• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prosvjedi

B

Bobo

Guest
E, vidis, kolega... Love NIKAD nema pa se dogode prosvjedi i od jednom se nadje rjesenje... vauceri famozni, BILO STO da se osiguraju repromaterijali za proljetnu setvu, i to mi pase, al radije bih novce...

Da sutimo, i dalje bi nam smanjivali proracun i na kraju nula bodova, jos bi im mi morali placati sto radimo zemlu...

A i vidio sam se na TV ;)

Ako se dogode neki prosvjedi (A hoce) bili politicki motivirani ili ne, idem i ja u njih pa kako i drugima, tako i meni. nemam se cega stidjeti, trazim ono sto mi je obecano i nista vise.

Neka se malo gospoda zamisli... Imaju place kolike pozele, i ni ne razmisljaju da sebi malo otkinu, jer kao nesto se kao i radi u toj nasoj drzavi... Razumijem, greske prethodnika bla bla (necemo o politici), ali neka bar svoj dio ispune i sve ok, a nadam se i naknadi zaostalih dugovanja ;)

Nece se nitko drugi izboriti za mene, dok se ja lijepo kod kuce grijem i gledam na TV sto se dogadja...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,195
Slažem se, ali svi tonemo sve dublje, radili ovo ili ono.
Nažalost ovi poticaji su ko dijeljenje djeci bombona: kratko slatko, ostaju pokvareni zubi i hoće se opet.
A gdje je zarada ili akumulacija da se nema za sjetvu?
Ako su jedino poticaji čista zarada, a proizvodnja gubitak, čemu onda uopće raditi??? Možeš biti nezaposlen i jednako bi dobil.
Treba ispoštovati obećane poticaje, slažem se, i reći ubuduće nema više, tak da se nitko i ne nada.
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Nekada nije bilo poticaja pa smo dobro gospodarili-napredovali,ali sad ulaskom u Eu-globalizacija...razne subvencije,moraju biti i kod nas u istom omjeru.zbog koliko-tolike konkurentnosti.Iako je po meni i takva Eu politika ,o proizvodnji hrane loša.Naime prognozira se da će nas na svijetu za 50 g.biti oko 10 milijardi,pa če nedostajat hrane,ali to u ime globalizacije nikog ne zabrinjava.
A da velim da će biti ratovanja zbog hrane,jer zadire se u prirodne cikluse.....padavine...kiša,snijeg...!U Kini su prije nekog vremena radi vojne parade "uredili" da te dane ne pada kiša,a sada ne sječam se koja zemlja je bila u pitanju opet će urediti da im pada.Nekim će regijama/državama biti uskraćene padavavine na uštrb onih koji će radit manipulacije prirodom.
 
B

Bobo

Guest
Meni je jasno da nece biti poticaja za 3-4 godine, mozda i prije, tj nece ga biti za konvencionalnu proizvodnju..

ALI ako je nesto obecano i na to se racuna, onda se tako i radilo i to ispostovati treba. Ja za sebe imam akumulacije dosta i ne brinem se uopce za sjetvu, jer ja nemam na 40kj zemlje traktorcinu od 100ks i sve moguce prikljucke i nisam u kreditu za super modernu stalu i tako...

Na zalost, poznam ih i previse koji imaju "overkill" strojeve i moderne stale, voze se u skupim autima i smiju se meni sto vozim ladu i radim zemlju s 549. ne shvacaju me ozbiljno ?!?

Eheej ljudi, nitko nikoga nije tjerao da nesto kupi, dok su pare sjedale, sve je bilo super, sad para nema, ali ajde uzet cemo seljacima, njima i ovako i onako ne treba voze skupe aute i imaju traktorcine i super moderne stale, sta ce im...

Citam komentare plitkih osoba na ovo jucerasnje "druzenje na punktu" "procjenjena vrijednost Ferovca danas od 12:00 do 14:00 sati je bila 6.5 milijuna kuna. I onda nam prodaju pricu da nemaju novaca..."

A ne pitaju se koja je vrijednost Markovog trga u bilo koje doba dana...

Trazimo samo ono sto je nase i nista vise. Ja osobno mogu racunati i da nemam poticaja i opet cu imati neku zaradu. Odustajat ce ljudi od zemlje, nece se vise toliko proizvoditi, cjene ce se malo stabilizirati, mozda cak i porasti (nadam se da ce EU to odraditi u dogledno vrijeme) i opet ce se moci zivjeti kako se zivjelo i prije dok nije bilo poticaja.

Daj mi ono sto je moje i ne diraj me ;)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Meni je jasno da nece biti poticaja za 3-4 godine, mozda i prije, tj nece ga biti za konvencionalnu proizvodnju..

ALI ako je nesto obecano i na to se racuna, onda se tako i radilo i to ispostovati treba. Ja za sebe imam akumulacije dosta i ne brinem se uopce za sjetvu, jer ja nemam na 40kj zemlje traktorcinu od 100ks i sve moguce prikljucke i nisam u kreditu za super modernu stalu i tako...

Na zalost, poznam ih i previse koji imaju "overkill" strojeve i moderne stale, voze se u skupim autima i smiju se meni sto vozim ladu i radim zemlju s 549. ne shvacaju me ozbiljno ?!?

Daj mi ono sto je moje i ne diraj me ;)

Bobo,a tko ti je kriv kaj to sve nemaš??
Nije bitno imaš ti 1ha zemlje ili 101ha zemlje,jer ovome kaj ima 1ha isto treba novaca kao i ovome za 101ha,a to kaj ovaj ima više ne mjenja nikaj.

Jedini je problem kaj se kod nas jako malo novaca ulaže u poljoprivredu,u zemljama EU se ulaže 60% novaca a kod nas 3-5%..To je sramotno,a mi seljaci smo jednostavno osuđeni na rad na zemlji jer nemamo nekog izbora,kaj če sad čovjek koji ima 101ha zemlje,reč če odustajem i kak če živjet dalje???
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
mi seljaci smo jednostavno osuđeni na rad na zemlji jer nemamo nekog izbora,?

imaš,radit u 3 smjene u tvornici ili kod privatnika za 3000 kuna i još ne dobivat plaću na vrijeme...
ima ljudi kojima je gore još od vas,pogledajte malo oko sebe...
 

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
imaš,radit u 3 smjene u tvornici ili kod privatnika za 3000 kuna i još ne dobivat plaću na vrijeme...
ima ljudi kojima je gore još od vas,pogledajte malo oko sebe...

kad se okrenem oko sebe vidim uglavnom socijalu, dobije 800-900 kn po članu obitelji za mjesec, ustvari peteročlana obitelj dobije oko 4500 kn mjesečno i ne mora ništa raditi. Na selu se s takvim primanjem može sasvim solidno živjeti
 
B

BAGERISTA

Guest
imaš,radit u 3 smjene u tvornici ili kod privatnika za 3000 kuna i još ne dobivat plaću na vrijeme...
ima ljudi kojima je gore još od vas,pogledajte malo oko sebe...


Da se nadovežen i nastavim od kolege MTD-a,,nastavak ča je gore....
Ima,,evo i ja i žena ne radimo,,,,a pitanje je di čemo i kad............
2emmo83.jpg
,eto to je gore,,,,od ovog gore, navedenog,,,,a dijeca trebaju svaki dan jest,,,ič u školu(mada nemaju stanice,jer kad su radili Y,,,makli su je ča),pa ih vozimo,,idemo po njih,,,,i da ne nabrajam,,,,i sad meni neka neko kaže,,,kako naprid,,:mad:nek mi daju poso,,,bilo ča,,,nije mene sram nit brat smeče,,,ali i tamo ideš preko veze.,,,sa zadnjim parama sam platio račune,,,i sad sijedi i plači,,,,je...m ti takovu v...st,i d...vu.........:mad::mad:
A ako očeš tražit socijalu,,,trebaš čekat,,,,,,ali nikako dočekat..........(za neke nikad)

I još ima gore,,,od ovega........
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
ljepo je čitati ove komentare svaki možeš protumačiti kak želiš i na koji način prvo da kažem da se sasvim slažem sa Bageristom do posla nemreš doči samo tak a pogotovo ako nemaš veze ni smeče kupiti,ima ljudi koji bi htjeli raditi ali nemogu dobiti posla a drugi koji imaju posao neče a neki ne rade ni nežele raditi dobe socijalu i prst u uho.Moj susjed cjelu godinu sjedi u birtiji ima penziju 1500kn i niš ne radi ima nepokretnu mamu i nema drva za grijanje nego posuđuje okolo po susjedstvu dali takvog čovjeka žaliti pa mu pomoči ili ostavit da crkne jer za drugo i nije ja radim u firmi sam moram godišnje napraviti 30metara drva ,orem sijem uzgajam koze, kokoši ,svinje naradim se ko crnac ali sam sretan jer moja obitelj ima šta jesti dali sam ja budala ili takvi koji žive na tuđi račun.Šta se tiče poticaja oni su dobri kao preventiva a ne kao rješenje problema za poljoprivredu ako dobiš poticaj za sjetvu ili uzgoj nečeg onda se to treba prodati da se novac vrti a ne da nestaje silos pun pšenice i nestane neznam koliko bikova a niko nezna gdje su ti bikovi poticaj za mali opg po meni je nerealan jer ako ja dobim poticaj za sjetvu kokuruza pa sa tim othranim svinju poslje tu svinju pojedem gdje je tu računica država financira moje dnevne obroke pa neka onda da trečinu poticaja onima koji ne siju da si kupe bar krmenadlu po ovakvom zakonu poljoprivreda neče ići dalje to nevalja i svima treba to biti jasno poticaje treba drugačije davati a prije toga treba uvesti domači otkup svega onda čemo imati i bogatog seljaka i državu ...
 
B

BAGERISTA

Guest
ljepo je čitati ove komentare svaki možeš protumačiti kak želiš i na koji način prvo da kažem da se sasvim slažem sa Bageristom do posla nemreš doči samo tak a pogotovo ako nemaš veze ni smeče kupiti,ima ljudi koji bi htjeli raditi ali nemogu dobiti posla a drugi koji imaju posao neče a neki ne rade ni nežele raditi dobe socijalu i prst u uho.Moj susjed cjelu godinu sjedi u birtiji ima penziju 1500kn i niš ne radi ima nepokretnu mamu i nema drva za grijanje nego posuđuje okolo po susjedstvu dali takvog čovjeka žaliti pa mu pomoči ili ostavit da crkne jer za drugo i nije ja radim u firmi sam moram godišnje napraviti 30metara drva ,orem sijem uzgajam koze, kokoši ,svinje naradim se ko crnac ali sam sretan jer moja obitelj ima šta jesti dali sam ja budala ili takvi koji žive na tuđi račun.Šta se tiče poticaja oni su dobri kao preventiva a ne kao rješenje problema za poljoprivredu ako dobiš poticaj za sjetvu ili uzgoj nečeg onda se to treba prodati da se novac vrti a ne da nestaje silos pun pšenice i nestane neznam koliko bikova a niko nezna gdje su ti bikovi poticaj za mali opg po meni je nerealan jer ako ja dobim poticaj za sjetvu kokuruza pa sa tim othranim svinju poslje tu svinju pojedem gdje je tu računica država financira moje dnevne obroke pa neka onda da trečinu poticaja onima koji ne siju da si kupe bar krmenadlu po ovakvom zakonu poljoprivreda neče ići dalje to nevalja i svima treba to biti jasno poticaje treba drugačije davati a prije toga treba uvesti domači otkup svega onda čemo imati i bogatog seljaka i državu ...

Potpuno potpisujem.........
Neki mi kažu,,,daj pa šta prodaj stroj i imaš,(kratko i nikakvo zadovoljstvo),,,reka manemoj i čime da si kruh zaradim,,,da nema ovih traktora,,i da ne radim ko stoka svaki dan ko i svaki od nas,,,da barem moreš okolo koje delo načinit,,pa koji dinar donest,,,nema,,,niko ništra ne radi,,zemlja u baradi(grmlje,drača itd),,,a se..u i jadaju da nemaju za živit,,pa daj koje pomidopre,,,pa daj koji krompir,,,pa glej koja kila mesa,,,majeb...e se svi,,reka,,očeš delat,,nečeš,,ajd šetnja.,,,,,,pa neču ja spremat za onog koji nije nikad doša dat ruku.........

Hodaju po puli,,i sijede na kavama po cili dan,,i ja taklve ne žalim ni malo vijeruj mi ,,,a ima ih dosta........

Evo molim jednog za delo,,,vidit čemo,,ča če bit........:(:(
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
e moj Bagerista dok naši ljudi mogu sjediti cjeli dan u birtiji uz kavu nisu oni za žaliti a tamo je rasprava kak je sve skupo i kak se nema takve treba umjesto tovara stavit da malo vuku bit če im zdravije za srce od kave malo rekreacije neče škodit
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
"farmervg"
u potpunosti se slažem sa svim što si napisao i ovu socijalnu pomoć da oće da ukinu nek ostave starima i bolesnima ali zdravom i sposobnom ukinuti
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
imaš,radit u 3 smjene u tvornici ili kod privatnika za 3000 kuna i još ne dobivat plaću na vrijeme...
ima ljudi kojima je gore još od vas,pogledajte malo oko sebe...

Nemoj mi reč,da sam takav život htio mogao sam odmat tako počet..

