• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proizvodnja rajčice

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Još uvijek nisam riješio svoj problem.
Koja je ovo bolest?



Od 50 posađenih jabučara ostalo mi je 5 , sad se bolest proširila i na cherry.
Od 200 cherrya propalo mi 50 .

Jučer je bila "berba" .Ubrano 100 gr. cherrya....:icon_e_biggrin:

Pozdrav svima.
To ti je cladosporium i u toj fazi bolesti nemaš drugog izbora osim čupanja biljaka...
 

fico

Član
Tu od
21 Velj 2012
Poruka
46
To ti je cladosporium i u toj fazi bolesti nemaš drugog izbora osim čupanja biljaka...

Temptation hvala ti na odgovoru.

Hvala i johabici koja mi je još prvi post vrlo precizno objasnila kako razlikovat alternariu od cladosporium-a.
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Moja rajčica iz vrta kako znamo reći domaća..
Jedemo ih kao jabuku.



 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
imam pet stabljika koje mi od nedavno ovako izgledaju,šta je to?


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
ovdje se vidi kakoje pri vrhu dosta oslabio,kao da se suši.


Uploaded with ImageShack.us
da ih počupam najbolje,da ne prskam sada cijeli nasad zbog tih par? da napomenem da nisam prskao s ničime barem mjesec i pol dana,i nema za sada nikakvih problema,osim ovoga naravno.
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
imam pet stabljika koje mi od nedavno ovako izgledaju,šta je to
ovdje se vidi kakoje pri vrhu dosta oslabio,kao da se suši.

da ih počupam najbolje,da ne prskam sada cijeli nasad zbog tih par? da napomenem da nisam prskao s ničime barem mjesec i pol dana,i nema za sada nikakvih problema,osim ovoga naravno.

Plamenjača.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Donji listovi su ti magnezij,cijela biljka ne znam,ne vidim dobro,ali ko što @plevak kaže-može biti plamenjača,a trenutno u plastenicima ide botritis i alternarija,sporadično i okruglasta alternarija,koja liči na bakteriozu,ali,naravno nije bakterioza.
Sfrkani listovi su ti nepotrebni,reži,gube funkciju,to ti je ko i stari čovjek-sav zgrbljen ali živi,a koristi nikakve.Ups,da me se ne shvati krivo.
 

seva

Član
Tu od
8 Tra 2010
Poruka
234
Je li i kod tebe dobar ja sadio 72018 za sada zadovoljan
Pozdrav¨!
a,dobro je.....živ si i zdrav...nema te odavno..
Odličan je , pogledaj onaj njihov TATIANA,izgleda mi ko bombona.
A onaj drugi,što smo zajedno kupili, danas sam ga počupao i taj nikada više ne ulazi u moj plastenik!
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Cinto samo jedan red za probu.Nikad više,a niti onda.A niti nikve probe nikad više niti onda.Dok ne iskvare ovo što imam-držim ga se ko pijan plota.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Zašto? Ja ću ga sigurno nagodinu opet sijati , cinto je :(inlove):
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ja to računam ovako-ako imam dvije sorte i kod jedne ne radim ništa posebno da bude ok,a drugoj moram istovremeno raditi ili dati nešto više od prve-zahtjevnijeg eliminiram.Bez žaljenja.I to je to.Za isti trud i ulaganje primat ima nezahtjevniji.Za isti efekat
Ima mi sitnijeg,a i ima onog koji nema lijepi sjaj.Dok kod prvog,a sadim ga tri godine,toga nema.Dakle,trebala bih mu davati nešto uz ono što dobiva da stigne prvog.
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Meni je cinto super neznam koliko su drugi zahtjevni.
Zasadi sam jabučar i volovsko srce i nikad više, plodovi su toliko neujednačeni da je katastrofa srećom da je za osobne potrebe.
Par slika od cinto on je malo kasnije zasađen nego ovi gore navedeni slikano prije dan-dva.


 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Moj po habitusu nije niti blizu toga.Puno je bujniji,zatvoren do bola,robustan,ima previše puno sitnoga koji ne može u prvu klasu.Inače je,koji je-lijep,okrugli.Ali,tvrdoča mu isto kiksa u odnosu na konkurenciju,već treći dan se pozna da polako tone,pogotovo ako se bere baš zreo.Po tome bih zaklučila da mu je preforsirana zelena masa.Konkurencija mu je puno krupnija i nema -zapravo do sada nije imala usitnjavanje,nešto neznatno.Sada bude više obzirom da je na onim temperaturama išla prisiljena zrioba.Dvije-tri etaže budu tako,a onda se bude opet ustabililo.Meni je ovaj drugi ko taj tvoj,mislim po habitusu.A plodovi-ja ti volim najviše 4-5,može ak treba i 3 ak su preko četristo grama.U početku,prvih četiri-pet etaža je bilo i po šesto i preko grama.Sada takvih više nema,ali bilo od tristo-četristo.Evo je sada spalo na dvijesto-tristo,a ima naravno i manjih.Uglavnom,slijedeče godine-cinto ništa.
No,tak ti i moj izgleda-grana sa plodovima,ali zadnja tri komada su za baciti,jer to na veletržnici neću moći prodati ni za pola cijene,mislim tu sitnu kalibražu.Do sada se na malo sve prodalo po istoj cijeni,ali trgovina na veliko je nekaj drugo.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
ja danas pobrao 300kg sitnoga i podijelio za kuhanje. previše je sitnoga ove godine,jel to do vrućine kako piše johabica pa prisilno zori ili šta? sad sam otrgao sve što je više od pet komada,negdje i manje,pobrao sav sitni i ostali koji je krupan i zrel,poprskao i sada ćemo vidjeti jel će ostale etaže okrupniti ili neće.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ne kupuj hibrid koji ima deklarirani prosjek ploda ispod dvijesto dvadeset grama.I sa tom gramažom budeš imao sitnoga,a sa sitnijom-bože sačuvaj.
 

celo

Novi član
Tu od
4 Srp 2012
Poruka
14
Ove godine sam za probu posadio 20 struka Monroe paradajza u plastenik. Ukus mrak mrakova, ma savršen u svakom pogledu i krupnoća i sve. Ali ima samo jedna stvar koju nisam mogao testirati a to je koliko moze dugo ostati svjež ubran. Pitam pošto kod mene nije mogao na grani ni da sazri kako treba a već je pojeden. Glavni paradajz mi je bio Belle, rod dobar, izgled, tvrdoća ali ukus blato. Imam tezgicu na kojoj krčmim paradajz pa mi zna ostati u gajbi i po 3-4 dana. Za iduću sezonu kontam ubaciti Monro zbog super ukusa pa ako ga je neko sadio cijenio bih informaciju o tome koliko moze ostati svjež nakon branja. (a i na grani)
Hvala!
 

Najnoviji postovi

Na vrh