• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prosvjedi

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
nema se tu šta puno reći,sve se zna šta treba,odnosno šta je trebalo još prije 15 godina. za početak ukinuti poticaje.

Pa ako nas vuku u tu Europu,a tamo ima poticaja, možemo li biti konkurentni bez?
Nitko nam neće napravit bolje sutra , ak se sami ne izborimo.
Zbog toga i puno drugog podržavam prosvjede, a i sam ću se pridružit prosvjednicima.
Pozdrav!
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
530
poticaji su svugdje al su drukcije raspoređeni...vani se zna cijena pšenice kukuruza prije berbe...a kod nas se nezna do zadnjeg dana i to sve zbog trgovackih lanaca i velikih igrača koji vode državu...i zato mislim da nikad kod nas nebu dobro ...
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Pa ako nas vuku u tu Europu,a tamo ima poticaja, možemo li biti konkurentni bez?
Nitko nam neće napravit bolje sutra , ak se sami ne izborimo.
Zbog toga i puno drugog podržavam prosvjede, a i sam ću se pridružit prosvjednicima.
Pozdrav!

ima da,ali ne na takav način kao kod nas. kod njih je i naše gnojivo jeftinije:madmana:
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Neka snize umjetni za 15 % i ja prezadovoljan... Neradim puno zemlje ( cca 10-15 ha) ali sam i za sada u plusu, tko vjerovao ili ne, jedino me taj umjetni bode u oči. Treba samo osigurati poljoprivredniku uvjete da on može raditi sa nekom dobiti bez pomoči države. Ali očito to vladajučima nije prihvatljivo. Rješiti taj problem sa škart robom koja se uvozi a naša roba propada po ambarima i poljima. Sramota!
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Podrška stiže i iz Vojvodine!Svuda su glavonje iste treba to razjuriti. :axe:
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
nema se tu šta puno reći,sve se zna šta treba,odnosno šta je trebalo još prije 15 godina. za početak ukinuti poticaje.

Najveće poticaje u našoj državi bere Agrokor,njemu sigurno ne kasne,kao nama običnim smrtnicima...
Neki dan čitam u novinama kako će se sve njegove firme uključiti u integriranu proizvodnju,gdje su poticaji još veći...
 

Drug Mile

Član
Tu od
24 Stu 2010
Poruka
99
Zabranit uvoz, ukinut poticaje, dati ljudima poštenu cijenu za njihove proizvode. Ako to znači otkantat EU, onda neka.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Zabranit uvoz, ukinut poticaje, dati ljudima poštenu cijenu za njihove proizvode. Ako to znači otkantat EU, onda neka.

Druže Mile nemoj tako oštro ništa od onoga što si naveo neće i nemože biti zato polako prvo treba otjerat lopove koji sada sjede u vladi pa ako drugi nebu valjali otjerat i njih dok ne svate da se mora radit donekle pošteno. A i u EU imaš masu lopova.
 
M

MOCO

Guest
Seljak u nizozemskoj proizvodi nešto ( krumpir,luk,mlijeko,maslac,steone junice....) i tako njih puno i stvori se višak proizvoda i cijena mu pada i onda uskoći država i daje seljaku razliku do pune cijene ( ne zato što ga voli već zato da ostane i dalje seljak i da živi tamo di živi), ali opet kud s tolikim proizvodima- e pa da uveli su kvote da seljak ne pretjera. Ipak imaju još uvijek previše pa krenu izvoziti, ali ne ide to baš tako jer svi okolo imaju pa onda moraju malo sniziti cijenu- i opet uskoći država i sada daje poticaj onome tko otkupi od seljaka i izveze što dalje. I onda dođe rvatski trgovac i kaže jel može jeftinije -ma može al ne ova roba, već ona tamo sa dna skladišta od preklane eto ti u pola cjene samo da pometem i prozračim da mogu uvesti novu robu i dalje zarađivati. KUŽITE SAD, vi seljaci što samo tu mlatite bez veze a nemate pojma o globalnim razmjerima poljoprivredne politike i nevidite dalje od komšijinog plota!!!


