• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proizvodnja rajčice

G

Gorki

Guest
Pozdrav forumašima
zanima me da li je itko imao iskustva sa Erna zadem hibridima rajčice?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Botritis i druga slika tipični,školski primjer plamenjače.Treća me buni.Po simptomu slično didimeli,ali je nisam imala pa ne mogu reći točno_Ona ima ko i alternarija krugove,a obzirom da koncentrične krugove na stabljici kod alternarije ja nisam vidjela(možda i jesam,al se ne sjećam,ali u svakom slučaju,ovakve nisam),osim naravno na listovima,predpostavlljam da bi mogla biti didimela.Ako ju je netko imao,bude ti valjda rekao,makar i na pp.Ljudi obično nerado pričaju o vlastitim sranjima.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
U ovoj fazi Ouadris ništa.On ide prije pojave simptoma.Ili barem izraženih.
I ispravak-treća slika školski primjer plamenjače,prebrojala sam se, a zadnja je sumnja na didimelu.Iliti rak.Ali,ko što sam rekla,ne tvrdim .
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Ako je plamenjača onda onda bolje sa equation pro, imaš ga na malo pakovanja i kod mene je uspješno zaustavio širenje + switch naravno.

3 dana je karenca
 

shemmo

Član
Tu od
2 Srp 2011
Poruka
129
Ako je plamenjača onda onda bolje sa equation pro, imaš ga na malo pakovanja i kod mene je uspješno zaustavio širenje + switch naravno.

3 dana je karenca

Moguli se ova dva preparata sastaviti pa odjednom spricati ili zasebno?
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
U rajčici imam jako puno ovih bijelih mušica male su možda cca 2 mm kako ih se riješiti i kojim preparatom i da je karenca što kraća.

Hvala za odgovor..

 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Pa ako može oba?

Oboje su dobri. Krupni i mesnati, odličan ukus! Rally je mnogo bujnija biljka od Mondiala i ne smiješ čekati da ga bereš potpuno zrelog jer voli pucati. Oboje su rani i ne može puno stajati u odnosu na Cinto. Plodovi su dosta neujednačeni i vuku na neki domaći paradajz. Ko ga kupi za jest opet će doći. Mondial ima problema sa oplodnjom iznad 3. etaže, ja ga zalomim odmah na 5 etaža. Na mondialu vole odpadati etaže i peteljka rajčice vrlo lako puca.

Ako prodaješ na malo i ne planiraš puno saditi, nemoj puno razmišljati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh