• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proizvodnja rajčice

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ja jutros nabrala 250kila i maloprije 150.Prodano po deset kn.Na malo.Na veliko sam prekjučer stotinjak kila-bruto, po sedam.Na veliko više ne dajem jer nemam dosta.Svaki dan ide oko 250 kg.Papriku od srijede na malo dajem na 15,a ne znam što će biti sa viškom sliedeći tjedan u ZG,sigurno pušiona.Ali će me malo povući roga,u ponedjeljak ću je brati,ima je dosta.
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Evo prva slika pokus hidropon Tamaris, a ostale dvije Cinto u plasteniku rezan na 6 klastera...
 

Prilozi

  • P1000503.jpg
    P1000503.jpg
    71.9 KB · Pregleda: 223
  • P1000504.jpg
    P1000504.jpg
    75.2 KB · Pregleda: 268
  • P1000507.jpg
    P1000507.jpg
    78.6 KB · Pregleda: 242

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Ja imam krastavac na hidroponu. Imam dobrih receptura, gdje si ti zbavio svoje recepture?
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Ja imam krastavac na hidroponu. Imam dobrih receptura, gdje si ti zbavio svoje recepture?

Ja sam kombiinirao razne formule pkoje sam našao na netu i onda sam skombinirao nešto po svojim mogućnostima i ispalo je odlično
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Evo prva slika pokus hidropon Tamaris, a ostale dvije Cinto u plasteniku rezan na 6 klastera...
Koliko litara ima posuda koju koristiš, ja kemijam sa 20 lit, 10 lit, 5 lit i 4 litre zapremine.
Puno je bolje nego u Zemlji razlika je očita, sa prihranom ne kemijam nego gotove formulacije.
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Ja sam kombiinirao razne formule pkoje sam našao na netu i onda sam skombinirao nešto po svojim mogućnostima i ispalo je odlično


Paradajz; Howard Resh, stage 1, 10-14 days sve u ppm: ( s tim da voda koliko toliko valja)

N(NO3) 100
P 40
K 200
Mg 20
Ca 100
S 53
Fe 3
Zn 0,1
B 0,3
Mn 0,8
Cu 0,07
Mo 0,03

Stage 2, first cluster je nebo i zemlja...

Koliko litara ima posuda koju koristiš, ja kemijam sa 20 lit, 10 lit, 5 lit i 4 litre zapremine.
Puno je bolje nego u Zemlji razlika je očita, sa prihranom ne kemijam nego gotove formulacije.

5l je dosta za sve (jedna biljka). Gdje imaš gotove formulacije sa CaNO3?
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Nisam se dobro izrazio, mislio sam reći da koristim isto gnojivo kao i na zemlji ista formulacija stim da svaki dan u posude stavim pola litre hranjiva ili 1 gram dnevno.
To se nalazi na terasi i u hladovini a hlad pravi veliki kesten tako da nije izložen direkno suncu.

I ovako izgleda.









I prije par dana novozasađenih u kante od 10 lit. sve je Cinto od RZ-a.

 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Koliko litara ima posuda koju koristiš, ja kemijam sa 20 lit, 10 lit, 5 lit i 4 litre zapremine.
Puno je bolje nego u Zemlji razlika je očita, sa prihranom ne kemijam nego gotove formulacije.

Imam u teglama od dvije litre, a supstrat je drobljena ekspandirana glina. Formulacija do cvatnje je bila do cvatnje trećeg klastera 11-44-11+ mg + ca a nakon toga gotova formulacija 16-8-32 +ca + mg. Od petog klastera vidim da mi je počelo faliti dušika, ali sada više nije važno jer je pokus dobro uspio a i počela je berba. Što se tiće H. Resh formule sve je to ok samo nije lako točno smiješatih kako je to baš navedeno. Uglavnom ili je hidroponija tako jednostavna ili sam imao početničku sreću.
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Imam u teglama od dvije litre, a supstrat je drobljena ekspandirana glina. Formulacija do cvatnje je bila do cvatnje trećeg klastera 11-44-11+ mg + ca a nakon toga gotova formulacija 16-8-32 +ca + mg. Od petog klastera vidim da mi je počelo faliti dušika, ali sada više nije važno jer je pokus dobro uspio a i počela je berba. Što se tiće H. Resh formule sve je to ok samo nije lako točno smiješatih kako je to baš navedeno. Uglavnom ili je hidroponija tako jednostavna ili sam imao početničku sreću.