http://danas.net.hr/hrvatska/page/2011/03/08/0034006.html?pos=n0


možda da admin ovu temu prebaci u već postojeću o prosvjedima!!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
. I onda dođe rvatski trgovac i kaže jel može jeftinije -ma može al ne ova roba, već ona tamo sa dna skladišta od preklane eto ti u pola cjene samo da pometem i prozračim da mogu uvesti novu robu i dalje zarađivati.
  • KUŽITE SAD, vi seljaci što samo tu mlatite bez veze a nemate pojma o globalnim razmjerima poljoprivredne politike i nevidite dalje od komšijinog plota!!!


Bio sam na hladnjači kad su preslagivali uvozne jagode i pokrivali sa našim domaćim tako da dobro znam šta se radi ali mi smo nemoćni u svemu tome vidiš da ni ratari se nemogu udružiti za prosvjede pa zato onaj debeli b..... može da kaže da mu nije jasno zašto prosvjeduju. Ovo crno podebljano je zato što je to naša stvarnost koja će biti još crnja ako se ovako nastavi.
 
M

MOCO

Guest
Ma ja sam to napisao jer neki ovdje imaju ideju o ukidanju poticaja pa nek preživi tko preživi, a nemaju pojma o globalnoj politici. Mislim, nemam ni ja ali ipak znam da nemam šanse protiv jednog europskog farmera baš zbog njihovih financijskih injekcija. Naša država daje koliko može, ali nije sve u novcu mogu pomoći i drugačije. Ubiše nas ovo slijepo pridržavanje kojekakvih zakona koji nemaju puno veze s našom kulturom,praksom i mogučnostima, a reda nigdje.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
pa da samo smanje uvoz,
smanje namete za:
-goriva za poljoprivredne strojeve
-umjetna gnjojiva
-zaštitna sredstva za poljoprivredu i voćarstvo....

ma ima mjesta di bi mogli olakšat, ali...
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
pa da samo smanje uvoz,
smanje namete za:
-goriva za poljoprivredne strojeve
-umjetna gnjojiva
-zaštitna sredstva za poljoprivredu i voćarstvo....

ma ima mjesta di bi mogli olakšat, ali...

Josix nemogu oni smanjit uvoz niti ga mogu zabraniti ali mogu staviti uvozne carine ili nešto slično pa će uvoznici sami odustat i da se mane nakaradnih zakona kojima omogućavaju javašluk i masovne krađe bogaćenje pojedinaca na račun seljaka. Ja mislim ako Hrvatska proizvodi gnojivo da cjena treba biti niža nego kad ga izveze u druge zemlje kako to isto gnojivo može biti jeftinije u Deželi nego u tvornici koja ga proizvodi tko tu krade.

@Moco ako si primjetio ovdje na povrtlarstvu u većini slučajeva se piše samo da bi se pisalo bez argumenata bez činjenica piše se samo da bi bio što veći broj porukla poruku se spamaju što je po mome totalno glupo takvi zazivaju ukidanje ne poticaja nego svega a da sami nisu baš nikakvi proizvođači.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
znam samo da se može bolje, a to vjerojatno nećemo doživit...
meni je neshvatljivo da ministar financija nije diplomirani ekonomist,
ministar poljoprivrede diplomirani agronom...

a naša glavna ne zna ni otprilike kolko košta benzin jer ga ne toči,
naravno da ga ne toči, ali ga ni ne plača da joj i natoči službenik na benziskoj, nego joj MI plačamo...

