• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prosvjedi

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
864
@Moco ako si primjetio ovdje na povrtlarstvu u većini slučajeva se piše samo da bi se pisalo bez argumenata bez činjenica piše se samo da bi bio što veći broj porukla poruku se spamaju što je po mome totalno glupo takvi zazivaju ukidanje ne poticaja nego svega a da sami nisu baš nikakvi proizvođači.[/QUOTE]

Čestitam na samokritici.To je odlika velikih.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Dečki,zaboravljamo da je ovo danas kapitalizam,znači da prevladava onaj ko može i ima više!Svi se zgražaju na riječ komunizam,socijalizam,misleći na teror koji se provodio na početku stvaranja Jugoslavije.Ali komunizam i socijalizam su značili i zajedništvo!Pogledajte malo.Zašto privatizacija?Ako bi danas bile sve tvornice,vlasništvo RH ili koje druge zemlje,sve ono što se proizvodi,pa zar bi država sama sebi naplaćivala porez?Ajmo sve privatizirati,ukrasti usput kaj nam paše,kad ljudi sve kupe,nabit ćemo porez i evo ga!Država živi ko bubreg u loju,a ne razmišljaju o ničem,samo o porezu.Malo stariji će se sjećati da je PDV uveden kad je skoro sve već bilo privatizirano!Sa istim razlogom koji sam navel maloprije.I onda počnu ulazit strani trgovački lanci u zemlju,oni ne žele proizvode naših oranica.Oni žele ugurati svoj škart,prodat to i zaradit.Normalno da svaki od njih ima neku vezu u vladi i seljaci koji su proizvodili hranu koja se prodavala po manjim dućanima,tržnicama i sl. nema kud!Došlo je takvo vrijeme da ljudi koji nemaju mogućnost proizvodnje hrane(centri gradova i sl.)moraju,a i lakše im je,kupovat u velikom centru koji im je bukvalno ispred nosa i koji ima kud i kamo jeftinije cijene nego roba koja je ujutro u 4 sata ubrana i dovežena na tržnicu.A nitko ne postavlja pitanje od kud je to,koliko je staro,čim je špricano?Ne,jer kineski grah košta 11,99 kn,a na tržnici naš domaći košta 25 kn.Tko može tome konkurirat?
Da se spriječi uvoz takve robe i naš grah bi bil jeftiniji sigurno 5 do 10 kn i kretal bi se po cijeni od 15 do 20 kn,al bi bil naš!I znalo bi se kaj se jede,a proizvođač se nebi bunil,jer bi ga dal po nižoj cijeni,ali bi dal veče količine.
A ovak ti konkuriraj kineskoj robi,pa proizvedi doma kilogram graha za 3 do 4 kn kaj ti daje otkupljivač.Sramotno!
Još je tu greška naših budala,kaj se moram tak izraziti kaj su nas trgovački lanci pojeli,doslovno_Onemogućili su nam život na kakvi smo navikli.Sad se Todorić žali protiv stranih lanaca,normalno,jer je slabiji i istiskuju ga.
To je kapitalizam za koji smo se borili.Okrutna stvarnost i posljedica da onaj koji ima imat će još više,a onaj koji nema,izgubit će sve!
Nisam jugonostalgičar ako me takvim smatrate,al razmislite malo,u kojoj državi je bila ravnopravnost veća?Normalno da je i za one države bilo nedodirljivih,ali ako su imali oni,imao je i narod,a sad ovi naši imaju sve,a mi nemamo ništa!Jedino opomene od kredita!
Žalosno,ali kad te vlastita država želi uništiti i iscrpiti sve iz tebe i guraju nas u tu EU,pa zakaj,da budemo robovi?Drugovi,meni se nejde tam!
Rješenje koje se nameće je otvaranje zadruga malih proizvođaća,zaštita domaćih proizvoda,reklamiranje tih istih proizvoda te ponuditi krajnjim potrošaćima,pa neka oni prosude,a mislim da bi mogli presudit pozitivno za hrvatskog seljaka.Sami na tržištu nemožemo opstati i to treba čim prije shvatiti.Jedino nam preostaje da stavimo glave skupa i krenemo u borbu s konkurentnim cijenama i osvajanjem tržišta.A kao pojedinci ćemo se teško probiti u ovom leglu zla i korupcije.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
...
Nisam jugonostalgičar ako me takvim smatrate,al razmislite malo,u kojoj državi je bila ravnopravnost veća?Normalno da je i za one države bilo nedodirljivih,ali ako su imali oni,imao je i narod,a sad ovi naši imaju sve,a mi nemamo ništa!Jedino opomene od kredita!

Jesi, jesi! Svi koji pamtimo neka bolja vremena jesmo.
Nekad su se krediti otplaćivali po cijeni kutije cigareta, pa zato danas mnogi imaju ovrhe i opomene ;)
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Jesi, jesi! Svi koji pamtimo neka bolja vremena jesmo.
Nekad su se krediti otplaćivali po cijeni kutije cigareta, pa zato danas mnogi imaju ovrhe i opomene ;)

a tko je plaćao te kredite od kutije cigareta,pa država,zbog inflacije,zato i je propala,i propala bi i da nije bilo rata. a i potrošnja po članu obitelji je bila 90 posto manja nego sada,zato je dojam da je nekada bilo puno bolje,ali ako se pogleda realno stanje,ipak je to zabluda.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Dobro ak je to v pozitivnom smislu,al da sam za Šešelja i te pi......e,to nisam.Ajde da se najdemo i mi dečki s Poljoprivrednog foruma pa idemo i mi nekaj poduzeti.Meni je več ovoga dosta kaj se događa.Nek nas se skupi i 50,al opet imamo i mi nekaj za reći.Ko se slaže?
@dane-kolko je meni poznato država nije propala radi inflacije,država se iz inflacije podigla,i rasturile su ju 3 usijane glave koje se nisu mogle dogovoriti gdje će ko imati vilu,k tome su imali i viška oružja i udri Mujo u tarabe.Pogledaj malo samo vanjski dug koji ima jedna RH i dug bivše države gdje je živjelo oko 20 milijuna ljudi.Žalosno i sramotno.Da ovo ne izgleda ko političko prepucavanje najvažnije je reći da se sve proizvodilo doma i nije bilo tolkog uvoza.I živjelo se i znalo se da se živi.A ovo danas je preživljavanje,dragi moj prijatelju.
 
Posljednje uređivanje:

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Dali netko zna rječi nove himne sa prosvjeda molio bi da napiše da si malo zapjevamo. Istina je da se nekad živjelo puno bolje nego danas svi su krali i svi su imali imao je i mali čovjek. Oni koji misle drugačije nisu u pravu moj otac je bio obični radnik imao nas petero djece sve školovao i živjeli smo solidno a danas završiš fakultet i ideš na burzu i budeš gladan zašto ima puno klošara, narkomana i drugih zato što nemaju gdje i šta da rade nemogu osnovat obitelj. U onoj državi sa 24 godine napravio sam svoju kuću a sada ni sa 44 nemogu napraviti ništa oni koji misle da je sada bolje očito imaju velike koristi od ovog sistema koji ne valja imamo svoju državu i svoju bjedu.
 
Posljednje uređivanje:

