• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prosvjedi

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Nisam baš pratio rasplet ove situacije ali sam zapazio jedan detalj a to je prosipanje mlijeka i kolaps saobraćaja . To kod većine neoštećenih izaziva velike nelagode i u očima naroda jednostavno budete ''crne ovce''.
Isto tako na TVu sam gledao i predstavnika poljoprivrednika koji je izrekao neko šturo izvinjenje svima koji su oštećeni blokiranim saobraćajom.
Ono što hoću reći je da nebi bilo loše da malo popravite rejting u očima ''običnog'' naroda.

Recimo , za početak uzmite i poklonite neke količine mlijeka nekim humanitarnim organizacijama , možda javnim kuhinjama ili sličnim pa neka oni prerade sebi sir u home varijanti.
Ovo je samo moje skromno zapažanje i karta na koju bi mogli igrati da malo popravite svoj položaj kao pregovarača , možda je to sitnica ali život se sastoji iz bezbroj sitnica i ja sam čovjek koji radi po sistemu step-by-step.
A vas to neće koštati mnogo , ionako to mlijeko skoro dajete besplatno ovim lopovima. Nažalost. pa zašto onda nebi dali i nekome kome je jako potrebno pod sloganom ''kad' je džaba - nek' je džaba''
 
M

MOCO

Guest
Ono što hoću reći je da nebi bilo loše da malo popravite rejting u očima ''običnog'' naroda.

Pogledaj samo šta neke novine objavljuju na naslovnicama. Kakvi su tu računi u igri? izguglaj malo imena
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
http://2012-transformacijasvijesti....a-treci-svjetski-rat-unaprijed-su-isplanirani

nakon što sam ovo pročitao, sve gledam drugačije.

Sad sam negdje pročitao da mi imamo trajnog mlijeka u skladištima za mjesec dana! Dovoljna je proljetna suša pa da krave ostanu gladne i ako mi propadnemo, kako će oni nabaviti mlijeko narodu? hoće li im francuz dovesti po cijeni koja je sad ili će naglo poskupit?

