• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prosvjedi

B

Bobo

Guest
Alene, da se razumijemo... Iznio si svoje misljenje i to je tvoje demokratsko pravo koje spominjes ali je isto tako demokratsko pravo ostalih da tvoje misljenje ne uvazavaju. Pravila ponasanja svih postojecih svjetskih foruma, pa tako i ovog zabranjuju "flejmanje" a to je upravo ono sto radis kako mi se cini, pa te molim da prestanes posto je 99% sudionika ove teme ZA prosvjede.

Moderatori znaju sto i kako rade tako da nije do njih...
 
I

ihorzic

Guest
Anđelko :
Evo danas san bio u veterinarskoj kod mene i vidim da dva gospodarstva prodaju krave
( SVE ).

Pitam jadne ljude koliko imaju krava i ovaj jedan mi odgovori 6 kom ali mu je dopizdilo više sa klasom i cijenom mlijeka.

Ovaj drugi je imao sabiralište za ....... i kaže da su ga valjali sa klasama itd . Kad je čovjek rekao kako uzme od najbolje krave uzorak i podjeli na još dva mljekara isti uzorak pokaže od najboljeg do najgoreg.
Čovjek ima nekakvu mirovinicu i preko noći pada odluka o zatvaranju mljekare i prodaje krava.
I sad najgora situacija u jednom selu blizu Sunje ( Bistrać ) .
Zatvori se sabiralište prek noći jer nemaju 200 lit. mlijeka dnevno ,
grozno , to su stvarni seljaci koji nemaju nikakva primanja i žive isključivo od mlijeka.

Apsurd je što su im 70 % krava visoko bređe i zasušile pa nemaju mlijeka.
Ovo pišem zato što si ponudio Alenu da počne isporučivati mlijeko Dukatu.
Alene nemoj dok se seljaci ne izbore za svoja prava pa onda poslušaj Anđelka.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Bio s deckima do maloprije pred Sirelom, svi se razisli ostalo 4-5 ljudi da dezuraju i cuvaju traktore.
Cujem da se i u V. Grdjevcu skupilo oko 30 traktora.
U Bjelovaru se NE odustaje.

Citam postove par stranica unatrag pa se mislim kako neko moze biti toliko jalan i zavidan na skupi sraktor koji seljak krvavo otplacuje? Mnogi seljaci kasne s ratama i prije ovog pada cijene mlijeka, imaju more neizmirenih obveza od veterinara do smjese, mnoge je izje.. tecaj svicarcapa kao jedan moj prijatelj placaju umjesto 4500kn ratu sada vec 6200kn. I nasem clanu Ajkuli je svicarac zapaprio juhu samo u nesto manjem iznosu.
Prosjecni proizvodjec sa 20 krava ostaje mjesecno bez 8000kn!!
Citam komentare po raznim portalima i vjerujte gadi mi se koliko ima ljubomornih i odvratnih ljudi. Nabrajaju skupe traktore i aute... Koliko vidim to je sve sto znaju vezano za poljopr. Oni nevide da je traktor ALAT kojim seljak radi i stvara, neznaju da taj isti seljak svako jutro vec u 6 "smrdi" po kravama. Preko dana radi na farmi i oko nje da bi navece opet "smrdio"
Mljekari nemojte mi zamjeriti ovaj izraz morao sam ga navesti jer znam koliko je neugodno kad ti neko da do znanja da se osjeti stala, imao sam prilike pomagati na utovaru svinja pa otic po papire u veterinarsku i stati usput na pumpu ili gdje vec pa kad vidis kako se gospoda okrecu zgadi ti se sve.

Svaki taj traktor nije JAHTA!! Nesluzi za provode, luksuz ili kao sto zlobnici misle da su plod "ludila" seljaka prepunih para. Seljaku je traktor kao nekom drugom kamion, bager, autobus, tokarski ili vulkanizerski stroj.
Svi ljubomorni i zavidni znaju gdje je banka pa nek si izvole tako "lagodno" zivjeti i uzivati kao sto to misle da seljak moze! Primite se posla da vidite kako je ugodan pa da vas onda netko sa strane malo podje...a!
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,703
Svaki taj traktor nije JAHTA!! Nesluzi za provode, luksuz ili kao sto zlobnici misle da su plod "ludila" seljaka prepunih para. Seljaku je traktor kao nekom drugom kamion, bager, autobus, tokarski ili vulkanizerski stroj.
Svi ljubomorni i zavidni znaju gdje je banka pa nek si izvole tako "lagodno" zivjeti i uzivati kao sto to misle da seljak moze! Primite se posla da vidite kako je ugodan pa da vas onda netko sa strane malo podje...a!

nisam poljoprivednik ali znam da je traktor glavni alat seljaku i nimalo im ne zavidim na traktorčinama..
između ostaloga,svi mi si želimo olakšati posao,pa tako i oni...;)
jesem mu miša,pa tehnika napreduje,treba držati korak,ko može i umije..
 

anđelko

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
172
Apeliram na studente agronomskog i veterinarskog fakulteta te članove ovog foruma i sve ostale koji suosječaju sa nama mljekarima da nam se danas poslije podne pridruže na prosvjedu kod Dukata u ZG i prema mogučnostima na punktovima u svojim sredinama.
Oni koji misle kako smo pokupili skupe traktore i strojeve ,neka se odreknu svojih luksuza pa onda nek pričaju.Večina strojeva je na kredit i to lihvarski od "naših" banaka.
Molim sve koji mogu da se danas odazovu na prosvjed.:prayer:
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
A niste se zapitali tko predvodi bune?? Pa šolčić je od poticaja kupio dva nova đipa a sa jednim mu sin ide svaki dan u srednju školu i plača tri kave sa novčanicom od 1000 kn... Zato vas ljudi i osuđuju jer vas takvi vode.

jbg al moram pitat
alene a koga bi ti htio za prosvjede da vodi

kad se pojavio onaj iz vukovara pokrovac, nije valjao što ima jutro zemlje, krezubav, strojobravar i sirotinja

ovaj nevalja zato što ima dva đipa, glupave sinove(zapravo pametne sinove,takve cure vole)

jbg ljudi su nesavršeni, neko pije ,neko puši, neko se karta a neko k...a


ljudi se bore za neka svoja prava, dok god neprave zlo netreba im smetati, ako želiš podrži ih, ako ne šuti

a što se tiće vođa, pa kroz povjest se pokazalo da i dobre vođe znaju zasrati(gubec,tuđman),i loše vođe dobro napravit (tito)

a tko ovdje da bude sudac kad se i politika mješa, a tek strani kapital i špijuni...
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
E,sad je ovde manje bitno čiji su traktori,kakvi su i odakle,skoro potpuno nebitno.Ja bi pažnju skrenul na puno bitniju stvaku,a to je jedinstvo.Može li mi neko reći,zakaj u Hrvatskoj ima milijun udruga proizvođača mlijeka?Zakaj nema nekog jedinstva pa dok jedni stanu,stajemo svi.Da se razumijemo i da me opet ne napadaju,podržavam prosvjede,ali sam mislil da bude jače i bolje organizirano.Mi ne pijemo domaće mlijeko.Kolko sam upoznat,jedino pojedina Vindijina pakiranja imaju,nazovimo,pravo mlijeko,a i ono je obrano.Sve ostalo ide van,a k nama dolaze kojekakvi prahovi te se dela kemija.Dalje,imamo par firmi koje drže monopol i mislite da jedna Vindija i Dukat nisu u dogovoru?Ili KIM i netko četvrti.Neko je naveo da bi trebalo probuditi male mljekare(otkupljivače mlijeka) da se probudi proizvodnja.Jedini pametan potez.Koliko mlijeka je proliveno i koliko gubitaka se stvorilo,da je za nepovjerovat.Da se da tim malim otkupljivačima šansa i prilika da otkupljuju mlijeko,razvio bi se domaći proizvod,kvalitetan i nek je cijenom skuplji,zaštiti ga od uvoznika,brandirati ga kao domaći proizvod i dati na tržište.Ne sumnjam u uspjeh.Sad ćete reći,pa otvori ti,i još 100 drugih.Ne,seljaci bi trebali u ovom času sjesti za stol s malim otkupljivačima i dogovorit proizvodnju.Pa nek se i godinu dana dela samo da se pokrivaju osnovni troškovi,ali da se stvore temelji za izgradnju nazovimo zadruge ili tome slično koja će parirati Dukatu ili nekom drugom.Neka se pokrene par takvih otkupljivača,pa u načelu i u suvlasništvu seljaka,tako da nemože niko reći da se dobit daje samo jednom čovjeku.Još jednom velim,podržavam prosvjede,ali ljudi moji,dokle ovako?Inatom se teško nekaj postiže.Mislim da treba zaviriti malo u budućnost i pronaći rješenje u zadružništvu.Znam da će biti onih koji se nebudu složili s menom,al eto.To je moje viđenje situacije.
 
Posljednje uređivanje:
M

MOCO

Guest
Alene, Alene.... nekako mi palo na pamet, kako se ono prezivaš!? pa jesi ti taj!? :axe:


:scratch
ma biće da se ja zabunio, sori :weedman:
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Ja bi pažnju skrenul na puno bitniju stvaku,a to je jedinstvo.Može li mi neko reći,zakaj u Hrvatskoj ima milijun udruga proizvođača mlijeka?Zakaj nema nekog jedinstva pa dok jedni stanu,stajemo svi.
Problem broj 1. Kada ti se ne sviđa jedna udruga osnuj drugu :roll: Jedni hoće prosvjed, drugi neće na kraju od sveg toga ništa, na to mljekare računaju.
Kolko sam upoznat,jedino pojedina Vindijina pakiranja imaju,nazovimo,pravo mlijeko,a i ono je obrano.Dalje,imamo par firmi koje drže monopol i mislite da jedna Vindija i Dukat nisu u dogovoru?Ili KIM i netko četvrti.
Vindija je još u hrvatskom vlasništvu sa normalnim poslovnim ciljevima (proizvodimo u HR iz HR sirovine bla,bla,bla) ali i Vindija mlijekarstvo je dio velike poslovne grupacije pa se novac prebacuje iz jednog dijela grupacije u drugi kada zaškripi za razliku od Dukata koji je čista mljekarska industrija. I sva mlijeka koja se prodaju se moraju nekako standardizirati, zato je mlijeko obrano ;)
Neko je naveo da bi trebalo probuditi male mljekare(otkupljivače mlijeka) da se probudi proizvodnja.Jedini pametan potez.Koliko mlijeka je proliveno i koliko gubitaka se stvorilo,da je za nepovjerovat.Da se da tim malim otkupljivačima šansa i prilika da otkupljuju mlijeko,razvio bi se domaći proizvod,kvalitetan i nek je cijenom skuplji,zaštiti ga od uvoznika,brandirati ga kao domaći proizvod i dati na tržište.Ne sumnjam u uspjeh.Sad ćete reći,pa otvori ti,i još 100 drugih.Ne,seljaci bi trebali u ovom času sjesti za stol s malim otkupljivačima i dogovorit proizvodnju.Pa nek se i godinu dana dela samo da se pokrivaju osnovni troškovi,ali da se stvore temelji za izgradnju nazovimo zadruge ili tome slično koja će parirati Dukatu ili nekom drugom.Neka se pokrene par takvih otkupljivača,pa u načelu i u suvlasništvu seljaka,tako da nemože niko reći da se dobit daje samo jednom čovjeku.Još jednom velim,podržavam prosvjede,ali ljudi moji,dokle ovako?Inatom se teško nekaj postiže.Mislim da treba zaviriti malo u budućnost i pronaći rješenje u zadružništvu.Znam da će biti onih koji se nebudu složili s menom,al eto.To je moje viđenje situacije.
O istoj temi sam razgovarao sa profesorom (veterinar po struci, radi puno na terenu) i kada je takve ideje predlagao poljoprivrednicima velika većina su ga ismijavali, pojedinci su podržali takve ideje ali nisu imali podršku u svojoj lokalnoj zajednici. Tako opet dolazimo na priču o jedinstvu...ja sam svoj gazda, nebu mene niko je*al :roll:
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Moram postaviti ovdje jedno pitanje,nadam se da će mi netko od mljekara odgovoriti...
Zašto mlijeko ne dopremite direktno do potrošača?
Zašto niti jedna škola nema mljekomat?...mislim da niti jednom učeniku-studentu ne bi bio problem izdvojiti 3,00kn za pola litre mlijeka...a gdje su bolnice,ostale javne ustanove...?
Zašto nije bio problem dignuti kredite od par milijuna kuna,a bio je problem kupiti nekoliko mljekomata i instalirati ih na javnim mjestima?...jedan košta oko 20 000 EUR-a...
Samim tim što toga u Hrvatskoj nema,uskraćeni su i krajnji potrošači,jer su prisiljeni kupovati svakakvo smeće po trgovačkom lancima...
I onda kad bi se to napravilo ići sa dampinškim (niskim) cijenama,da se svi krupni kapitalisti megalomani zamisle nad svojom sudbinom...
Tako je to primjerice u Australiji i svaki proizvod koji se kupi direktno od proizvođača,bilo na farmi ili na neki drugi način duplo je jeftiniji od onoga u trgovačkom centru i nitko se više ne izdrkava i ne cirkusira nad seljacima,oni su tamo gospoda...
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Slušam ovoga našega novog ministra i ne znam što bi mislio u njemu, kakve izjave daje i kakve stvari priča.

Sve mi se čini da će biti grdnih problema i da će ove godine traktora na cesti biti više nego u polju.

U ponedjeljak navodno blokada diljem HR i iako nisam stočar podržati ću prosvjede.

Abrikili, kakvo je stanje na terenu, ste se uspjeli skupit ?
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ovo je pravi trenutak da se bez obzira na vlast ovu ili onu ionako su sve iste več jednom digne narod i pokaže svoju snagu i odlučnost, da dokaže da se snjim nemože manipulirati da se neda gazit u protivnom bičemo taoci u svojoj zemlji od korporacija iz vana a koje su več prisutne u svim sferama društva
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Ova vlast je odlučila slomiti seljake/poljoprivrednike sve da bi poslije mogli bezbrižno sjediti u foteljama,zato i Jakovina daje takve izjave.
Da nebi bilo da nismo znali,ni prijašnja nije bila bolja jer nije rješavala poljoprivredne probleme.
Ako se sada odustane od prosvjeda onda smo svi u poljoprivredi najehali,zato treba izači svaki dan sve više poljoprivrednika bez obzira na strukturu proizvodnje.Ajmo poljoprivredna komora uključite se,organizirajte nam punktove po cijeloj Hvatskoj.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
SELJACI NE SMIJU DOZVOLITI DA IH VODE POLITIČARI, VEĆ SADA JE MINISTAR POČEO NEKE FRAZE GOVORITI U SMISLU DA SU TO POLITIČKE IGRE I OD TOGA SE PROSVJEDNICI MORAJU OGRADITI, OD BILO KOJE POLITIČKE OPCIJE JER AKO IH POLITIČARI BUDU VODILI NEČE DOBRO ZAVRŠITI ...... ZAPAMTITE ŠTO SAM REKAO

inače u potpunosti podržavam prosvjede i spreman sam u svemu pomoći mada se ne bavim stočarstvom
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Slušam ovoga našega novog ministra i ne znam što bi mislio u njemu, kakve izjave daje i kakve stvari priča.

Sve mi se čini da će biti grdnih problema i da će ove godine traktora na cesti biti više nego u polju.

U ponedjeljak navodno blokada diljem HR i iako nisam stočar podržati ću prosvjede.

Abrikili, kakvo je stanje na terenu, ste se uspjeli skupit ?

Evo vratio sam se od Dukata.Nas 10 studenata,od toga 5 veterinara,smo bili dolje,dali im podršku,popili čašicu razgovora.Među njima je i naš forumaš kikicmf,jedna moja kolegica,tako da smo lijepo bili primljeni. Nadam se da nas sutra bude više.

Slika0255.jpg


Slika0254.jpg


Slika0252.jpg


Slika0250.jpg


Slika0248.jpg


Slika0247.jpg


Slika0246.jpg
 
Posljednje uređivanje:
S

seljaček

Guest
Prema neslužbenim informacijama sutra 20.2.2012 organizira se prosvijed u Kupinovcu opcija je blokada ceste ili odlazak u Zagreb.Svi iz okolice koji smatraju da se tiče njihove kože bilo bi lijepo da se pridruže. Nikad neznamo kad smo mi na redu za otimačinu nukotrpno stečenog.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
eo kod nas u gradu Daruvaru se skupilo jedno 20-ak traktora iz okolnih sela.
znači napreduje se i sve više ljudi se okuplja,tako i treba,samo naprjed... :)
 

zeko2511

Član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
144
evo ja išo danas malo u bjelovarski kraj na pravo selo a ne ovo moje tu šta neznaju kak krava izgleda i u vožnji zatekoh 20-ak traktora u Sv.Ivanu Žabno kak stoje...policija ih zaustavila...

evo videa:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=qA72oPrHnwo&feature=channel[/YT]
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Ovaj prosvjed če se izgleda pamtit malo duže vrijeme..

Od sutra pa na dalje če se sve više i više ljudi priključivat bilo da su stočari,ratari,vinogradari,povrtlari,,,,,,,ali tako i treba da država vidi da nismo tako jako razjedinjeni..

A ovaj ministar,misli da če ljepim rijačim ljude rastjerat samo tako..al nema đabe ni kod stare babe...
 

Najnoviji postovi

Na vrh