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Mi smo država čiji se proračun puni trenutnim ubiranjem nameta,a ne dugoročnim ulaganjem u vlastitu proizvodnju...već se godinama vodi takva politika i sad smo tu gdje jesmo...
Nažalost,to se najviše odrazilo na stanje u poljoprivredi...kod nas ima politika uvoza stranog smeća prednost pred vlastitom proizvodnjom...država pobere carinu,porez i ostale namete...no,međutim to može funkcionirati neko vrijeme na takav način,a sad je došlo doba da više ne funkcionira i da smo pred bankrotom...
Usporedio bih samo koliko bi država ubrala novaca na investiciji jednog suvremenog plastenika za proizvodnju povrća od 1000m2,još da izgradnju istog odradi naša firma sa našim repromaterijalom,pa da se ti ljudi koji krenu u posao oslobode plaćanja poreza prvih nekoliko godina...duplo više novaca bi država spremila u džep,nego da se uveze izvana količina povrća koja bi narasla u tom plasteniku...
Kad to netko u Hrvatskoj konačno shvati i pokrene našu poljoprivredu u tom pravcu,možemo se nadati boljim vremenima...
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Prijatelju,država bi ubrala dovoljno na temelju nekog projekta,usudio bih se reći i previše.Ali gle čuda,ti novci od projekata idu u blagajnu državnog proračuna,nešto se gradi u Hrvatskoj i stoji na putu uvozu smeća iz EU.A kada se uvozi,misliš da to ide iz Danske npr. za Hrvatsku?Ne ide.Ide iz Danske za firmu A,pa kroz firmu B,pa možda još koje slovo abecede i dok se sve lopuže namire,tek onda postaje vlasnik RH.A Republika Hrvatska je samo slovo na papiru koje trpi da "foteljaši" ubiru novčiće,tj.Republika Hrvatska smo mi koji ćemo i na taj uvoz platiti porez.Kako sam i prije rekao tako i ponavljam.Uvoz treba svesti na krajnji minimum,dati ljudima da proizvode i sve će se riješiti.Ne preko noći,ali postupno hoće.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Hvala Bobo kaj je ovo premješteno tam kam treba biti,mi se zahuktali malo sa raspravom,slobodno se i ti pridružiš jauku hrvatskih seljaka.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Dobro ak je to v pozitivnom smislu,al da sam za Šešelja i te pi......e,to nisam.Ajde da se najdemo i mi dečki s Poljoprivrednog foruma pa idemo i mi nekaj poduzeti.Meni je več ovoga dosta kaj se događa.Nek nas se skupi i 50,al opet imamo i mi nekaj za reći.Ko se slaže?
@dane-kolko je meni poznato država nije propala radi inflacije,država se iz inflacije podigla,i rasturile su ju 3 usijane glave koje se nisu mogle dogovoriti gdje će ko imati vilu,k tome su imali i viška oružja i udri Mujo u tarabe.Pogledaj malo samo vanjski dug koji ima jedna RH i dug bivše države gdje je živjelo oko 20 milijuna ljudi.Žalosno i sramotno.Da ovo ne izgleda ko političko prepucavanje najvažnije je reći da se sve proizvodilo doma i nije bilo tolkog uvoza.I živjelo se i znalo se da se živi.A ovo danas je preživljavanje,dragi moj prijatelju.

e slabo ti je onda poznatko kolega,sve bih ti mogao argumentirano i vrlo jednostavno objasniti o toj temi kad se bolje živjelo i kakva je bila koja država ali nije ovo mjesto za to. uživajmo u prosvjedima koje nismo mogli vidjeti prije 40 godina,kad si morao šutjeti i raditi. imamo reprizu bivše države ovih dana u Libiji,Sudanu,Iranu......
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Neznam za tvoja politićka uvjerenja.Tebi izgleda ova situacija odlično leži.Pa molim te da nam svima pojasniš zakaj je tebi u ovoj državi ok,i kaj bi ti menjal,ako bi.I nemoj o drugim zemljama,jer svi znamo koji su razlozi prosvjeda tamo,a koji ovdje.Ovdje je ljudima svega dosta jer nemaju od čega preživljavati,ne živjeti.Islamske zemlje su bogate naftom,a nebih se čudio da tu prste imaju Amerikanci.Zašto se oni nisu umiješali aktivnije u rat na Bliskom Istoku?Nemaju interesa.Malo treba mućnut glavom da se skuži da Ameri trebaju naftu i da je žele čim povoljnije nabaviti pa zato kupuju islamske pobunjenike,naoružavaju ih i uništavaju zemlje u kojima će oni gospodariti.Tu igra i autoindustrija i ostalo,ali bit je da se u Jugi moglo nekaj napraviti.Pa pogledaj kolko kuća se radilo u ono vrijeme,a kolko sad?
Mislim da je opće nebitno o tome razgovarati,braniti Kosoricu ili Milanovića.Pa počela je predizborna kampanja.Misliš da slučaj Purda nije isceniran?Ma hajde.Najednom Mamić daje čovjeku lovu,Kosorici se pripisuju zasluge,a čovjek je trunuo u Zenici.I onda je kao svemu kraj,nemaju dokaza,pa kako ste ih imali dok ste optužili čovjeka?
Ova vlada je farsa sa Kosoricom na čelu,to je istina i tu me niko nemože demantirati.Normalno da u ono vrijeme nekome nije bilo ok,ali takvih je bilo malo.Svi su mi pričali da nije bilo nezaposlenosti,znal si da ak ideš u školu da imaš siguran posel,a ja tebe pitam,kolko maturanata zna da bude dobilo posel?Ja ga nemam,i ljut sam zajedno sa još 400000 ljudi koji ga nemaju!Pa nemoj mi branit lopove i bandu!Oni su nesposobni da promijene bilo kaj!I točka!A koristi od njihovog sistema imaju oni i samo oni.Svi ostali koji ih podržavaju su kupljeni ljudi.Pa zar nije sramota da Kosorica veli nek joj pišu pisma podrške,a jedan Lesar ode i skupi u par dana 60000 potpisa da ode.Tvoj glas je tvoj,ali dragi moj,ova vlada pada i tu nema spasa,jer za drugo ni nisu.Oni da su htjeli spasiti selo mogli su to prije učiniti,a ti se zapitaj da li su poduzete sve mjere da se to dogodi.
P.S.Ja bih rado radio i šutio nego podržaval prosvjede,samo da mi daju radit.To ti sve govori.
 
Posljednje uređivanje:

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,883
ajde da i ja nesto 'lupim'

mislim da ste malo previše otišli u bivši sistem s raspravom.....onda se živjelo samo tako, bilo lakih kredita koje sad mi vraćamo....ova kapitalna koja su bila aktualna i druge stavri možda i sredstva iz EU-a to će vraćat nasa djeca.......

kaj sam htio reći podržavam sve prosvjede ali nemam vremena ići ni na jedan jer imam posla preko glave
zanimljivo je na prosvjedima družiš se s ljudima ,pije se nesto se pojede......

jos nema onog pravog možda dođe uskoro-voda je tu negdje do grla ima jos malo mijesta do brade....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
e slabo ti je onda poznatko kolega,sve bih ti mogao argumentirano i vrlo jednostavno objasniti o toj temi kad se bolje živjelo i kakva je bila koja država ali nije ovo mjesto za to. uživajmo u prosvjedima koje nismo mogli vidjeti prije 40 godina,kad si morao šutjeti i raditi. imamo reprizu bivše države ovih dana u Libiji,Sudanu,Iranu......

OK, standard nam je bil manji, ali se bolje živjelo. Koliko se kuća napravilo dobrovoljnim susjedskim radom? Većina! Danas je to protuzakonito.
I RADILO se, jer država je dozvolila uvoz samo neophodnih stvari. Možda su bila i napuhana radna mjesta, ali bolje da netko odlazi na posel i radi malo, nego da nejde nikam i plaćaš ga kao nezaposlenoga. A one jadnike (koji imaju "privilegiju" raditi) cjedi se do iznemoglosti. Toga ipak nije prije bilo.
Komunizam nije podnosil crkvu, ali se nedjeljom ipak nije radilo (naravno, nužne službe jesu, ali ne govorimo o njima).
Ako moram birati između toga da šutim i radim ili govorim protiv države, biram ono prvo. Ovo drugo su ionak činili neradnici. Osim toga, i danas zaposleni "sretnik" nesmije otvoriti usta, jer mu prijeti otkaz. U čemu je razlika?
Moglo se prodati poljoprivrednih proizvoda koliko god se moglo proizvesti. Nije se varalo ljude neplaćanjima kao danas. Država se brinula o izvozu u nesvrstane i dalje. Izvozilo se od paprike, baby-beefa...do hidroelektrana.
Kaj danas izvozimo?
Ljudima se dalo da rade, a nije ih se ograničavalo nikakvim očevidnicima, upisnicima i sličnim glupostima koje služe same sebi.
Nije bilo idealno, ali koliku je infrastrukturu prošla država izgradila? Koliku industriju?
Da krivo ne shvatiš: nikad nisam obožaval partizane, socijalizam i slične gluposti, ali nemogu negirati dobre stvari koje su bile dobre.
Danas? Samo je svima EU u ustima, ljudima se pere mozak obećanjima, a prazne im se novčanici i osiromašuje ih se na svakom koraku.

Za ovu je zemlju jedini spas zatvaranje zaslužnih za ovo kaj imamo, zatvaranje granica uvozu i nacionalizacija svega kaj je pošto-poto prodano strancima.
Kakva je perspektiva našeg malog čovjeka u EU? Ropstvo, kakvo u Jugi nismo okusili. Ali ropstvo sa smješkom. Pa uživaj u njemu. Ja neću.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
ZJ ovde te podržavam da samo znaš kolko!!! :partyman: Pa kaj će ti upisnici i koje sve ak čovek nema kome kaj prodat.Radi se sustavno na tome da se seljaka uništi.A čim prije to shvatimo i pobunimo se protiv toga onda imamo šanse.I kak ti veliš ZJ,ovo nije nikaj drugo od ropstva.Pa meni je moj dragi direktor rekel da se nisam uklopil u kolektiv i dobil sam nogu v rit,zato jer sam imal svoje mišljenje i nisam se dal prcati i nikad nisam bil ulizica.Takvi se uvek znaju izboriti,a to je sorta ljudi koju mrzim najviše.Malo smo otišli daleko,al to je neizbježno.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
ZJ ovde te podržavam da samo znaš kolko!!! :partyman: Pa kaj će ti upisnici i koje sve ak čovek nema kome kaj prodat.Radi se sustavno na tome da se seljaka uništi.A čim prije to shvatimo i pobunimo se protiv toga onda imamo šanse.I kak ti veliš ZJ,ovo nije nikaj drugo od ropstva.Pa meni je moj dragi direktor rekel da se nisam uklopil u kolektiv i dobil sam nogu v rit,zato jer sam imal svoje mišljenje i nisam se dal prcati i nikad nisam bil ulizica.Takvi se uvek znaju izboriti,a to je sorta ljudi koju mrzim najviše.Malo smo otišli daleko,al to je neizbježno.

Nisi ti jedini. Mnogi (od nas) su tak prešli.
A ovo za ulizice: pa samo pogledaj kak su se okružili policijom jer misle da su nedodirljivi.
Da su savjesno, pošteno i na korist ove zemlje radili do sad, prosvjeda sigurno nebi niti bilo, niti bi trebalo biti.

Ropstvo, neoliberalizam, neokolonijalizam...svjedeno kak se zvalo. Svi to osjećamo, uključivo i one koji to neće priznati.

