• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prosvjedi

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Siki i ja sam u godinama i moj moto je bio" na mladima svijet ostaje", pa se pitam dali svi mladi razmišljaju tako.Uvijek sam zagovarao dati mladima vlast neopterećeni prošlošću(partizani-ustaše), dobri ekonomičari,školovani idr...pa sad jesam li ja bio u pravu....pitam se?
Prosvjedi..............!
Pozdrav!

Ne johabi ima mladih ljudi koji pravilno razmišljaju i mogu puno toga napravit ali nemogu od starih prdonja koji ih sprečavaju i ucjenjuju problem našeg društva je što pošteni i sposobni mladi ljudi nemogu doći do izražaja poglegaj naš sabor sve same ovce ili ulizice nitko nema svoje mišljenje postali su pravi klimavci ili još gore što je Marijana Petir izjavila da žene u saboru moraju ići ranije u mirovinu zato što je rad u saboru težak a mojoj ženi rad na polju je lagan pa cjeli svjet nam se smije zbog takvih uluzica naša država propada a da ne spominjem druge koji ništa drugo neznaju nego samo se narugat jedan drugom zato trba sve njih skidat sa vlasti skroz dok se ne nađe netko pošten i sposoban. Sjećate li se one Račanove famozne izjave "narod sada živi puno bolje samo još toga nije svjestan" e ja sam svjestan i znam da živim puno gore nago što sam nekad živio.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Nije bilo ono dobro, a niti sad ovo ne valja...u jugi se živjelo solidno do tamo negdje kraja 70tih. Zašto, zato jer je juga dobivala masne kredite i od amera i od rusa(na drugi način). Znate činjenicu da je u razdoblju od sukoba sa informbirom pa do kraja 50 juga dobila više nepovratnih sredstava nego razrušena njemačka....pa su krajem 60tih naši ljudi masovno odlazili u Njemačku:madmana:. Raspadom istočnog blika jugoslavija i nesvrstani nisu imali
razloga postojati makar su bili brojčano jači od ova dva suparnika zajedno...i to je sve tada došlo na naplatu. Kao ni danas gdje zaposleni ne mogu uzdržavati toliki broj ne zaposlenih, ni tada nije bilo moguće "hraniti" toliki broj fiktivnih radnih mjesta. Apsurdni primjer je tvornica glinice kod obrovca. I onda se je iskorištavalo posebice seljake, kojima su prvo oduzimali zemlju gurajući ih u neprirodne zadruge pa do nepostojanja zdravstvene zaštite. Pričal mi stari kak su zubari voljeli seljake sa kešom za razliku od radnika od kojih nisu mogli ništ ušećariti. Danas nije ništ puno bolje već je postignuto to da postoji nekakva slaba nada da se demokratskim putem može nešto promijeniti, rezultat su ovi prosvjedi koji daju do znanja da ima šanse.....
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
pa da uvozite jebes hrvatsko i hrvatsku i nase ljude,bolje uvozit i neka se drugi bogate na srot robi i pitaj boga cemu,nije ni cudno sta ljudi od 40 godina umiru pa kad jedu govna premazana sa svakakvim sranjima,izmislili su oni svinjsku kugu da mogu uvozit,aj neseri previse svi dobro znamo da todoric najvise uvozi srot robe,ja to znam jer svaki dan gledam kamione i ono sto on uvozi a ono sto proizvede u hr kvalitetnu robu to izvozi i tu bere lovu,a nase ko jebe,nije niti cudno sto je drzava takva kakva je kad ima takvih poput tebe,jebes hrvatsko uvozno je bolje.....

http://www.zadarskilist.hr/clanci/25102010/sojara---cvrsta-karika-agrokorovog-lanca
Misliš nešto slično ovome?
Iz Hrvatske tanker žitarica,a u Hrvatsku tanker GMO soje iz Brazila,da nam djeca budu zdravija...
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
266
Sad sam prošau u Županji na onome semaforu od granice, pa gledam ima 7 traktora...Ima li koga od vas da će tamo ići ?
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
ne. u opisu pise da je snimka uzeta od nekog, pise nick, snimka iz francuske da bi pokazao poljacima kako se u francuskoj prosvjedovalo. poljaci su imali pocetkom godine neke prosvijede vezano uz cijenu i otkup svinja, koliko sam skuzio iz komentara..
 
B

Bobo

Guest
I, ekipa, jel se polako pripremamo za sutra?

Meni traktor zaledjen i po krovu, pa ako ladaghini upali, pridruzujem se kolegama autom...


Sretno svima koji sutra izalze ;)
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
639
ovo postaje tradicija svake godine ista priča :weedman::weedman::weedman:
 
B

Bobo

Guest
Eto, bilo nas u Ferovcu 300-tinjak i 70-ak traktora... Slika nemam, sve ce se vidjeti po medijima...

Bilo je jutros oko 7 sati blizu Ferovca -27°C i ja sam jedva jutros benzinca upalio, a stari je megana morao malo moliti da kresne...

Sve u svemu, ekipa se smrzla, pokazali smo volju da nas ima i za prosvjede i svi koji su danas bili autima (kao i ja sam) ako dodje do iducih prosvjeda, idemo traktorima... Ima nas voljnih boriti se za ono sto je nase pa cemo vidjeti sto i kako u buduce...
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
dečki svaka čast
neznam što bi rekao ali da je dobro na selu i nije
čito da je stanje u poljoprivredi i na selu isto kao i ljudima današ što su izašli na ceste na - 27
 
B

Bobo

Guest
Da se razumijemo, nije bilo oko 12:00 -27°C bilo je oko -20°C ali problem je taj da je bilo malo traktora, puno nas je autima doslo, jer traktori nisu mogli upaliti... o tom se pricalo u grupicama, kako je zima i kako je sve sledjeno... na -20 je benzinac imao problema da upali, a kamo li dizelas s nekvalitetnim plavim gorivom...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
I kod mene danas bio mirni prosvjed..

Okupilo se oko 60-ak traktora,provozali samo kroz grad i gotovo,tako je bilo i najavljeno.A sad dalje če vrijeme pokazat,ako treba idemo u ZG.

Prosvjed je trajao od 12.00-14.00sati.
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Jadna je takva tvrdnja i što ako i je?
Najlakše je bacat političke floskule,umjesto rješavat probleme nagomilane u poljoprivredi,a i drugdje.Uzimat stečena prava,povečavat pdv,uzimat ovo,ono...tako bi i moja babica gospodarila,pa gdje je taj plan 21...?
Za godinu dana ulazimo u Eu/konkurenciju,umjesto da nas pomogne i pripremi oni ovako....!Propalo je 50 % poljoprivrednika,a uskoro će još...nažalost,ostat će negdje 10-15% istih,zahvaljujući samo i isključivo prljavoj politici.Da napomenem ni prijašnja vlast nije imala strategiju,nego je rješavala probleme vatrogasnim mjerama-davanja!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,195
Dečki nema svrhe - novaca nema. sve te poticaje treba netko zaraditi. A od kud bi ih se stvorilo kad nikaj ne izvozimo.
Svi novci koji dolaze iz budžeta su ionak posuđeni, a ova zemlja rasprodana i u dužničkom ropstvu.
Razumijem da je ovo prosvjed protiv neispunjenih obećanja, ali love jednostavno - NEMA.
 

Najnoviji postovi

Na vrh