prvi proklijali. sa rajčicom je i paprika, a ona je super sva je jednaka. tak da ako ovih par kontejnera i ne uspije nema veze

vidiš kako su nagnute,bježe prema suncu,zato su se izdužile. to jedino prepikirati ponovo i dublje presaditi,i onda negdje na sunce u neki plastenik.
 

mariosokol

Član
Tu od
11 Sij 2013
Poruka
33
vidiš kako su nagnute,bježe prema suncu,zato su se izdužile. to jedino prepikirati ponovo i dublje presaditi,i onda negdje na sunce u neki plastenik.

dosta su, gotovo sve, bile nagnute i veći dio se uspravio kad sam pojačao svijetlo. pričekati ću još koji dan, ako ništa onda ću ih prepikirati. što se toga tiče da li da ih malo povijem u zemlju kod prepikiranja?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
izdužene rajčice ima oko 4-5 kontejnera, ostali su ok. ovi izduženi su prvi proklijali. sa rajčicom je i paprika, a ona je super sva je jednaka. tak da ako ovih par kontejnera i ne uspije nema veze

E,ovako,da ti ne propadne to što je tako izduženo,daj si malo truda.Prvo da ti reknem da ne slušaš ove naše forumaše koji bi to bacili-to ti nisu borci i nije im volja primiti se malo posla :icon_razz:
Izduženo polako,nježno izvadi pazeći da ne oštetiš korijen-smije se onaj ravni dugi prekinuti,neće se ništa strašnoga dogoditi,pomoći će da se odmah počne razvijati bočno korjenje.Da ne zaboravim-najprije dobro zalij kontejnere kako bi biljčice upile dosta vode i lakše podnjele presađivanje.Napuni novi kontejner zemljom,sasvim lagano-izvadi jednu sadnicu kao što sam rekla,u novom kontejneru prstima napravi rupu skoro do dna,stavi biljčicu unutra i malo stabljiku podvij,zaokruži,tako da je maksimalno utopiš i zagrneš zemljom.Neka joj iz zemlje viri samo centimeter-dva.Dopuni rupu zemljom,malo pritisni,i tako redom dok sve ne presadiš.U početku će ti biti malo teško,ali ide to veoma brzo kada se malo uhodaš.Lijepo zalij i to je to.Zemlju iz kontejnera iz kojega izvadiš biljke nemoj baciti,možeš je opet iskoristiti.Preskupa je za rasipništvo.Kao što je preskupo i šteta baciti to što imaš,a može se popraviti.
Izdužene biljčice nemoj zaljevati kantom sa ružom.Zbog težine vode i mokrih listića će polegnuti.Uzmi onu malu dječju špric kanticu bez ruže i zaljevaj po zemlji između biljaka.Polako,pažljivo,ići će.
Ako ti nešto nije još jasno možeš me pitati na PP
 

mariosokol

Član
Tu od
11 Sij 2013
Poruka
33
E,ovako,da ti ne propadne to što je tako izduženo,daj si malo truda.Prvo da ti reknem da ne slušaš ove naše forumaše koji bi to bacili-to ti nisu borci i nije im volja primiti se malo posla :icon_razz:
Izduženo polako,nježno izvadi pazeći da ne oštetiš korijen-smije se onaj ravni dugi prekinuti,neće se ništa strašnoga dogoditi,pomoći će da se odmah počne razvijati bočno korjenje.Da ne zaboravim-najprije dobro zalij kontejnere kako bi biljčice upile dosta vode i lakše podnjele presađivanje.Napuni novi kontejner zemljom,sasvim lagano-izvadi jednu sadnicu kao što sam rekla,u novom kontejneru prstima napravi rupu skoro do dna,stavi biljčicu unutra i malo stabljiku podvij,zaokruži,tako da je maksimalno utopiš i zagrneš zemljom.Neka joj iz zemlje viri samo centimeter-dva.Dopuni rupu zemljom,malo pritisni,i tako redom dok sve ne presadiš.U početku će ti biti malo teško,ali ide to veoma brzo kada se malo uhodaš.Lijepo zalij i to je to.Zemlju iz kontejnera iz kojega izvadiš biljke nemoj baciti,možeš je opet iskoristiti.Preskupa je za rasipništvo.Kao što je preskupo i šteta baciti to što imaš,a može se popraviti.
Izdužene biljčice nemoj zaljevati kantom sa ružom.Zbog težine vode i mokrih listića će polegnuti.Uzmi onu malu dječju špric kanticu bez ruže i zaljevaj po zemlji između biljaka.Polako,pažljivo,ići će.
Ako ti nešto nije još jasno možeš me pitati na PP

hvala na savjetu, sutra se bacam na presadnju. ako šta zapne, javim se.
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
kaj mislite o zalijevanju uranjanjem kontejnera u hranjivu otopinu,jel radi tko tako?

imam malo paradajza ,pa mi neće biti problem,radije nego da ga polijevam,inače sam tako radio s običnom vodom pa me zanima koliko često smijem prihranjivati i čime?
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
kaj mislite o zalijevanju uranjanjem kontejnera u hranjivu otopinu,jel radi tko tako?

imam malo paradajza ,pa mi neće biti problem,radije nego da ga polijevam,inače sam tako radio s običnom vodom pa me zanima koliko često smijem prihranjivati i čime?

Otopi do 3 g vodotopivog gnojiva/1 litri vode (uzmi sada neko sa više fosfora, ali ako ne može i univerzalno 20-20-20) i u to potopi kontejner.
I dosta je 1x tjedno tako prihraniti (ovo ostalo potapaj u čistu vodu).
:wink:
 

Najnoviji postovi

Na vrh