Markach, ako ste ti ili tvoji (na zemlji) dobili nekad kredit, nisam baš siguran da ste ga dobili glatko, bez provjere hoćete li ga moći vratiti. Ne vidim na tvojem dvorištu sjajne nove strojeve (nemoj to krivo shvatiti, niti mislim da je to loše, dapače). Zaključujem da ste vrijedni i slobodni ljudi, koji samo nisu nikome dužni. Takvi poput Vas nisu mogli upropastiti onu državu, jer su kredit potrošili na to da ga vrate ;)
Moji starci ga nisu mogli niti podići (imali su premalo zemlje), ali su se ipak uspjeli nekak izboriti, nekaj stvoriti i mene izškolovati.
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Dane001, i ja bi jako volio da me uvjeriš kako se sad dobro živi, da ne moram na prosvjede.Nekada komunizam,petokraka i ostala sranja.....juga,nije bilo prihvatljivo(toga smo svjesni),međutim riječ je o ekonomiji,poljoprivredi,radu i vrijednosti toga.Dobro je rečeno da je trebalo prijašnje temelje ekonomije,modernizirat prilagodit i živjeli bi daleko bolje.Pa evo čitam neki dan,Engleska se vraća,manjoj proizvodnji(male obiteljske farme...)a što ima svoje prednosti(kravlje ludilo idr.)...da neidem preširoko.
Hrvatska je moja domovina, zato prosvjedi........!
Pozdrav!
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Dane001, i ja bi jako volio da me uvjeriš kako se sad dobro živi, da ne moram na prosvjede.Nekada komunizam,petokraka i ostala sranja.....juga,nije bilo prihvatljivo(toga smo svjesni),međutim riječ je o ekonomiji,poljoprivredi,radu i vrijednosti toga.Dobro je rečeno da je trebalo prijašnje temelje ekonomije,modernizirat prilagodit i živjeli bi daleko bolje.Pa evo čitam neki dan,Engleska se vraća,manjoj proizvodnji(male obiteljske farme...)a što ima svoje prednosti(kravlje ludilo idr.)...da neidem preširoko.
Hrvatska je moja domovina, zato prosvjedi........!
Pozdrav!

Johabi nikome više ne želim objašnjavat da se u bivšoj državi bolje živjelo. Imam toliko godina da mi neki balavci nikako nemogu govoriti kad se bolje živjelo ava država postoji 20 godina i sva je opljačkana u onoj državi sam živio 34 godine školovao se nisam bio ni dana na birou sa 1978 g napravio svoju kuću 1984 napravio vikendicu i za sve vrijeme nisu mogli opljačkat državu. Da se razumijemo nikako ne govorim o sostemu nego o životu oni koji sada dobro žive su ili lopovi ili ulizice koje žive od lopova.
A što se tiče malih farmi skoro cjela EU se vraća malim farmama samo mi hoćemo biti veći evropljani od samih evropljana.
Inače tema je super barem se pokazuje tko šta misli idemo mi polako naprosvjede.
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Johabi nikome više ne želim objašnjavat da se u bivšoj državi bolje živjelo. Imam toliko godina da mi neki balavci nikako nemogu govoriti kad se bolje živjelo ava država postoji 20 godina i sva je opljačkana u onoj državi sam živio 34 godine školovao se nisam bio ni dana na birou sa 1978 g napravio svoju kuću 1984 napravio vikendicu i za sve vrijeme nisu mogli opljačkat državu. Da se razumijemo nikako ne govorim o sostemu nego o životu oni koji sada dobro žive su ili lopovi ili ulizice koje žive od lopova.
A što se tiče malih farmi skoro cjela EU se vraća malim farmama samo mi hoćemo biti veći evropljani od samih evropljana.
Inače tema je super barem se pokazuje tko šta misli idemo mi polako naprosvjede.

Siki i ja sam u godinama i moj moto je bio" na mladima svijet ostaje", pa se pitam dali svi mladi razmišljaju tako.Uvijek sam zagovarao dati mladima vlast neopterećeni prošlošću(partizani-ustaše), dobri ekonomičari,školovani idr...pa sad jesam li ja bio u pravu....pitam se?
Prosvjedi..............!
Pozdrav!
 
M

MOCO

Guest
Uvijek sam zagovarao dati mladima vlast neopterećeni prošlošću(partizani-ustaše), dobri ekonomičari,školovani idr...pa sad jesam li ja bio u pravu....pitam se?
Prosvjedi..............!
Pozdrav!

Pa kad to kod nas nije moguće, jer stalno nailaze kojekakvi likovi koji izvlače kosture iz ormara za svoje potrebe, a glupa raja nasjeda na te fore
 

Najnoviji postovi

Na vrh