• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prosvjedi

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ne postoji za njih lijepa rijec, necuju oni vapaje seljaka, prave se ludi a od seljaka budale i to rade bez srama. Zalosno sto mora doci do masovnih prosvjeda i nezadovoljstva da bi oni shvatili da konacno moraju primit ljude za stol i iznaci pravedno rijesenje.

Ministre, ako citas ovo ti ili tvoji dousnici, znaj da sve ove ljude sto ti stvaraju neugodu zanima samo cijena i nista vise!
Nemuljaj ljude pricicama nego se pojavi dostojanstveno pred mljekarima jer je to TVOJ resor i iznesi CIJENU i svi su za par sati doma!!

Ministre reci CIJENU ne okolisaj!! Reci otvoreno i jasno da vidimo imas li mu.. izjasniti se za kog si, svoj narod ili stranu kapitalisticku mafiju!!!?
 
B

BAGERISTA

Guest
SELJACI NE SMIJU DOZVOLITI DA IH VODE POLITIČARI, VEĆ SADA JE MINISTAR POČEO NEKE FRAZE GOVORITI U SMISLU DA SU TO POLITIČKE IGRE I OD TOGA SE PROSVJEDNICI MORAJU OGRADITI, OD BILO KOJE POLITIČKE OPCIJE JER AKO IH POLITIČARI BUDU VODILI NEČE DOBRO ZAVRŠITI ...... ZAPAMTITE ŠTO SAM REKAO

inače u potpunosti podržavam prosvjede i spreman sam u svemu pomoći mada se ne bavim stočarstvom

Također,potpisujem u cijelosti,(nije bitno dali si veliki,ili mali poljoprivrednik,,i čime se baviš,,,,,,,,več sramota i uništavanje za ča su se svi naši stariji mučili,,,,,,,,,,,,),,i nek se viodi nezadovoljstvo radnog naroda,,,i podržasvam i potpisujem,u cijelosti,,,,,,,,,,,,,,,,,sramota,,,do kud su ljude dogurali....:twisted::twisted:

Trebalo bi sve pozatvarat,,,i prometnice,,,i firme,,i da dođe do totalne blokade,,,,,,,,,,pa nek se gledaju,.......

Ovdje kod nas su i tako sve pozatvarali,i uništili.............ali sve jedno dajem ruku potpore,,ljudima,ženama,i svima koji su tamo.......na buri,kiši,snjegu i svemu..........

A mi kupujmo uvozno..:twisted:
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
evo moram bit iskren, neznam koliko je proizvodna litra mljeka,koliko vas košta.
Ali nije ni bitno,za ovo kaj ču reč.

skinuli su cijenu mljeka ako se nevaram za nekih 17%.i čude se ko pura dreku kaj se prosvjeduje.

Baš me zanima kaj bi se dogobilo da tim političarima, ministrima,djelatnicima u javnom sektoru,znači oni koji se plačaju iz državne blaganje.
skine plača 17%.

Jel očito ne shvačaju da i taj seljak ima izdatke koje si planira prema tome kaj zna da treba dobit,eto u ovom slučaju za mljeko,
i sad ajde da skinemo cijenu mljeka,cijenu pšenice...
ne isplatimo poticaje,ajde dič cijenu repromaterijala,goriva....
i onda se pitaju zakaj su traktori u zg.

proračun treba smanjit,o.k ako treba al ne ga lomit na leđima nekog a drugom dat i više.
svima onda skinut jednako al svima,ovu godinu neznam imate 5% manje.
tih 5% nekak i progutaš,al ne 17% u cijeni i pitaj Boga koliko i kaj bude u poticajima.
uništili su proizvodnju,tvornice, industriju.
toliko ljudi nezaposleno netko eto počeli i sa poljoprivredom i sad i to uništavju.

gledam jučer na Kapital networku,nisam zapamtil koja država u prekrasnoj EU,
daje u poljoprivredu 40% proračuna.
naša ne daje ni 4%.
neznam ko je tu lud,ali ljudi želim vam sreču da se izborite.
isprika ak sam bil nejasan,ljut sam na takve kaj nam vode ovu državu.
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
NIsam se mislio uključit u raspravu na ovoj temi jer već nekoliko godina nemam krave ali nisam izdržal . Ovo je još jedan dokaz da nismo pravna država jer da jesmo sad bi ovi odvjetnici koji brane sanadera i ekipu vrlo rado tužili dukat i pobrali milijunsku proviziju za jednostrano kršenje dogovora .Netko je spomenuo ministra i njegov resor treba reć da to nije njegov resor već od njegove pomočnice ili bolje od njenog gazde .
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ja se ne želim upustit u raspravu, jer mi skoči tlak od svega toga,
i kad bih napisao kaj mislim, bi me hapnili u čuzu!!

ekipi prst gore, držite se i izborite se za sebe i za nas, opet!!
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
ja se ne želim upustit u raspravu, jer mi skoči tlak od svega toga,
i kad bih napisao kaj mislim, bi me hapnili u čuzu!!

ekipi prst gore, držite se i izborite se za sebe i za nas, opet!!

moraš reć koji prst, nemoj da se ljudi nađu zbunjeni...:rolfer:

uglavnom ja dajem palac gore za prosvjednike, a jedan drugi prst gore za naše vladajuće i ostale mahere...:finga:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
hvala na ispravku DARIJUS :D, palac gore za naše seljake!!

:partyman::partyman:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kod nas u Kloštru Podravskom se i dalje prosvjeduje, ima oko 30-tak traktora i nadam se da ih bude još više!
 

anđelko

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
172
Postoji mogučnost da ministar smišljeno pokušava izazvati još veči revolt nas farmera da bi morao reagirati predsjednik vlade odnosno da se potakne veći pritisak na mljekare.Politička djelovanja nekad znaju biti čudna.Ne kaže se uzalud da je politika ..urva.Nemojte me krivo shvatiti nisam uz političare ma koje opcije bili.SVI ONI SKIDAJU SVIMA NAMA A SEBI SAMIMA SUPROTNO DAJU VIŠE I PRI TOME JOŠ I KRADU.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
kao što je josix rekao,ja osobno se ne smijem uzrujavati,tlak mi dobar ali imam još 14mj. uvjetne zbog oružja ,ali moglo bi nam se desiti Afričko prolječe ili nekakva revolucija:cool::cool:
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Nemuljaj ljude pricicama nego se pojavi dostojanstveno pred mljekarima jer je to TVOJ resor i iznesi CIJENU i svi su za par sati doma!!
Ministre reci CIJENU ne okolisaj!! Reci otvoreno i jasno da vidimo imas li mu.. izjasniti se za kog si, svoj narod ili stranu kapitalisticku mafiju!!!?
A zašto bi ministar trebao reći cijenu mlijeka? Jel na vašem ugovoru piše OPG xyz s jedne strane i ministarstvo ili mljekara s druge strane(iskreno nisam vidio takav ugovor do sada pa ne znam, budem morao kod nekoga)? Na njemu i ostalima je da osigura na vrijeme poticaje i kontrolira uvoz koji je jedan od največih krivaca za ovo stanje. Ako ćemo tako onda bi svaki poduzetnik i obrtnik u HR prosvjedovao za svoju cijenu proizvoda i usluga i tražio da resorno ministarstvo istu određuje?
skinuli su cijenu mljeka ako se nevaram za nekih 17%.i čude se ko pura dreku kaj se prosvjeduje.
Financijski izvještaji mljekarskog sektora pokazuju pad u prošloj godini, a u isto vrijeme trgovački sektor ima rast, Google u ruke pa si pogledajte. Tko tu onda pobire vrhnje??? Sad se opet povečala cijena goriva, koliki udio goriva imaju oni u svojem poslovanju, a u isto vrijeme trgovci traže da cijena mliječnih proizvoda treba se smanjiti?
 

anđelko

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
172
ČIKO trgovine večinom imaju maržu na mlijeko oko 10 % maksimalna marža je 15%.Ne govorim bez veze imam provjerene informacije iz jednog večeg trgovačkog lanca. Prema tome svi mogu izračunati razliku od otkupne do one u dućanu - 15% marže.Stvar je vrlo jednostavna nama sniziti cijenu namlatiti pare za kupnju vindije.Neče moći ove noći.
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
ČIKO trgovine večinom imaju maržu na mlijeko oko 10 % maksimalna marža je 15%.Ne govorim bez veze imam provjerene informacije iz jednog večeg trgovačkog lanca.
Slažem se, radim u trgovačkom sektoru već 5 god i još 2 god u proizvodnom sektoru pa znam kako to ide.
Prema tome svi mogu izračunati razliku od otkupne do one u dućanu - 15% marže.Stvar je vrlo jednostavna
E tu se nebi složio. Mljekare imaju dodatne troškove koji ne ulaze u maržu i to su veliki iznosi: dodatni trošak za bolji raspored robe na polici, slagač polica, sniženja robe, zamjene robe, reklame u prodajnom prostoru, besplatna količina robe na naručenu robu...a da ne spominjem troškove i rashode dok ta roba uopće dođe na rampu trgovine. Odkuda se to sve plaća? Iz one tvoje "razliku od otkupne do one u dućanu - 15%".

I proizvođači mlijeka (od polja do laktofriza) i prerađivači mlijeka (od laktofriza do police) su u problemima, nema sumnje. Trgovina tu najbolje prolazi, a uvoznici to je druga priča. Jedina razlika je što su mljekare raznim načinima smanjivale troškove poslovanja, dok proizvođaći mlijeka to nisu radili (govorim za moje lokalno područje, za ostatak HR ne znam, ispravite me ako ima dobrih primjera)
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Čiko znam ja da nije ministrov posao odredjivanje cijene bilo kog proizvoda. E posto smo toliko pametni onda nek potrazi odvjetnika pa tuzi Dukat zbog jednostranog raskida dogovorene otkupne cijene!
Ponasa se nezainteresirano bas kao UNPROFOR u nekoj tudjoj zemlji i da nema nista sa gorucim problemima. Nadam se da nije bas toliki šu..k koliko glumi. Ili radi po nalogu sefova.
Bilo kako bilo ovo mora nekako zavrsiti, iskreno se nadam da ovi ucjenjivaci iz Dukata i ministarstva nece uspjeti u svom bijednom naumu! Prodane duse... (necu dalje)
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
S Đakovačke obilaznice

IMG20120220_002.jpg


IMG20120220_003.jpg


IMG20120220_005.jpg


preko 50 traktora se skupilo, što ratara što stočara
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
Jer bio tko od forumaša na prosvjedu jer mi se činilo da je netko u forumaškom prsluku.
 
B

BAGERISTA

Guest
moraš reć koji prst, nemoj da se ljudi nađu zbunjeni...:rolfer:

uglavnom ja dajem palac gore za prosvjednike, a jedan drugi prst gore za naše vladajuće i ostale mahere...:finga:

Dobro obijašnjeno.....i sve rečeno...............:prayer::prayer::prayer:
 

Najnoviji postovi

Na vrh