izgorit će server ako nastavimo pisat u ovoj temi :lol:
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Ne bih se baš složil da ne mogu smanjit uvoz.Pošto je kriza u državi,ljudi ostaju bez posla i popratne pojave,svatko bi proizvodio,ali da zna da bude prodal i da bude od toga živel.Nismo svi npr.povrćari,jer mora postojati raznolikost ponude u ovoj zemlji.Hrvatski seljaci proizvode hrane u tolkoj mjeri da ona nije dovoljna za Hrvatsku.Tu je sve rečeno.Zabrani uvoz!Ali onda vladajući nebi kupili proviziju preko fiktivnih firmi!Neka je naš krumpir skuplji,naše svinje i ostali proizvodi,ali da netko ne razmišlja za vlastiti džep nego za vlastiti narod,onda bi došlo do toga da se kupuje hrvatsko,da novac koji se utroši na kupnju proizvoda ostaje u Hrvatskoj,s vremenom bi taj novac počeo kružiti,ljudi bi sve više proizvodili,otvarala bi se i nova radna mjesta.A s vremenom,kad bi Hrvatska počela proizvoditi dovoljno hrane za nas,bez uvoza,cijene bi bile takve da se uvoz ne bi isplatio onima koji sad uvoze.Zato se pitajte,zašto ne isplaćuju poticaje,zašto kasne sa isplatom nakon kaj se pšenica preda i niz drugih nepravilnosti.Njima je cilj da unište hrvatskog seljaka,da oslobode tržište europskom škartu,trgovačkim centrima koji će prodavat taj škart,a naročito njima"foteljašima" koji će opet ubirat proviziju na temelju toga.Da se zabrani uvoz,prvo pitanje koje se postavlja je:Što će građani ove zemlje jesti?
Kolike oranice zjape prazne,a mi proizvodimo tek četvrtinu svinja za potrebe domaće proizvodnje.Znači da je ostalo onaj škart iz tako nam drage EU i ostalih zemalja svijeta.Dovoljno je reći da roba stara preko godinu dana iz Čilea dolazi k nama za 1 kn/kg.Da gospodo 1 kn/kg,a prodaje se pod svježe meso i to vele AKCIJA!!! 25 kn/kg za but.
Neka je naš but i 35 kn/kg,al je naš,svjež je i znamo od kud je.Da se s vremenom popuni kapacitet Hrvatske,cijena buta bi pala,to je sigurno,ali bi tržište bilo sigurno,pojavio bi se lanac gdje bi manje više svi bili zadovoljni.Ljudi bi kupovali cijenom konkurento i kvalitetno,proizvođači bi to imali kud plasirati,kolke farme bi se otvorile,ljudi zaposlili,ima toga još da ne nabrajam.
Ali problem je jer neko je tu gubitnik.Da,gubitnici su sve one fiktivne firme preko kojih se pere novac,gubitnici su ovi u Vladi,jer nemaju više od kud kupovat BMW-e,prvatne stanove,gradit vile...
I nakon ovog naklapanja stoji,da dok se ne smijene ovi kreteni na vlasti,zabrani uvoz i hrvatski seljak ne počne proizvoditi bez bojazni,nema života!
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
Ne bih se baš složil da ne mogu smanjit uvoz.Pošto je kriza u državi,ljudi ostaju bez posla i popratne pojave,svatko bi proizvodio,ali da zna da bude prodal i da bude od toga živel.Nismo svi npr.povrćari,jer mora postojati raznolikost ponude u ovoj zemlji.Hrvatski seljaci proizvode hrane u tolkoj mjeri da ona nije dovoljna za Hrvatsku.Tu je sve rečeno.Zabrani uvoz!Ali onda vladajući nebi kupili proviziju preko fiktivnih firmi!Neka je naš krumpir skuplji,naše svinje i ostali proizvodi,ali da netko ne razmišlja za vlastiti džep nego za vlastiti narod,onda bi došlo do toga da se kupuje hrvatsko,da novac koji se utroši na kupnju proizvoda ostaje u Hrvatskoj,s vremenom bi taj novac počeo kružiti,ljudi bi sve više proizvodili,otvarala bi se i nova radna mjesta.A s vremenom,kad bi Hrvatska počela proizvoditi dovoljno hrane za nas,bez uvoza,cijene bi bile takve da se uvoz ne bi isplatio onima koji sad uvoze.Zato se pitajte,zašto ne isplaćuju poticaje,zašto kasne sa isplatom nakon kaj se pšenica preda i niz drugih nepravilnosti.Njima je cilj da unište hrvatskog seljaka,da oslobode tržište europskom škartu,trgovačkim centrima koji će prodavat taj škart,a naročito njima"foteljašima" koji će opet ubirat proviziju na temelju toga.Da se zabrani uvoz,prvo pitanje koje se postavlja je:Što će građani ove zemlje jesti?
Kolike oranice zjape prazne,a mi proizvodimo tek četvrtinu svinja za potrebe domaće proizvodnje.Znači da je ostalo onaj škart iz tako nam drage EU i ostalih zemalja svijeta.Dovoljno je reći da roba stara preko godinu dana iz Čilea dolazi k nama za 1 kn/kg.Da gospodo 1 kn/kg,a prodaje se pod svježe meso i to vele AKCIJA!!! 25 kn/kg za but.
Neka je naš but i 35 kn/kg,al je naš,svjež je i znamo od kud je.Da se s vremenom popuni kapacitet Hrvatske,cijena buta bi pala,to je sigurno,ali bi tržište bilo sigurno,pojavio bi se lanac gdje bi manje više svi bili zadovoljni.Ljudi bi kupovali cijenom konkurento i kvalitetno,proizvođači bi to imali kud plasirati,kolke farme bi se otvorile,ljudi zaposlili,ima toga još da ne nabrajam.
Ali problem je jer neko je tu gubitnik.Da,gubitnici su sve one fiktivne firme preko kojih se pere novac,gubitnici su ovi u Vladi,jer nemaju više od kud kupovat BMW-e,prvatne stanove,gradit vile...
I nakon ovog naklapanja stoji,da dok se ne smijene ovi kreteni na vlasti,zabrani uvoz i hrvatski seljak ne počne proizvoditi bez bojazni,nema života!

iz tvojih usta u božje uši....
rađe dam koju kunu više od našeg seljaka nego da kupujem strani šrot u lancima....
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Ne bih se baš složil da ne mogu smanjit uvoz.Pošto je kriza u državi,ljudi ostaju bez posla i popratne pojave,svatko bi proizvodio,ali da zna da bude prodal i da bude od toga živel.Nismo svi npr.povrćari,jer mora postojati raznolikost ponude u ovoj zemlji.Hrvatski seljaci proizvode hrane u tolkoj mjeri da ona nije dovoljna za Hrvatsku.Tu je sve rečeno.Zabrani uvoz!Ali onda vladajući nebi kupili proviziju preko fiktivnih firmi!Neka je naš krumpir skuplji,naše svinje i ostali proizvodi,ali da netko ne razmišlja za vlastiti džep nego za vlastiti narod,onda bi došlo do toga da se kupuje hrvatsko,da novac koji se utroši na kupnju proizvoda ostaje u Hrvatskoj,s vremenom bi taj novac počeo kružiti,ljudi bi sve više proizvodili,otvarala bi se i nova radna mjesta.A s vremenom,kad bi Hrvatska počela proizvoditi dovoljno hrane za nas,bez uvoza,cijene bi bile takve da se uvoz ne bi isplatio onima koji sad uvoze.Zato se pitajte,zašto ne isplaćuju poticaje,zašto kasne sa isplatom nakon kaj se pšenica preda i niz drugih nepravilnosti.Njima je cilj da unište hrvatskog seljaka,da oslobode tržište europskom škartu,trgovačkim centrima koji će prodavat taj škart,a naročito njima"foteljašima" koji će opet ubirat proviziju na temelju toga.Da se zabrani uvoz,prvo pitanje koje se postavlja je:Što će građani ove zemlje jesti?
Kolike oranice zjape prazne,a mi proizvodimo tek četvrtinu svinja za potrebe domaće proizvodnje.Znači da je ostalo onaj škart iz tako nam drage EU i ostalih zemalja svijeta.Dovoljno je reći da roba stara preko godinu dana iz Čilea dolazi k nama za 1 kn/kg.Da gospodo 1 kn/kg,a prodaje se pod svježe meso i to vele AKCIJA!!! 25 kn/kg za but.
Neka je naš but i 35 kn/kg,al je naš,svjež je i znamo od kud je.Da se s vremenom popuni kapacitet Hrvatske,cijena buta bi pala,to je sigurno,ali bi tržište bilo sigurno,pojavio bi se lanac gdje bi manje više svi bili zadovoljni.Ljudi bi kupovali cijenom konkurento i kvalitetno,proizvođači bi to imali kud plasirati,kolke farme bi se otvorile,ljudi zaposlili,ima toga još da ne nabrajam.
Ali problem je jer neko je tu gubitnik.Da,gubitnici su sve one fiktivne firme preko kojih se pere novac,gubitnici su ovi u Vladi,jer nemaju više od kud kupovat BMW-e,prvatne stanove,gradit vile...
I nakon ovog naklapanja stoji,da dok se ne smijene ovi kreteni na vlasti,zabrani uvoz i hrvatski seljak ne počne proizvoditi bez bojazni,nema života!
Hrvoje ga ubo kao prstom u oko. Ista situacija je i kod nas,samo ako se zabrani uvoz kako će onda funkcionisati kod vas Agrokor a kod nas Delta. Gospoda uvezu ŠKART i kroz Konzum odnosno Delta Maxi proguraju, političari dobiju svoj deo i svi zadovoljni.Jedino poljoprivrednici stradaju.Pa naš ministar poljoprivrede je izjavio kako uz Srbiji treba da postoji 5 jakih "igrača" a da svi ostali rade za njih.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
mi se borimo da dobijemo svoje a u agrokoru i zitu sjede u kancelarijama i trljaju ruke jer ce se seljaci izboriti za njih pšosto su oni najveci korisnici svih potpora
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
266
ma ne brini, ako naletiš na prosvjednike samo kažeš da si ti Chlas s foruma i pustit će te:mrgreen::)

HEhhehehe..Kad bi to tako funkcioniralo cjeli HDZ bi se na ovaj forum prebacio :D


Ali..eto ako naletim na njih nikakve mi štete, jer vamo kod nas nema baš "dobrih" traktora..sve je to do 60KS

A kada naletim na te jače mašine, fino mob iz džepa i slikaji :D

Vedo..To šta kažeš je 100% sigurno, evo ljudi se pate ko ludi, ovi naši jebu cjene a vlada nikad da isplati svoje...

Susjedi, Podržavam vas do kraja... :D
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
mi se borimo da dobijemo svoje a u agrokoru i zitu sjede u kancelarijama i trljaju ruke jer ce se seljaci izboriti za njih pšosto su oni najveci korisnici svih potpora

Zato treba podržavat prosvjede,prosvjedovat je legitmno pravo svih nas.Normalno je da se neće na cesti rješit svi problemi,nego samo vatrogasni,ali mislim da je siki dobro spomenuo,da treba prosvjedovat za promjenu vlasti(bez obzira na stranke).6 mj,vladanja ništa nisi napravio za seljaka,radnika.......mi na cestu(a oni ili u zatvor ili kuda koji),dolaze drugi,ništa ni od vas ajmo šetnja......,pa jednom će se naći pravi ljudi.
@hrvoje999, dobro rečeno.
Nekad davno su ljudi teško živjeli na selu, moj djeda mi pričao imao je deset braća i sestara i svi su preživjeli čak se i školovali(zidari,tesari.....)i sve od poljoprivrede. Kravicama se radilo, ujedno su davale mlijeko,sir...,imalo se kokoši,svinja.... nešto se hranilo za sebe a višak se prodao.Hoću reći da je cijeli taj sistem funkcionirao i bila je kvalitetna domaća hrana,nije bilo uvoznog šljama,a niti megalomanske proizvodnje(samo todorić i slićni).Hrvatska je moja domovina, ali politika(bila poljoprivredna ili koja druga......)jako je bitan faktor u našem životu.
Pozdrav!
 

Najnoviji postovi

Na vrh