• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proizvodnja rajčice

seva

Član
Tu od
8 Tra 2010
Poruka
234
Valja li ovaj?
 

Prilozi

  • DSC00089.jpg
    DSC00089.jpg
    53.6 KB · Pregleda: 176
  • DSC00090.jpg
    DSC00090.jpg
    60.9 KB · Pregleda: 146

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
To što imaš toliko ploda na jednoj grani ni u kom slučaju ne znači da je paradajz dobar.

Slažem se.
Velika je vijerovatnoća da će veći dio tih plodova na toj grani ostati sitniji, a biljka će od iscrpljenosti na sledećim etažama teže gurati ostale. Od toga koliko sam prebrojao, najbolje bi bilo zakinuti barem pola.
 

Kuba

Član
Tu od
8 Velj 2011
Poruka
175
Slažem se.
Velika je vijerovatnoća da će veći dio tih plodova na toj grani ostati sitniji, a biljka će od iscrpljenosti na sledećim etažama teže gurati ostale. Od toga koliko sam prebrojao, najbolje bi bilo zakinuti barem pola.

Pozdrav! :icon_pidu:
Može bit,a ne mora da će plodovi ostati sitniji :icon_thumright:
Ovisi koliko ih još ima na toj stabljici,na metru kvadratnom može biti prinos od 12-15 kg plodova,a na metar kvadratni idu 3 stabljike....
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Meni dosta da ima četiri ploda po dvijesto pedeset grama.I da mi je svaka etaža takva.Ne mogu lagati pa reći da je.Nije.Ali,U prosjeku sam zadovoljna sa onim kako je.
 

Kuba

Član
Tu od
8 Velj 2011
Poruka
175
Meni dosta da ima četiri ploda po dvijesto pedeset grama.I da mi je svaka etaža takva.Ne mogu lagati pa reći da je.Nije.Ali,U prosjeku sam zadovoljna sa onim kako je.

S cim ih prihranjujes? :icon_scratch:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Jarina petnaestica otopljena,za sada, a budem počela pridodavati od sutra,preksutra kalij nitrata uz to,jer je ono što je dobio pred sadnju od mineralnog već pomalo pri kraju.Krupnoču imamo,fali boja,ne zbog kalija već zbog oblačnih dana i hladnih noći.Nisam ništa osim dvaput kalcij-nitrata i dvaput jare granulirane davala.Ja ne pratim najnovija tehnološka dostignuća.Zapravo pratim ali ih prilagođavam kako meni odgovara.
Sada budemo išli sa pojačanom prihranom jer je počeo opet ubrzani vegetativni rast (do sada je jedno desetak dana stagnirao jer su plodovi naljevali),ko što sam rekla,granulirana otoplena jarina petnaestica,pojačana kalij nitratom i magnezij sulfatom,naravno,vodotopivim.Kalcij nitrat jednom u deset dana,osim ako se ne ukaže potreba češće,jer gai mam dosta u zemlji,radim kalcifikaciju svake godine.
 

Kuba

Član
Tu od
8 Velj 2011
Poruka
175
FOSFOR ti je za plod,i obavezno čupat zaperke,a boja će doć nebrini :(nod):
I probaj dat 10-20-30 :(nod):
 
Posljednje uređivanje:

seva

Član
Tu od
8 Tra 2010
Poruka
234
Za Sikija i Denisa........papriku omanem tu i tamo,ali na paradajzu sam doktorirao.
po redu : iker , nemo tami,,monro,queen
Nisam samo siguran za prvu sliku,ali mislim da je iker.......
 

Prilozi

  • gagi 086.jpg
    gagi 086.jpg
    82 KB · Pregleda: 166
  • xzxzx.jpg
    xzxzx.jpg
    81.9 KB · Pregleda: 172
  • DSC00326.jpg
    DSC00326.jpg
    70 KB · Pregleda: 169
  • xzz.jpg
    xzz.jpg
    70.6 KB · Pregleda: 168
Posljednje uređivanje:

Kuba

Član
Tu od
8 Velj 2011
Poruka
175
Paradajz ti je super! :icon_thumright: :icon_pray:
Iker i queen su ti koliko mogu vidjeti sa slike,najbolji.... :(nod):
Koju prihranu koristis?
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Seva ajd mi reci zašto trgaš te listove,nije li to više loše nego dobro,pogotovo što treba lisna masa da bi nahranila te plodove, pogotovo na drugoj slici?
 

Kuba

Član
Tu od
8 Velj 2011
Poruka
175
Seva ajd mi reci zašto trgaš te listove,nije li to više loše nego dobro,pogotovo što treba lisna masa da bi nahranila te plodove, pogotovo na drugoj slici?


Oni mu svejedno samo trose hranu....A proces fotosinteze nije moguc bez sunceve energije,tako da ti listovi nisu ni potrebni...Ako grijesim,neka me netko ispravi

Ispraviobih se sto sam Johabici rekao da je kalij za plod,fosfor je za plod
 
Posljednje uređivanje:

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,419
I ja sam ovih dana odrezao donje listove, e sad jel to loše ili dobro i koliko utječe, vjerojatno malo ili ništa. Ja prihranjujem od cvatnje, doduše tada nisam bio toliko konstantan ali prosječno dajem 2kg prihrane i Ca-nitrat 1kg. Znači svaki drugi dan ide zalijevanje i 1kg prihrane i treći puta u tjednu Ca.

Evo i pokoja slikica.

Ogledni primjerak Mondial-a.
img20130531181047.jpg


Žablja perspektiva
img20130531181123.jpg


Desno logistika lijevo prethodno navedeni...
img20130531181136.jpg


To je dakle bez korištenja bubmara, barem ne namjerno :icon_thumright:
img20130531180949.jpg
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Ja donje listove ne skidam sve do zrenja grane iznad njih jer mi služe kao tensiometar :icon_mrgreen:

@seva, dobar paradajz. Ni ja to ne prorijeđujem samo kažem šta bi trebalo.

@samko sve po PS-u kao i obično.
 
Posljednje uređivanje:

seva

Član
Tu od
8 Tra 2010
Poruka
234
Paradajz ti je super! :icon_thumright: :icon_pray:
Iker i queen su ti koliko mogu vidjeti sa slike,najbolji.... :(nod):
Koju prihranu koristis?

Ništa posebno. uglavnom kristalone.kalcij,kalij
U jesen ubacim stajnjak,a pred sadnju 15-15-15 i ureu.
 

seva

Član
Tu od
8 Tra 2010
Poruka
234
Dane,ja donje listove obavezno skidam kad izbiju prvi plodovi na 3. grani.Ne pitaj me što baš tad,jer ni ja ne znam,ali tako radim. Skidam sve listove,a ostavljam samo 1 ili 2 do prve etaže,a i oni idu kad počne zrenje.Ničemu ne služe,samo vuku hranu.


Kuba,u pravu si za listove,



@Samko ,odličan paradajz!
 
Posljednje uređivanje:

Kuba

Član
Tu od
8 Velj 2011
Poruka
175
Samko,vidim da trgaš i zaperke,to je vrlo bitno,da netroše hranu plodu,kao i donji listovi.. :(y):
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Donji listovi i listovi uopšte ne troše hranu nego je proizvode. Listovi se zakidaju prije svega zbog fitosanitarnih razloga, a zaperci iliti suckeri se zakidaju zato da bi se biljka usmijerila u željeni rast i dobila oderđena krupnoća i broj tržišnih plodova.


Bude li još ovakvih laičkih rasprava ja odo' :icon_mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh