• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prosvjedi

markotk

Član
Tu od
30 Stu 2010
Poruka
128
najgore je to kaj nema sloge . po meni kad je prosvjed onda bi trebali svi biti na kupu a ne kaj svaka grana prosvjeduje posebno. vecina ljudi v gradu misli da se mlijeko dobiva na pipi za vodu a ne mukom i radom. finije im je mlijeko iz uvoza upitne kvalitete nego nase domace. ista stvar je sa mesom. saki bude rajsi odisel v konzum plodine ili nekve takve lance i kupil meso na akciji makar je valda bilo 7 let v hladnjaci pitaj boga de nek da kupuje domace kaj puno ljudi doma hrani i kaj je frisko i kvalitetno meso. treba lepo dopeljati gnoja,gnojscinu bale i takve stvari pa da malo ovi v gradu vidiju kak to funkcionira pa si buju morti kaj razmislili. mi umjesto da izvozimo(imamo i vise nego potrebnog potencijala i resurasa) mi uvozimo najvecega sundra iz europe kaj nitko nece
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=vKS4TztWiPU[/YT]
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
ovo rade samo složni poljoprivrednici
svaka im čast, skidam kapu
što bi rekla zagrebačka gospoda da mi vako napravimo
 
H

Hrvach

Guest
Ovo se zove pobuna seljaka, a ne ovi naši, 2 dana su složni, treći se već razlaze. Ako su francuzi ovo napravili koji su napredniji od nas balkanaca onda na vidim razlog zašto ne bi mi slijedili njihov primjer. Ne treba vozit gnoj, samo dopeljat jedno 100 krava i protjerat ih po cestama, one će obavit svoje potrebe, nije badava sijana trava po parkovima :D
 
M

MOCO

Guest
Evo mi se vratili. Dobili nas na varku a onda očekivali da ćemo okrenuti leđa prosvjednicima. Skupljaju i snimaju ljude koji se ne slažu s prosvjedima, koji su za miran dogovor, koji žele kazneno i materijalno progoniti Šolčića i Rešetara i još mnoge gluposti. Okrenuli smo se i otišli. Al sigurno će unijeti mnogo razdora među poljoprivrednike.

:shock:

pa jel niste trebali o cijeni razgovarat?
 
K

Ketty

Guest
:shock:

pa jel niste trebali o cijeni razgovarat?

Ne znam što se dalje događalo jer smo mi otišli. Iako odpočetka nisam bila za te prosvjede opet nisam imala srca stati pred kamere i okrenuti leđa prosvjednicima jer oni se bore i za nas. To bi značilo da pristajem na cijenu 2,30. Pogotovo to nismo htjeli napraviti jer smo imali informacije da su neki od naših največih farmera među prosvjednicima. Nakon povratka kući javljeno nam je da su ti isti farmeri bili večeras tamo i stali pred kamere a navodno su im traktori još u Bjelovaru. Prije odlaska tamo pročitala sam izjavu ministra da nema razgovora dok se ne povuku i bila sam totalno izrevoltirana. Sve što sam pročitala na letku koji nam je naš referent dao svodilo se na to da su Šolčić i Rešetar krivi što se nije vozilo mlijeko a ja sam od prvog dana uvjerena da nisu. Jedino mi je žao što smo zapravo okrenuli leđa referentu Dukata koji je stvarno OK i puno nam je pomogao. Sad ćemo najvjerojatnije morati snositi posljedice.

Al sad nema odustajanja i treba tjerati do kraja pogotovo nakon ovog bezobraznog ponašanja ministra.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
najgore je to kaj nema sloge . po meni kad je prosvjed onda bi trebali svi biti na kupu a ne kaj svaka grana prosvjeduje posebno. vecina ljudi v gradu misli da se mlijeko dobiva na pipi za vodu a ne mukom i radom. finije im je mlijeko iz uvoza upitne kvalitete nego nase domace. ista stvar je sa mesom. saki bude rajsi odisel v konzum plodine ili nekve takve lance i kupil meso na akciji makar je valda bilo 7 let v hladnjaci pitaj boga de nek da kupuje domace kaj puno ljudi doma hrani i kaj je frisko i kvalitetno meso. treba lepo dopeljati gnoja,gnojscinu bale i takve stvari pa da malo ovi v gradu vidiju kak to funkcionira pa si buju morti kaj razmislili. mi umjesto da izvozimo(imamo i vise nego potrebnog potencijala i resurasa) mi uvozimo najvecega sundra iz europe kaj nitko nece
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=vKS4TztWiPU[/YT]

Kada su mi kod kuce rekli kako im je zao mlijeka prolivenog u kanalizaciju(zao je i meni..majka je cak zaplakala) tada sam rekao da nisu trebali niti prolijevati mlijeko..nego uzeti gnojovku i prasiti po ulazu u Dukat i Sirelu..da direktor Dukata malo opere svoje noge.Naravno smijali su se..no to bi zaista i napravio.Iako nije moja struka otisao sam i dao deckima podrsku..jer sam svjestan da se bore za sve nas.Takva dubrad ne trepne okom i ubije milijune ljudi diljem svijeta.Volim ljude,zivim za to,ali ovi to nisu.
Zajednistvo ce se svi poljoprivrednici morati jednom organizirati i tek ce tada to sve stati..ovako ce stiskati dok mogu.Od 4,5 milijarde ustede na proracunu 1 milijarda je od poticaja poljoprivrede.Ne govori li to sve???
Ovo o mesu i sl. bi mogao komentirati jako puno..ali tesko je to objasniti mojim kolegama na faxu...vazno da pricaju o probavnim smetnjama,seceru i sl. zdravstvenim problemima.
odlican video...thx.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
SUper video,:prayer::prayer:..

Kod nas da se samo pokuša tak nekaj napravit CIJELA policija bi odma došla,a tu ne vidim ni jednog policajca da bi koga zaustavljao ili branio kome kaj..

Sad se vidi kakva je kod nas vlada,najlakše poslat policiju i da pravi reda,normalno ako nekaj očeš napravit odma skaču na tebe,ako ne to kasnije dolazi kazna na vrata..

Neki od ljudi s traktorom su probali stat sam na ulaz u Dukat u tren oka se stvorila policija pred njima"specijalci" i morali su se zaustavit,pa se ja pitam gdje je tu pravda??

A najvažnije od svega je kako novinari i TV sereju javnosti da je bio blokiran ulaz i izlaz u Dukat,nije bio blokiran ni 1minutu...Krivit Rešetara i onog drugog je samo zavaravnje cijele nacije,s ciljem da imaju neko opravdanje..

Par ljudi iz mog kraja se vratilo doma,da se malo otuširaju,traktori su ostali tamo i oni ranom zoru idu dalje tamo,sutra je opet subota pa nedjelja teško da če se nešto riješit,danas nije bilo nikakvog sastanka s nadležnima...

Veliki plus što su došli slavonci,jedan je rekao "mi smo proživjeli rat neče nas valjda ovo sad zaustavit"...Eto vidi se koliko je ljudima stalo da se bore za nešto svoje i za ono što im pripada..
 

markotk

Član
Tu od
30 Stu 2010
Poruka
128
do prije 5 godina u mom selu od 250 kuca 150-180 kuca drzalo je krave i to bar po 3-4 krave.ali kak je to krenulo skoro svi su odustali. trenutno morem na prste jedne ruke nabrojiti kolko ih jos ima krave doma jer je nasa politika ponistila domacinstva.sve je bilo puno livada (sinokoša) al se je to sve preoralo al nazalost nema ni tu profita. stariji ljudi vise nemaju snage raditi a mlađi ljudi ni ne pomisljaju na poljoprivredu jer vidiju kam to ide. ja bi isto se radije bavil poljoprivredom jer mi je to prirođeno k srcu od malena al nema tu kruha pa sam zato otisel na faks i nadam se da bu bar tu kruha za zivot.
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
izgleda da je komunistička vladavina i njihovo postupanje ostavilo traga a tek novinarstvo izgleda da i oni moraju izvještavat onako kako im se naredi ( to se zove slobodno novinarstvo.

svaka čast Šolčiću i Rešetaru neznam ih osobno ali ovo prek televizije što vidim vidi se da su jaki i ustrajni samo treba da ljudi stanu iza njih a ne da im okreću leđa , kamo sreće da imamo više takvi ljudi koji vode određene udruge
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
SUper video,:prayer::prayer:..

Kod nas da se samo pokuša tak nekaj napravit CIJELA policija bi odma došla,a tu ne vidim ni jednog policajca da bi koga zaustavljao ili branio kome kaj..

Sad se vidi kakva je kod nas vlada,najlakše poslat policiju i da pravi reda,normalno ako nekaj očeš napravit odma skaču na tebe,ako ne to kasnije dolazi kazna na vrata..

Neki od ljudi s traktorom su probali stat sam na ulaz u Dukat u tren oka se stvorila policija pred njima"specijalci" i morali su se zaustavit,pa se ja pitam gdje je tu pravda??

A najvažnije od svega je kako novinari i TV sereju javnosti da je bio blokiran ulaz i izlaz u Dukat,nije bio blokiran ni 1minutu...Krivit Rešetara i onog drugog je samo zavaravnje cijele nacije,s ciljem da imaju neko opravdanje..

Par ljudi iz mog kraja se vratilo doma,da se malo otuširaju,traktori su ostali tamo i oni ranom zoru idu dalje tamo,sutra je opet subota pa nedjelja teško da če se nešto riješit,danas nije bilo nikakvog sastanka s nadležnima...

Veliki plus što su došli slavonci,jedan je rekao "mi smo proživjeli rat neče nas valjda ovo sad zaustavit"...Eto vidi se koliko je ljudima stalo da se bore za nešto svoje i za ono što im pripada..

kada vec volis video :-D

http://www.youtube.com/watch?v=OTdVFPBQU3I&feature=related

sto se tice policije..nisu oni tako djelotvorni kao sto ti pises..nisi bio u zagrebu kada su bili "hodajuci" prosvjedi...to je nemoguce kontrolirati.Tako su to napravili i na ovim snimkama..
Kod francuza je bio i nered prije nekih 7-8 god.od strane studenata i radnika...i to puno gore nego su napravili poljoprivrednici...
I da dode specijalac na ulaz uvijek mozes izvana blokirati..i nisu specijalci na vladinoj strani-samo sto moraju raditi to sto zahtijevaju od njih.
Zanimljivo je da su ti francuzi i poljaci puno spremniji na mirne prosvjede sa zacinom(pokvareno mlijeko,gnojovka,zemlja,jabuke i sl.)dok nasi ljudi koji su prosli puno veci ispit dostojanstva i hrabrosti (rat) to nisu.

Ovo http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=RZH1ep0tN8Y treba napraviti,a ne prolijevati mlijeko.
 
Posljednje uređivanje:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Sad što podrazumijevaš pod "hodajući prosvjed"??

Ovaj način prosvjeda kao na oba snimka mi se bolje dopada nego naši prosvjedi,samo me zanima dali su kaj postigli s takvim prosvjedima i dali su kasnije sudjelovali u čiščenju toga?
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
i dali su odgovarali zbog toga..
kod nas bi ako nitko drugi, onda onaj sto je slagao hrpu s utovarivacem zavrsio na sudu..
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
Sad što podrazumijevaš pod "hodajući prosvjed"??

Ovaj način prosvjeda kao na oba snimka mi se bolje dopada nego naši prosvjedi,samo me zanima dali su kaj postigli s takvim prosvjedima i dali su kasnije sudjelovali u čiščenju toga?

prosvjed prosle godine u ovo vrijeme u zagrebu...mislim da se sjecas toga.. pernar je pokrenuo akciju :-D
Postigli su puno toga sto su zeljeli.Imas snimke gdje cisti francuska policija..no pitati cu nekoga tko zivi tamo ..vjerujem da nije to zaboravio :-D
i dali su odgovarali zbog toga..
kod nas bi ako nitko drugi, onda onaj sto je slagao hrpu s utovarivacem zavrsio na sudu..

Za odgovornost ne znam...osim ako postoji zakon za oneciscenje ulice.Ne znam za sto bi kod nas mogli nekoga optuziti ako im slozi hrpu zemlje ili gnoja ispred vrata.
Uglavnom pobuna je bila velika i sarkozy je morao reagirati.Za razliku od poljoprivrednika studenti i radnici,kada su im ukinuta odredena prava..(mislim da se radilo o probnom stazu i promjeni god.od kada moze u mirovinu) su palili po gradu..demolirali automobile itd.
Ovaj potez sa gnojovkom mi se svida...profinjen nacin da nekome stavis govna u usta da shvati da drugi njegova vise ne mogu jesti.
Ako saznam vise o detaljima,pisati cu.
 
I

ihorzic

Guest
Da li mi može sads netko odgovoriti na slijedeće pitanje ;

Gdje je sad poljoprivredna komora , uz koga se svrstala i da li je njihova skupština odnosno skupštinari uz koga su.

Ovo što gsp. Grivičić istupa ili ti zastupa je govor političara ,...
 
A

Alen

Guest
A one 44 lipe što dobijete po litri mlijeka zaboravljate.... Ma je da treba platit te silne kredite za traktore i aute što imate.... :partyman::weedman:
 

Najnoviji postovi

Na vrh