Mi seljaci ne tražimo ništa tuđe,nego samo svoje,i želimo da se naš rad cijeni i da pošteno živimo od toga..
Uvijek se uzima novac seljacima kad treba,i sad još kad se bunimo za svoje nismo u pravu,a eto to je naša država...
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
kod mene nema ni tvornice a kamoli da radi u tri smjene, nekad bilo tvornica tako reći ko u priči mogo si radit disi htio ali danas ne a privatnici bome i oni slabo rade.
A najviše me boli kad neko necijeni tuđi rad a rad od seljaka je bome krvavi i težak i neradi jednu smjenu nego bome i dvije
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
264
ima ljudi kojima je gore još od vas,pogledajte malo oko sebe...
Nažalost istina. Dobar dio ih nema komad zemlje da si nešto posade pa se tako prehrane, poljoprivrednici bar to mogu :?
Mi seljaci ne tražimo ništa tuđe,nego samo svoje,i želimo da se naš rad cijeni i da pošteno živimo od toga..
To želi svaki radnik ne samo vi ali što možeš
Uvijek se uzima novac seljacima kad treba,i sad još kad se bunimo za svoje nismo u pravu,a eto to je naša država...
Ne uzima se samo vama i ostali nisu pošteđeni. Obični ljudi, umirovljenici, obrtnici, poduzetnici svi oni isto neki novac izgubili. Pa i ja radeći kao student na svaku zarađenu kunu sam izgubio 17% (mirovinsko, zdrastveno i razni manipulativni troškovi) a danas od toga nemam nikakve koristi a kad tih 17% pretvorim u kune :madmana: Kad bi se to sve zbrojilo možda bi bio i veći iznos, tako da niste jedini :roll:

Mala opsaka: U Latviji kada je voda došla do grla država je zakonom ukinula razne isplate iz proračuna (kolektivne ugovore, dodatke na plaće, razne subvencije i slične stvari) i sve pravne akte vezane uz njih proglasila ništavnim. Prosvjedi, tužbe uzalud kad nema pravne osnove. Budite sretni da to nije kad nas napravljeno a mogli bi
 

anđelko

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
172
ljepo je čitati ove komentare svaki možeš protumačiti kak želiš i na koji način prvo da kažem da se sasvim slažem sa Bageristom do posla nemreš doči samo tak a pogotovo ako nemaš veze ni smeče kupiti,ima ljudi koji bi htjeli raditi ali nemogu dobiti posla a drugi koji imaju posao neče a neki ne rade ni nežele raditi dobe socijalu i prst u uho.Moj susjed cjelu godinu sjedi u birtiji ima penziju 1500kn i niš ne radi ima nepokretnu mamu i nema drva za grijanje nego posuđuje okolo po susjedstvu dali takvog čovjeka žaliti pa mu pomoči ili ostavit da crkne jer za drugo i nije ja radim u firmi sam moram godišnje napraviti 30metara drva ,orem sijem uzgajam koze, kokoši ,svinje naradim se ko crnac ali sam sretan jer moja obitelj ima šta jesti dali sam ja budala ili takvi koji žive na tuđi račun.Šta se tiče poticaja oni su dobri kao preventiva a ne kao rješenje problema za poljoprivredu ako dobiš poticaj za sjetvu ili uzgoj nečeg onda se to treba prodati da se novac vrti a ne da nestaje silos pun pšenice i nestane neznam koliko bikova a niko nezna gdje su ti bikovi poticaj za mali opg po meni je nerealan jer ako ja dobim poticaj za sjetvu kokuruza pa sa tim othranim svinju poslje tu svinju pojedem gdje je tu računica država financira moje dnevne obroke pa neka onda da trečinu poticaja onima koji ne siju da si kupe bar krmenadlu po ovakvom zakonu poljoprivreda neče ići dalje to nevalja i svima treba to biti jasno poticaje treba drugačije davati a prije toga treba uvesti domači otkup svega onda čemo imati i bogatog seljaka i državu ...

Slažem se s time.Poticaji bi trebali biti prema prodanom proizvodu.NPR prodaš bika dobiš poticaj
 
B

Bobo

Guest
EH, od kad poljoprivrednici vicu da je najposteniji nacin poticanja po prodanom kilogramu/litri proizvoda...

SAMO treba kao u Srbiji, poticaje ograniciti MAX iznosom. Tako oni imaju poticaj samo do 100ha zemlje po gospodarstvu, pa si misli hoces li okolo otimati ili neces, ili ces gledati da sa svojih 100ha zemlje postignes sto bolji prinos i da dobijes max iznos poticaja...

ALI ovo ne ide na ruku onima koji poticaje primaju a nemaju ni jednog jedinog komada zemlje, pa to kod nas skoro nece zaziviti...
 

Najnoviji postovi

Na vrh