da budem iskren naježil sam se od članka.
po ovome vratit če nas 50 i više godina unazad.
dok se konjima,volovima,motikama obrađivalo.
jel gorivo če bit preskupo.
bit če sretan onaj tko ima nešto zemlje,pajceka,kokoš,kravu,bar nebude razmišljal kaj če jest.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Mislim da je ajkula dobro napomenul da bude "zveckalo" začas.Možda bi i trebalo,samo kaj bude onda još gore.Kad se čovek vrati unazad par godina tek se onda more shvatiti koliko je sve to u biti režirano.I to na način da izgleda poput filmova o 007.Nevjerojatno.Jednostavno smo mi mali ljudi preslabi,naivni i nekompetentni da se odupremo bilo kome.Svi znamo kukati dok nije dobro i šutjeti kad se da preživjeti.Sve je ovo već kupljeno,i naša zemlja i političari koji igraju po pravilima EU,a EU kao i drugi moćnici poput SAD-a,Kine itd. igra po pravilima dvadesetak najmoćnijih ljudi na svijetu.Svi arapski ratovi su pomno inscenirani,od početka uništavanja Sadama pa do Gadafija i sad Sirija.To je strahovito veliko područje razmišljanja.Ovo je već odmaklo od prosvjeda.Možemo pričati o sentimentu prema selu i svemu kaj je bilo prije,ali nema toga više.Navikli smo na civiliziraniji život i teško je navečer opet sjesti uz petrolejku,koru kruha i čašu mleka.Nekaj mora puknuti u svemu tome,jer ovo vodi u propast,neminovno,samo je pitanje vremena.Ništa se ne dela,ne proizvodi ne samo u HR,nego u cijelom svijetu.E,tu onih par moćnika želi iskoristiti monopol da od ostalih 6 i pol milijardi ljudi na svijetu napravi potrošačko-ovisničko društvo,koje bude šljakalo negde za mizeriju,a ko veli da krajnji cilj svega toga nije smanjenje broja stanovništva.Meni nije jasno zašto još do dana današnjega nitko nije odgovaral za sve bolesti koje su "slučajno" pobjegle iz laboratorija i ko je uopće dozvolil stvaranje svih tih virusa i bakterija.Francuskoj i ostalim dužnicima je najlakše bilo uništiti Libiju zbog dugova koje su imale prema Libiji.Velim,sve je to naizgled kompleksno,ali dela se o čistoj piramidalnoj zaradi,kapitalizmu,kak god hoćete.Sad vidite koliko smo razjedinjeni i bez pravog vođe kad se ni poljoprivrednici nemogu ujediniti.Kad je Pernar povel prosvjede svi su ga popljuvali,jer je "balavac".Koliko Zagrepčana mu se pridružilo?Mizerija.Zašto 340000 nezaposlenih ne izađe na ulice i napravi opći kolaps?Nesložni smo i nemamo vođu,ali to je oduvijek naš mentalitet,oduvijek smo trebali tuđeg gazdu.Može reći ko kaj hoće i da sam jugonostalgičar,ali dok smo bili "drugovi",svako je imal svoje radno mesto i nije bila recesija.Živjelo se pristojno i kuće su se dizale.To su pričanja starijih od mene,jer znam da se bude našlo ovde nekih koji me budu prozivali balavcem.Zašto meni niko ne da uvjete da delam?U ono vrijeme govorili su da moraš šuteti i delati,danas moreš svirati da ne velim u koju stvar i derati se kolko hoćeš,oni delaju budalu od naroda.Nadrobil sam svega i svačega,ali ja više od jada i muke neznam na koju stranu se okrenuti,kud početi.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
nije potreban treči svjetski rat u smislu globalnog rata ovak je slađe uništavati zemlju po zemlju pojedinačno na daljinu, a globalna glad je tu samo šta mi nismo toga svjesni mi još uvjek živimo van svojih mogučnosti ,trošimo koda je smak svjeta sutra ,treba raditi i nešta stvarati jer glad neče doči sutraona je tu danas
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
za neuspjeh pregovora smo krivi sami jer moramo imati 1001 udrugu i ko i uvijek ovi podijele i vladaju a vas rajo ko je.e.
kad ima toliko onih koji pregovaraju to ni bog dragi nemože uskladiti a pogotovo kad se pregovara sa onima koji su skolovani za taj posao. više sreće drugi put.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
nije potreban treči svjetski rat u smislu globalnog rata ovak je slađe uništavati zemlju po zemlju pojedinačno na daljinu, a globalna glad je tu samo šta mi nismo toga svjesni mi još uvjek živimo van svojih mogučnosti ,trošimo koda je smak svjeta sutra ,treba raditi i nešta stvarati jer glad neče doči sutraona je tu danas

Bio sam ove godine u jednoj od bivših SSSR republika...
Imaju PDV 12%,inflaciju 20% godišnje,a BDP od 6%...
Sve se još uvijek kupuje i prodaje na tržnicama,sve strane trgovačke lance doslovce su izbacili iz države,uvoz mesa je zabranjen...
Na tržnici se prodaje svježe meso,mlijeko i mliječni proizvodi,sve bez frižidera...
Na novogodišnji doček se ide tek kad se posluša novogodišnja čestitka njihovog predsjednika,koji je na zadnjim izborima pobijedio sa 95% glasova...
Mi imamo predsjednika skladatelja,čije suhoparne izjave pola ljudi ove zemlje uopće ne razumije...
Uskoro će biti jako puno gladnih ljudi u ovoj zemlji i bit će sretan onaj tko ima komad zemlje i kravicu u štalici da može prehraniti obitelj...
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
da nisam neki pristaša politike jer veli da je politika k...a a k...a je onaj ko se bavi politikom,čisto logićno nemožeš biti poštenjaćina i baviti se politikom,sami trebamo malo mućnuti glavom i zapitati se želimo li sami za svoje potrebe proizvesti hranu ili čemo biti gospoda i u trgovačkom centru kupovati uvozno smeće i gledati dali ćemo kupiti kilu mesa ili svakom članu obitelji jedan komad ,gledajuči oko sebe moji kolege rađe kupe u šoping centru nego da smrde po svinjama i kravicama a kobasice i sir su svima fini..
 
M

MOCO

Guest
Bio sam ove godine u jednoj od bivših SSSR republika...
Imaju PDV 12%,inflaciju 20% godišnje,a BDP od 6%...
Sve se još uvijek kupuje i prodaje na tržnicama,sve strane trgovačke lance doslovce su izbacili iz države,uvoz mesa je zabranjen...
Na tržnici se prodaje svježe meso,mlijeko i mliječni proizvodi,sve bez frižidera...
Na novogodišnji doček se ide tek kad se posluša novogodišnja čestitka njihovog predsjednika,koji je na zadnjim izborima pobijedio sa 95% glasova...
Mi imamo predsjednika skladatelja,čije suhoparne izjave pola ljudi ove zemlje uopće ne razumije...
Uskoro će biti jako puno gladnih ljudi u ovoj zemlji i bit će sretan onaj tko ima komad zemlje i kravicu u štalici da može prehraniti obitelj...


da to nije ona zemlja što su sad povukli 27 eu ambasadora jer nije demokratska ili tak nešto? sadće oni nju na brzaka uredit!
 
I

ihorzic

Guest
Kod mene se traži zemlja bilo kakva - minimalno 10 ha da se spoji i amerikanci plačaju do 2 kn / m2.

Evo ih na mala vrata kod nas a mi bijeda im bumo delali kao najamna radna snaga u navodno plastenicima ili staklenicima

Ništa me više ne može začuditi od navedenog - sve je moguće nakon ovih prosvjeda
netko je liepo rekao kako imamo 1000,.. udruga - točno i ne znamo se dogovoriti i nastupiti složno svi zajedno - rođeni smo GUBITNICI !!!!!!!!!!

Pitam se što bi to trebalo biti kad bi se MI ujedinili ???????????

Ne treba nama treći svjetski rat , sami se mi koljemo među sobom.

Imam sumnju i to debelu kako je ovdje politika umiješala svoje prste kod pojedinaca i kako je netko - dobio pinku za ove prekide.

Jasno je meni da mi moramo na polje , štale ,..

Ali nije mi jasno kako misle pravnim putom istjerati svoju zadovoljštinu.

Eto , to je za mene jasno kao dan kako od toga nema ništa .

Ima ona Radićevska KAO GUSKE U MAGLI eto to smo mi.

Tako se jadno osječam
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
da to nije ona zemlja što su sad povukli 27 eu ambasadora jer nije demokratska ili tak nešto? sadće oni nju na brzaka uredit!

Ma nije Bjelorusija u pitanju...njihov predsjednik ne smije u EU,jer bi tamo bio uhapšen...
Njima nitko ništa ne može,jer su stvorili Euroazijsku uniju zajedno sa Rusijom...čak su neke zemlje na brzaka ušle u EU,iako nisu zadovoljavale kriterije ulaska,samo da se spriječi širenje te unije na Europu (Bugarska i Rumunjska)...
Srbija je isto dobila pozivnicu za ulazak u uniju sa Rusijom,ali će to sad biti malo teže,jer je u okruženju...
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
http://2012-transformacijasvijesti....a-treci-svjetski-rat-unaprijed-su-isplanirani

nakon što sam ovo pročitao, sve gledam drugačije.

Sad sam negdje pročitao da mi imamo trajnog mlijeka u skladištima za mjesec dana! Dovoljna je proljetna suša pa da krave ostanu gladne i ako mi propadnemo, kako će oni nabaviti mlijeko narodu? hoće li im francuz dovesti po cijeni koja je sad ili će naglo poskupit?

Sve je to vec odavno poznato..samo je sada postalo dostupno preko interneta i sada vise to nitko ne zove urotama jer se dogada pred nasim ocima.
Ovo sto on zove kodeks ponasanja nije najbolji izraz.To je ponos elita koje ekonomski porobljavaju svijet..perfidnost da kada nesto moze uciniti to i najavljuje kako bi se izivljavali i na taj nacin na ljudima.Uzivaju doslovno u tome.I naravano zele ostaviti svoj trag u tome svemu kako bi se divili tome sto su uspjeli.(to vam je primjer u filmu "Wag the dog" kada na kraju d.hofman trazi zaslugu za produciranje lazi-tko je gledao zna o cemu pricam).

Zanimljivo je da ta elita ne moze bez svih ostalih jer se preko njih hrani..putem love...novac nema svrhu olaksavanja placanja vec diktiranja vrijednosti na trzistu..cesto ga se predstavlja kao robu i tu ima najvecu moc manipuliranja.Oni taj novac moraju prodati nama jer sami ne mogu opstati.Zato se smisljaju nacini za ratovanje,tzv.krize,skakanje indexa dionica i sl.Primjera koliko hocete..samo ako citate prave informacije.Zelja je stvoriti svjetsku vladu koja ce imati kontrolu nad svakom sitnicom ostalih ljudi.Problem elite je sto se i oni (mocne obitelji) bore medusobno za prevlast nad najvaznijim resursima zemlje.Zato sve to jos ide nekako...

Krize se stvaraju kao i rat jer se mora na neki nacin novac vratiti u banke...jer tada ljudi gube sve i ponovo dizu kredite..i tako u krug.Slicna stvar postoji u politickom i religioznom svijetu.Spremni su nas uvjeriti u sve sto uopce logike nema..najcesce metodom ponavljanja...navikavamo se na nesto kao da je normalno...
Jel' vas netko prije 30 god pitao koliko somatskih stanica ima u mlijeku?A one prije 50?Takvih gluposti na kojima se zaraduje(npr.glob.zatopljenje-katalizatori i sl.)ima poprilicno.
Nastaviti ce se propisivati svaki dio naseg zivota...vjerojatno do toga kako cemo sjediti na wc-u...
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
dečki
mene zanima koliko plačate članarine u svojim mljekarskim udrugama
ako ih neplačate tko vas financira kakav je sitem?
 
S

smigalo

Guest
članarina

Super pitanje, a ja ću dodati i ovo:

A tko će uskočiti i pokriti troškove prijava onih sa Slavonske ili ćete ih ostaviti kao gov*o na kiši?
 
O

odmahsad

Guest
Nemam ništa protiv da se seljak vozi u Mercedesu ML ili Maybachu. Ako ga je zaradio. Samo mi se čini neprimjerenim da se u takvoj limuzini doveze na barikade i nariče nad svojom jadnom sudbinom. Nadam se da makar to ne trebam opširnije obrazlagati.

Baš me briga za stranačke ideologije, ali Vlada je preko ministra Jakovine poslala ključnu političku poruku u ova prva tri mjeseca - nema više svetih krava. Pa ni u vašoj štali.

http://bigblog.tportal.hr/spranja.
 
O

odmahsad

Guest
Mijenjala se cijena mlijeka, možda ne takvom brzinom kao rast troškova, ali to je tržište. Proizvođači, ali oni ozbiljni, koje bi vani u svijetu zvali "farmerima", imaju višemilijunske objekte, farme i proizvodnju, moraju se naviknuti biti i poduzetnici. Moraju planirati i u tehnološkom i u ekonomskom dijelu da im troškovi budu što manji, a produktivnost što veća, kao i dodana vrijednost. U godinama kada im ide dobro, trebali bi ostavljati za razdoblja kada im ide lošije. Kad je donesena famozna promemorija, koja je pravno neobvezujući akt po kojemu se vrši otkup sirovog mlijeka, 2009. godine, cijena mlijeka bila je 1,69 kuna po litri. Napravljen je model po EU27: prosjek svih zemalja članica EU praćeno tijekom tri mjeseca puta prosjek eura po srednjem tečaju, davao je cijenu po kojoj se isplaćivao mjesec u Hrvatskoj.

http://danas.net.hr/intervju-tjedna/
 

anđelko

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
172
Mijenjala se cijena mlijeka, možda ne takvom brzinom kao rast troškova, ali to je tržište. Proizvođači, ali oni ozbiljni, koje bi vani u svijetu zvali "farmerima", imaju višemilijunske objekte, farme i proizvodnju, moraju se naviknuti biti i poduzetnici. Moraju planirati i u tehnološkom i u ekonomskom dijelu da im troškovi budu što manji, a produktivnost što veća, kao i dodana vrijednost. U godinama kada im ide dobro, trebali bi ostavljati za razdoblja kada im ide lošije. Kad je donesena famozna promemorija, koja je pravno neobvezujući akt po kojemu se vrši otkup sirovog mlijeka, 2009. godine, cijena mlijeka bila je 1,69 kuna po litri. Napravljen je model po EU27: prosjek svih zemalja članica EU praćeno tijekom tri mjeseca puta prosjek eura po srednjem tečaju, davao je cijenu po kojoj se isplaćivao mjesec u Hrvatskoj.

http://danas.net.hr/intervju-tjedna/
Samo me zanima čime se baviš ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh