• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proizvodnja rajčice

tomica

Član
Tu od
7 Pro 2011
Poruka
106
hvala,hvala!upravo sam završio sa prskanjem!nadam se da će pokrepati ta gamad!!
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
kaj je onda ovo...zašto venu?
p3130985.jpg

Ajde prijatelju napiši kako si prošao sa ovim rasadom!!!!
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
hvala,hvala!upravo sam završio sa prskanjem!nadam se da će pokrepati ta gamad!!

Kolika ti je velika rajčica i odkud već bijela mušica u Vidovcu?
Pa nisam siguran da ćeš se usrećiti sa Affirmom u suzbijanju bijele mušice jer nije mi poznato da djeluje na nju. Bila bi sigurnija opcija Actara ili Chess u sistem korijena odnosno kap po kap, ali nije kasno. kad se odlučiš zvrcni.
Čuvaj Affirm za tutu absolutu jer se on smije aplicirati u rajčici najviše dva puta. Inače bijela mušica je tvrd štetnik i teško ga je suzbiti biti će tu još borbe.

Danas slikana LogistikaRZ
 
Tu od
15 Kol 2011
Poruka
46
Kolika ti je velika rajčica i odkud već bijela mušica u Vidovcu?
Pa nisam siguran da ćeš se usrećiti sa Affirmom u suzbijanju bijele mušice jer nije mi poznato da djeluje na nju. Bila bi sigurnija opcija Actara ili Chess u sistem korijena odnosno kap po kap, ali nije kasno. kad se odlučiš zvrcni.
Čuvaj Affirm za tutu absolutu jer se on smije aplicirati u rajčici najviše dva puta. Inače bijela mušica je tvrd štetnik i teško ga je suzbiti biti će tu još borbe.

Danas slikana LogistikaRZ

Kakva je to oplodnja Petulla? ;)
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Kakva je to oplodnja Petulla? ;)

Za Logisticu, na prvoj cvjetnoj grani, sasvim uobičajena cvatnja. U uvjetima koji vladaju u 03.mj(niske noćne a visoke dnevne temp) mahom se prva cvjetna grana grana na dvije na kojima je po 5-7 cvjetova. Nismo skidali ili rezali jednu granu nego već sada skidamo plodove(na max8 plodova). Plodovi se do zriobe, po veličini, potpuno ujednače i uredovno sazrijevaju. Na ostalim cvjetnim granama je normalnih,rekao bih, 5-7 cvjetova.
 

tomica

Član
Tu od
7 Pro 2011
Poruka
106
petula imao sam ja problema sa mušicom i prošle godine,al nikako da ju iskorijenim!sad sam išao sa actarom +karate,al folijarno!koju dozu da metnem kroz sistem navodnjavanja?inače rajčica mi je trenutno zametnula plodove na prvoj cvjetnij grani i sad smo je počeli cvikat(prorjed plodova)!
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Neznam zašto mi se rajčica poslije 3 grane više neoplođuje kako treba , svaki drugi dan ona dobije 2 gr prihrane , plastenici su niski 2, 2,20 m , široki 4,5 a dugački 25 metara , dali je to zbog temperature ili sam ja negdi falio :oops:

Sorta Mondial od EZ

Unaprijed hvala !
 
Tu od
15 Kol 2011
Poruka
46
Neznam zašto mi se rajčica poslije 3 grane više neoplođuje kako treba , svaki drugi dan ona dobije 2 gr prihrane , plastenici su niski 2, 2,20 m , široki 4,5 a dugački 25 metara , dali je to zbog temperature ili sam ja negdi falio :oops:

Sorta Mondial od EZ

Unaprijed hvala !

Pošalji slike c. grana i cjelog objekta!
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Neznam zašto mi se rajčica poslije 3 grane više neoplođuje kako treba , svaki drugi dan ona dobije 2 gr prihrane , plastenici su niski 2, 2,20 m , široki 4,5 a dugački 25 metara , dali je to zbog temperature ili sam ja negdi falio :oops:

Sorta Mondial od EZ

Unaprijed hvala !

Kako prozračuješ?, ali definitivno mislim da ti je prvisoka temperatura.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Hvala na odgovoru , ja isto mislim da je do temperature . Sad se oplodnja popravila jer imam upaljen ventilator stalno . A nakon ovih kiša ide zasjena ... I da još sam i pojačao malo prihranu :p
 
L

LIMA

Guest
petula imao sam ja problema sa mušicom i prošle godine,al nikako da ju iskorijenim!sad sam išao sa actarom +karate,al folijarno!koju dozu da metnem kroz sistem navodnjavanja?inače rajčica mi je trenutno zametnula plodove na prvoj cvjetnij grani i sad smo je počeli cvikat(prorjed plodova)!

Jesu pokrepali od actara + carate?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Rajčica iliti moj paradajz mi se počeo naglo debljati.Iskustvo me naučilo da berba počinje kada se formira sedma etaža.To još dakako nemamo,ali smo veoma blizu,pa mislim da ćemo kao i obično na tržište izači oko 10.06.Sada niti sama ne znam koliko ima etaža,baš ću danas izbrojati.Sve u svemu,za kontinent dobro napreduje.Na moru će vjerojatno uskoro početi brati,oni su uvijek puno raniji od nas,zar ne Petula?Ti imaš prekrasan nasad.
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Rajčica iliti moj paradajz mi se počeo naglo debljati.Iskustvo me naučilo da berba počinje kada se formira sedma etaža.To još dakako nemamo,ali smo veoma blizu,pa mislim da ćemo kao i obično na tržište izači oko 10.06.Sada niti sama ne znam koliko ima etaža,baš ću danas izbrojati.Sve u svemu,za kontinent dobro napreduje.Na moru će vjerojatno uskoro početi brati,oni su uvijek puno raniji od nas,zar ne Petula?Ti imaš prekrasan nasad.

Krajem mjeseca očekujem berbu, mada mi se čini da će ova promjena vremena (traje već 10dana) malo ipak produžiti rok, ali kod mene se otvaraju cvjetovi na petoj etaži, dok su plodovi na prvoj počeli bijeliti.



Ovo je slikano danas, sorta Cinto RZ. Ove godine sam ga prvi put probao i za sada izgleda izvrsno. Oplodnja na gornjim etažama mu je također odlična, lijep, srednje bujan, jake stabljike. Po karakteristikama plod je tvrd, ukusan jarko crvene boje, bez kocena u plodu. Budemo vidjeli.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
E,ovako nekako izgleda i kod mene,možda je prvi plod za nijansu sitniji,ili je tu negdje, danas sam prebrojila etaže,peta je otvorena,šesta se otvara,je da plodovi malo blijede,ali nekako ne vjerujem da bi kod mene berba mogla početi prije datuma koji sam navela,ili bar ne značajno prije.Ipak smo mi najsjeverozapadniji dio hrvatske i u prosjeku imamo dva stupnja nižu proljetnu temperaturu od Slavonije,a od Istre ne moram niti reći.Osim toga,prva etaža je uvijek malo slabija od druge zbog niskih noćnih temperatura u vrijeme formiranja plodova,pa i to povlači par dana.Želim ti čim raniju berbu i dobru cijenu.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Da, je korisno pogotovo meni,sjetio si me da moram pošpricati ukrasno grmlje,ne bi čovjek vjerovao što mu mogu napraviti,prošle godine nisam znala,pa mi se nešto prekrasno osušilo a ja nisam znala zašto.Sada idem spašavati šta se da,dobro da si me sjetio,a i cvijeće već ima tragova,a posadila sam ga u plasteniku sa paprikom.A prošle godine u rajčici na jesen na par m/2 su orgijali ko na partiju.
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Nemamo problema sa crvenim paukom jer Thiofer ima repelentno djelovanje na njega i ostale grinje. Ali i ako se pojavi tu je i Vertimec sa kraćom karencom a ima registraciju za rajčicu sa širim spektrom djelovanja(trips, tuta absoluta,lisni miner).
 
Tu od
15 Kol 2011
Poruka
46
Polako se zakuhava sezona rajčice, a time uskoro i grinje/crvenog pauka.
Jedno od mogućih sredstava je Demitan (u HRV registriran samo za žitarice i vinovu lozu) međutim u IT (EU) registriran je za niz ostalih kultura.
Da se ne ponavljam evo linka o prošle godine (za sve one koji su zaboravili :lol:) : http://www.poljoprivredni-forum.com/showpost.php?p=725538&postcount=1

Jesi ikad probao zaštitu s Demitanom na Tetranicusa?
On jedino djeluje na Panonicusa tako da..., svaki ozbiljan proizvođač to zna
 
Tu od
15 Kol 2011
Poruka
46
Nemamo problema sa crvenim paukom jer Thiofer ima repelentno djelovanje na njega i ostale grinje. Ali i ako se pojavi tu je i Vertimec sa kraćom karencom a ima registraciju za rajčicu sa širim spektrom djelovanja(trips, tuta absoluta,lisni miner).

Abamectin tj. Vertimec ne djeluje na Tutu!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh