• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proizvodnja rajčice

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
nećem se još opterećivat presadnicama, još razgledavam kataloge...a i danas navrli raznorazni terenski zastupnici...koda ja trošim kamione sjemena...:(happy):
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Imaš praf,ali ja sam međimurka,črvi me rovaju,pa ja moram ,onak,malo,znaš,jednostavno - moram.:fiery:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
znam, ali to nema računice...nit je više velika razlika kod prve rajčice (nemoš je prodavat po 20), nit je to lako grijat, nit je lako održavat od boleština...
još to što imate ti i samko plastenike blizu kuće može i proći (mislim na grijanje i zaštitu), al ja ne pikam paradajz prije 20. 4. da mu je bog za brata...:icon_winkle:
prvo usijavanje tek oko 25. ovog mjeseca...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
kak sam se smijal kad sam vidil one curice kaj su našminkane otepale rosu s paradajza....:icon_rofl:
ako budu te u plasteniku kad uprži 35, bude im šminka nastradala...:(angel):

mislim na prilog iz jučerašnje poljoprivredne emisije
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Evo i ja čekam toplije vrijeme, a mislim da će to biti za dan-dva....
 

Prilozi

  • P1000714.jpg
    P1000714.jpg
    56.4 KB · Pregleda: 115
  • P1000715.jpg
    P1000715.jpg
    62.3 KB · Pregleda: 112

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
jel tko radio Lindu od sakate,zanimaju me iskustva ,mislio sam ju odraditi vani ,sjeme mi povoljno pa da mi je čuti mišljenje
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
@plevak,jesi tražio ono?


jesam, ali ništa na žalost, ni kod nas a niti vani!!! Bio bih javio da sam što našao!

jel tko radio Lindu od sakate,zanimaju me iskustva ,mislio sam ju odraditi vani ,sjeme mi povoljno pa da mi je čuti mišljenje

Moji najbolji paradajzi: (od višeg prema nižem)

Po prinosu po redu: 1. Bobcat, 2, Aliance, 3. Linda
Po izgledu ploda: 1.Bobcat, 2 Linda, 3. Aliance
Po okusu (meni): 1.Linda, 2 Bobcat, 3. Alinace
Po ranoći: 1.Linda, 2. Aliance, 3. Bobcat
Po crvenoj boji: 1. Linda, 2. Bobcat, 3. Aliance
Po debljini ploda: 1. Aliance, 2 .Bobcat, 3. Linda (malih su razlika)
Bujnost: 1. Linda, 2. Bobcat, 3. Aliance
Po tvrdoći ploda: 1.Linda, 2. Bobcat. 3. Aliance

E pa sad sam zaključi, Ako ideš na prinos onda Bobcat ili Aliance, a ako na okus onda Linda.
U svemu nisu jako velike razlike, svi su si slični po svim karakteristikama.
Ali uglavnom nećeš napraviti grešku ako uzmeš Lindu!

Ja za osobnu potrošnju sadim Lindu! Okus odličan,
 
Posljednje uređivanje:

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
jučer posijana Linda,nisam mogao ranije a možda i bolje,tko zna šta nas čeka od vremena,čudna neka godina
 

Agroteka

Novi član
Tu od
4 Velj 2014
Poruka
4
Pozdrav svima!

zanima me da li ima ovdje netko tko se bavi prodajom, ili ima nekoga za preporučiti, flanaca paradajza F1 generacije i paprike namjenjenog za daljnju prodaju!
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Vidi vidi, koliko ljudi toliko čudi ;) Evo i ja bi nešto tipkao o rajčicama. Radio sam od niskih Lindu, Hector i Bobcat. Bobcat ima ozbiljnu manu a to je da se izvrne. Ima jako debelo stablo iako se ne pincira. I onda kad pirne vjetar se oruši, e sad onda on istera zaperak i taj zaperak bude glavno stablo, sad znate koliko se vremena gubi i kako je sitan plod na tom stablu, ono što je prevrnuto rodi nije da nije i to bude krupna rajčica, ali pitanje koliko pogotovo drugi red na koji je pao. Plod je ukusan i izuzetno krupan kod prihranjivanja sa vodotopivim gnojivima, ukus je isto dobar, služi za tezgu i za kuhanje. Linda je sitnija ima one režnjeve simpatična , ali okus bljak. Eto Plevak kaže da je njemu dobar pa ne bi raspravljao o ukusima, no činjenica je da ima boju, režnjeve i sjaji se kao... Tvrda je i i okusom podsjeća na rajčicu iz supermarketa. Alianz nije u toj kategoriji niskih on je polu, a u tu kategoriju bi svrstao i Bobcata. Obavezno uz kolac. Ove godine ne radim niti jedan od gore navedenih i okrećem se floridi i mirsini. Hector ima kaznu na cijenu, neka štrigaju nekog drugog sa cijenom, a stara tehnologija ;)
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
Agroteka
Re: Proizvodnja rajčice
Pozdrav svima!

zanima me da li ima ovdje netko tko se bavi prodajom, ili ima nekoga za preporučiti, flanaca paradajza F1 generacije i paprike namjenjenog za daljnju prodaju!



ma da, sjemenka u paketiću košta do 2 kune, pa mjesec uzgoja, pa pikiranje...pa dupli kontejneri, pa supstrat...i onda prekupac....:icon_thumright:
jel mislite da bi netko dao euro za flanac?:icon_wink:
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
ma kakvi euro, znaš darijus kako to ide, siju se poznati hibridi recimo; Kao f1, to je za papriku, pa onda za rajčicu ; Neki kao novi hibrid f1... substrat iz šume pun korova, a kontenjeri od nekadašnje zadruge od duhana, uzgoj u hodniku.

Troškova ukupno za ladnu vodu, a proizvod vrhunski. Ili možda nije? mah ionako me baš briga, ako pitaju nije od mene...
 

Agroteka

Novi član
Tu od
4 Velj 2014
Poruka
4
ma da, sjemenka u paketiću košta do 2 kune, pa mjesec uzgoja, pa pikiranje...pa dupli kontejneri, pa supstrat...i onda prekupac....:icon_thumright:
jel mislite da bi netko dao euro za flanac?:icon_wink:

znači tražim ako ima nekog tko se bavi proizvodnjom i distribucijom flanaca! i da cijena eura za flanac pa da je zlatom optočen onda možda!
 

Agroteka

Novi član
Tu od
4 Velj 2014
Poruka
4
ma kakvi euro, znaš darijus kako to ide, siju se poznati hibridi recimo; Kao f1, to je za papriku, pa onda za rajčicu ; Neki kao novi hibrid f1... substrat iz šume pun korova, a kontenjeri od nekadašnje zadruge od duhana, uzgoj u hodniku.

Troškova ukupno za ladnu vodu, a proizvod vrhunski. Ili možda nije? mah ionako me baš briga, ako pitaju nije od mene...

pa nije baš kao F1, više sam mislio sorte kao hector, tamaris, sunray...

a troškovi za ladnu vodu i proizvod "vrhunski", takvi me ne zanimaju.... isto tako ne zanimaju me kvazi poljoprivrednici koji dilaju flance, pardon uzgajaju flance iz hodnika, nego ljudi koji žive od toga a ne da skupljaju supstrat po šumi !!!!
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ajd si potraži,ako ti @temptation nemože napraviti,Jurić Antuna - Tuntu,već sam jednom rekla - ideš u Zg Radničkom cestom do kraja,prema selu,tamo se raspitaj za njega - ima velike pastenike.Potraži ga na netu - uzgoj presadnica i uzgoj povrća na veliko.Konkretnije informacie ti ne mogu dati jer se već godinama nisam vidjela sa njim. A kontakt nemam nažalost. Ali sam ga vidjela na netu,probaj si ga izguglati
 

Najnoviji postovi

Na vrh