• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prosvjedi

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
A one 44 lipe što dobijete po litri mlijeka zaboravljate.... Ma je da treba platit te silne kredite za traktore i aute što imate.... :partyman::weedman:
reci mi ovak...jedan primjer...

imaš pokvaren zub i reci mi dali bi se prije uputio kod nekog zubara koji ima ordinaciju u nekom smrdljivom podrumu ili bi se ipak odlučio za nekog u lijepoj,suvremeno opremljenoj ordinaciji???

...misliš da je tomu u novoj ordinaciji netko poklonil te sve nove aparate!!!...:madmana::madmana::madmana:
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Baš je zgodno čitati ovakve postove i opče se zapitati zašto seljaci štrajkaju,Tu je jedna mala hrpica obrazovanijih ljudi sa sela koji se prepucavaju oko cjene mljeka i ostalog a onda se žale kak ovi iz kima odustaju od prosvjeda nevidim niku poveznicu ni logiku.Kak če se seljaci dogovoriti na punktovima kad se nemožete vi tu na forumu ,mislim da je istinita ona izreka mi smo narod koji treba tlačiti jedino onda znamo cjeniti šta imamo. I sa Alenom se slažem u jednom djelu ima i takvih koji kupuju sinovima brze pile troši se po birtijama gdje su sinovi face koda su od šeika djeca a ne od jednog seljaka koji je po cjeli dan u govnima ,ali pod tim nemožemo okriviti sve one marljive i vrijedne seljake koji po cjeli dan rade i svoju dobit ulažu i realno troše mislim da je takvih večina..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Samo da se nadovežem na onaj video prosvjeda iz francuske!

Koliko je seljaka/farmera u fracuskoj???? neznam, ali velim PUNO!!! pola milijuna-milijun, nebitno!
I nek su napravili ono, svaka im čast, ja sam siguran da nitko nije digao ruku na niti jednog seljaka zbog onoga!, zašto??, zato jer ako su bili svi skupa i svi sudjelovali nemože im nitko ništa!!! Država nemože tužiti pola svojeg stanovništva i jednostavno nemože im se ništa zato jer mislim da su bili svi skupa!!

Eh da su takvi ljudi kod nas!!! Ma kakva policija, dam ruku ako bi se koji policajac nagural pod mlaz cisterne ili prikolice za gnoj, nebi sigurno, zato jer to smrdi!!!
Trebalo je tak napasti več odavno, ja sam prvi za, al kaj mi vrijedi kad sam SAM!
Samo napasti, bez upozorenja i javljanja, stvoriti se iz vedra neba i vudrti po njima, nemu te onda mjesta ni za policiju ni za bilo koga, pokazati im svoj gnjev i nezadovoljstvo, garantirano da bi na brzinu došlo do drastičnih promjena u cjeloj državi!!
 
A

Alen

Guest
... I sa Alenom se slažem u jednom djelu ima i takvih koji kupuju sinovima brze pile troši se po birtijama gdje su sinovi face koda su od šeika djeca a ne od jednog seljaka koji je po cjeli dan u govnima ,ali pod tim nemožemo okriviti sve one marljive i vrijedne seljake koji po cjeli dan rade i svoju dobit ulažu i realno troše mislim da je takvih večina..
A niste se zapitali tko predvodi bune?? Pa šolčić je od poticaja kupio dva nova đipa a sa jednim mu sin ide svaki dan u srednju školu i plača tri kave sa novčanicom od 1000 kn... Zato vas ljudi i osuđuju jer vas takvi vode.
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
a gle alen jedino nas takvi mogu voditi jer mali nemaju muda,i ja podržavam šolčića i nadam se da se buju stočari izborili za veču cijenu mlijeka,evo danas sam bil u zg i stvarno ih ima puni i podžavam ih!!!!!!!!!
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
To je žalosno ako tražimo vođe koji su lopovi onda šta očekivati od pregovora bolje se povucite doma nego dangubiti vani.Pa zar u Hrvatskog seljaka nepostoji niko pametan da vodi pregovore ovo mi sve više liči na političku blamažu.
 
I

ihorzic

Guest
A niste se zapitali tko predvodi bune?? Pa šolčić je od poticaja kupio dva nova đipa a sa jednim mu sin ide svaki dan u srednju školu i plača tri kave sa novčanicom od 1000 kn... Zato vas ljudi i osuđuju jer vas takvi vode.

E pa dragi Alene taj isti Šolčić ima muda i kazati svima što ih ide.

Vidi se da nemaš pojma o problematici teme i ukupnog stanje u mljekarstvu itd.
Ako taj Šolčić ima navedeni vozni park , mene to ne smeta jer čovjek i njemu slični krvavo zarade svaku lipu i vjerujem uredno plaćaju kredite .

Ponašate se kao da ste poltroni - produžene ruke nečije ,
i ja Vas osobno ( PROVOKATORE ) doživljavam kao da ste plaćeni od strane nekog da minirate prosvjede tko zna na koje načine . Pa čak i ovdje na forumu.

Netko je spomenuo da se ovdje dopisuje nekolicina obrazovanih seljaka - točno je dajemo podršku tim jadnim ljudima koji se bore za svoja prava,
točno je da ako treba da će se složiti i ostale grane u poljoprivredi i onda vjerujte nećete imati nikoga na forumu nego na cesti ili tko zna gdje.

Što mislite da drugima cvatu ruže - radnici koji nemaju po nekoliko plaća , studenti su počeli na početku studentske godine i što mislite da im je bajno,..
Ma moglo bi se nabrajati o svemu i svačemu.

Što mislite kad se stvori kritična masa i svi krenu po svoja prava , da li itko o tome razmišlja,..
Što bi onda trebali seljaci stajati sa strane i potpikavati druge kao Vi sada nas sa nebulozama.

Čini mi se kako Vam je ovo protivljenje duševna hrana i neka Vam je na dušu.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,208
meni je zao kaj cisterne mogu ici po mlijeko i voziti ga na preradu.. oni znaci sada budu opet imali mlijeka za preradivanje a tarktori stali ispred mljekara ili ne stali njima je svejedno.. oni mogu i dalje proizvoditi.. meni nije bilo zao razljevati mlijeko jer sam mislil da s toga nekaj bude, ali izgleda da nebude nist..
iskreno, sramim se sto sam drzavljanin smrdljive Republike Hrvatske..
 
A

Alen

Guest
Još kad bi me plačali...hmmm onda bi visio tu i svakome odgovorio na post. Svaka vam čast, jer što bi bilo kada bi svi izašli na ulice i tražili pravdu? Bili bi druga Grčka. Podržavam ministra jer neće ko prethodnici kupovati socijalni mir i pod pritiskom pristat na bilo šta samo da vas makne sa ulice. Svi smo mi dragi moji u istoj državi i istim govnima, zašto VI mislite da ste posebni slućajevi? Nije dobro ni seljaku ali ni radniku.
 
I

ihorzic

Guest
Onda ne vidim u ČEMU je problem kod tebe, možda si ti jedan od onih 100 bogatih pa ti nije za silu primječivati jadne ljude koji ne mogu dobiti svoje zarađeno.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Alen prekini stvarat svađu na forumu.

Nemoj niti provocirat ljude,jer si se već do sad dokazao šta si u stanju učinit. Ako nemaš ništa pametno za reć,nemoj ni stvarat negativno ozračje.
Čovjek tvojih godina koji soli drugima pamet i u svom potpisu ima neku online igricu ne djeluje nimalo ozbiljno. Jednog provokatora smo se rješili na neko vrijeme,neće bit problem ni druge sankcionirat.
 
S

seljaček

Guest
Mljekari su potpuno u pravu traže svoje stečeno pravo . Kada su radnici nezadovoljni obustave rad (proizvodnju) i to je štrajk . Ako seljak štrajka vrši pritisak sam na sebe. Tako jedinov riješenje je prosvijedi iaok proljevanje mlijeka nije u redu. Najjaći udar bi bio uz prosvijede Pomuzeno mlijeko podjeliti na trgovima u selima i gradovima iako bi to bio trošak i šteta za seljaka dobro bi uzdrmalo i Mlkekoprerađivačku industriju ali i državu prvi nebi prodavali proizvode a država bi se zamislila nad PDV-om, Jer 25% na 0 je 0kn. Nije ljepo proljevati Mlijeko ipak je to osnovna hrana. Isto tako SVI bi trebali podržati jer svi seljaci i radnici su na redu samo je VLASTELA okružena LIHVARIMA izuzeta od mjera štednje.
 

mali gazda

Član
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
93
Alen prekini stvarat svađu na forumu.

Nemoj niti provocirat ljude,jer si se već do sad dokazao šta si u stanju učinit. Ako nemaš ništa pametno za reć,nemoj ni stvarat negativno ozračje.
Čovjek tvojih godina koji soli drugima pamet i u svom potpisu ima neku online igricu ne djeluje nimalo ozbiljno. Jednog provokatora smo se rješili na neko vrijeme,neće bit problem ni druge sankcionirat.

bravo !!!!!!!!!!!!!!:axe: :axe: :axe:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
kada vec volis video :-D



sto se tice policije..nisu oni tako djelotvorni kao sto ti pises..nisi bio u zagrebu kada su bili "hodajuci" prosvjedi...to je nemoguce kontrolirati.Tako su to napravili i na ovim snimkama..

Ovo http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=RZH1ep0tN8Y treba napraviti,a ne prolijevati mlijeko.
Kaj se tiče tih "hodajučih",sudjelovali samo i na njima,neznam kak si zaključio da nismo??

Uvijek ima ljudi koji su zavidni seljacima kaj voze ĐIP ili novi traktor,ali nitko od njih nezna kako je seljak došao do toga,jer valjda su jedini od onih koji misle da mljeko curi na pipu...
 
M

MOCO

Guest
jedno je sigurno, seljak nije ukrao ni đip ni novi traktor! niti mu ga je netko poklonio! Zaradio ga je svojim rukama, doslovno! a ne nekim papirnatim malverzacijama. Seljak je za to iskeširao novac i platio poreze! Znači li to da sada mora biti rob? jer se drznuo kupiti si novi traktor!? de malo razmislite kuda vas vodi vaš jal i zavist!
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
Kaj se tiče tih "hodajučih",sudjelovali samo i na njima,neznam kak si zaključio da nismo??

Uvijek ima ljudi koji su zavidni seljacima kaj voze ĐIP ili novi traktor,ali nitko od njih nezna kako je seljak došao do toga,jer valjda su jedini od onih koji misle da mljeko curi na pipu...

Moj krivi zakljucak na temelju pretpostavke.Ispricavam se.To je bila samo kratka digresija na nacin kako policija ne moze uvijek sve sto mi mislimo da moze.Primjer sam naveo kako ipak ne bi uspjeli odblokirati ulaze mljekarama,ako bi se dobro organiziralo.Sa time sam povezao "hodajuce" prosvjede jer je to ociti primjer gdje ne moze djelovati sustavno..misleci da nisi bio jer se nisi sjetio tog primjera.Nadam se da iskrenost uvazavas :)

Ljudi misle da bi seljaci trebali raditi sa starim zeljezom i tako konkurirati u EU.U svakom zitu ima kukolja i neki su se preracunali,pa uzeli ono sto im ne treba..no to su pojedinci.Vecina je investicijskih planova dobro osmiljena i funkcionira.Ljudi ne shvacaju da se sjetva mora napraviti na vrijeme i da se u traktoru ne "sjedi" nego se radi itd. Po toj definiciji i ja sjedim i pisem algoritme,linije koda i sl...i ne radim nista jer sjedim.Ja svoj program mogu ostaviti za sutra ili sat odraditi iduci puta...no zivotinja mora jesti sada..sutra je kasno.
 
A

Alen

Guest
Baš mi je drago da na ovom forumu čovijek nesmije pisati i izražavati se ako nema isto mišljenje kao i ostala masa forumaša, pa makar nikoga nevrijeđao niti bio nepristojan može zaraditi ban jer nema isto mišljenje kao večina.
Demokracija za koju su se naši branitelji borili tako je krhka kada pojedinac počne iznositi svoje mišljenje a isto to mišljenje nije u skladu sa masom.
Sad ste svi neki veliki moderatori i prijetite banom....zapitate li se kada mi prijetite.... zapitate li se nalazite li u svojim riječima dio mene kada sam bio administrator tu pa sam radio stvari koje vi o veliki moderatori radite sada meni...
Nisam nekulturan, nepsujem i nevrijeđam nikoga a vi me banirajte zbog mog iznašanja mišljenja. Pozdrav svim mojim "PRIJATELJIMA" na forumu koji dopuštaju ovakvo ponašanje moderatora.
 
I

ihorzic

Guest
Nitko tebi Alene nije rekao da ne pišeš svoja mišljenja , izražavaj se ti protivno ALI ponekad moraš shvatiti kad je dosta , kad treba povući ručnu i saslušati narod što kaže i odvagnuti neke argumente.
Ovo što navodiš branitelje i demokraciju - to si u pravu samo zato što kažeš da je demokracija krhka.
Evo upravo sad ti seljaci koji su vani , pretpostavljam da ih više od 80 % branilo Domovinu,
Pretpostavljam da ih je oko 50 % bilo prognano i protjerano, te su gradili putem kredita sve iznova .
Gradili su na temeljima demokracije , slobode i Državnih jamstava svoju imovinu koja je sad upitna.
I sad se kao bijednici nalaze Vani na minusima ne bi li povratili dio svoga dostojanstva.

Ovo ti pišem samo zato da se ne ljutiš na moderatore jer pokušavaju održati red
A ako si i ti bio jednom to što kažeš , onda bi morao znati neka pravila igre.

Nisam pravnik ali sam se odlučio pozvati na tebe samo iz razloga što sam ti i ja prigovorio.

Ja se na tebe ne ljutim ali nemamo isto mišljenje i stav oko prosvjeda i to je to.

Što se mene piši ali ,... imaj granicu.
 

anđelko

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
172
Baš mi je drago da na ovom forumu čovijek nesmije pisati i izražavati se ako nema isto mišljenje kao i ostala masa forumaša, pa makar nikoga nevrijeđao niti bio nepristojan može zaraditi ban jer nema isto mišljenje kao večina.
Demokracija za koju su se naši branitelji borili tako je krhka kada pojedinac počne iznositi svoje mišljenje a isto to mišljenje nije u skladu sa masom.
Sad ste svi neki veliki moderatori i prijetite banom....zapitate li se kada mi prijetite.... zapitate li se nalazite li u svojim riječima dio mene kada sam bio administrator tu pa sam radio stvari koje vi o veliki moderatori radite sada meni...
Nisam nekulturan, nepsujem i nevrijeđam nikoga a vi me banirajte zbog mog iznašanja mišljenja. Pozdrav svim mojim "PRIJATELJIMA" na forumu koji dopuštaju ovakvo ponašanje moderatora.

Mislim da ti je pametnije da se prebaciš na neku drugu temu jer u ovoj baš nisi previše kompetentan.Kad počmeš hraniti mliječne krave i počmeš isporučivati mlijeko Dukatu po cijeni kao i mi svi ostali .Možemo baciti konstruktivnu raspravu :supz:
 

Najnoviji postovi

Na vrh