Nije uopšte jednostavno.

S nekim greškama u formulaciji može proći tako negdje do te faze, al' ako ideš 12-24 pa i više klastera onda je to nemoguća misija.

Poslat ću ti softver ako si zainteresovan. On izračunava količine đubriva od raspoloživih koje možeš naći. Softver već posjeduje većinu receptura, al' ako imaš neku svoju, odn. preporuku od nekog, može se i ona ubaciti u njega.
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Nije uopšte jednostavno.

S nekim greškama u formulaciji može proći tako negdje do te faze, al' ako ideš 12-24 pa i više klastera onda je to nemoguća misija.

Poslat ću ti softver ako si zainteresovan. On izračunava količine đubriva od raspoloživih koje možeš naći. Softver već posjeduje većinu receptura, al' ako imaš neku svoju, odn. preporuku od nekog, može se i ona ubaciti u njega.

Može, daj šalji predrag@levak.net
već sam tražio neštoslično ali ništa mi nije bilo od prevelike koristi.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
na nekim dijelovima plastenika rajčica mi sazori ali na vrhu kod peteljke ostala zelena u krug,nedostatak svjetla ili?
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
na nekim dijelovima plastenika rajčica mi sazori ali na vrhu kod peteljke ostala zelena u krug,nedostatak svjetla ili?

Svašta tu može biti uzrok...
Ožegotina od sunca,napad crvenog pauka,takve je možda pasmine...
A jel crvena unutra kad se razreže?
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
:icon_mad:
Svašta tu može biti uzrok...
Ožegotina od sunca,napad crvenog pauka,takve je možda pasmine...
A jel crvena unutra kad se razreže?

Crven je tamo gdje je i izvana crven,isto tako i zelen prema vrhu
i dosta sporo mi zori,lani sam ga imao vani i nije takav bio. Ima sve potrebne uvjete,neznam sta mu jos fali. Mozda da potrgam sada sve donje listove da dobije sunca,jer mi se cini da je takav samo na dijelovima plastenika gdje je prebujan ispao,na slabijim stabljikama nema toga. Prskao sam ga samo tri puta do sada,s time da dok je plod nisam niti jednom. Nema znakova bolesti niti stetnika za sada,jedino te neke fleke po listovima,(imas slike par stranica iza)kazu da mu fali Kalija ali neznam kako jer mu dajem Kalij jednom tjedno plus prihrana isto tako,i Kalcij nitrat naravno. Sorta je Tamaris od Clause,visoki,trenutno deveta etaza cvjeta.
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Rajčica se počela brati pomalo, volovsko srce.
A tomato je počeo pomalo mijenjati bolju i biće ga uskoro samo na jedoj stabljiki bitićega jako puno.
Par slika..



 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Za sve plamenjače je matalaksil zakon.Dakle,Ridomil.Ali,ima tu mali problem.Ne pokriva ostalo što treba,a u rajčici ima još najmanje tri boleštine koje se istovremeno moraju kontrolirati.
 

tomica

Član
Tu od
7 Pro 2011
Poruka
106
da,ridomil je dobar al karenca mu je 14 dana,tako da se više ne može koristiti kad počne berba!ortiva i revus su također odlična sredstva,sa kratkim karencama(3 dana za rajčicu)+switch(siva i bijela trulež)
 

Najnoviji postovi

Na vrh