• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prosvjedi

Ä‘ovani

Član
Tu od
13 Ožu 2012
Poruka
251
prosvjedi na cestama očigledno bar ovoj vladi ne znače ništa, ne diraju ih previše
ali pitam se šta bi oni rekli kad bi pred svakom kućom ili na svakom ulazu u dvorište bio parkiran jedan traktor spreman da krene na mjesto prosvjeda pred vladu bi li i tada jednako razmišljali kao sada kad na cestu izađe 10,15 traktora
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
KONTAM slažem se stobom u vezi prosvjeda ali vidiš da kod nas jedino na takav način nešta možeš ostvariti.
Po meni je cijela ta strategija poljoprivrede općenito svega napravljena za uvozni lobi i one velike ...
Država treba prvo napraviti razvojnu politiku države šta se tiće poljoprivrede ako ju želi imati,da smanji pdv može i smanjiti poticaje ništa ne gubi samo dobiva jer ljudi koji ne primaju poticaje sa manjom cijenom repromatrijala bi više sijali ovak i oni ništa ne rade .
Kad bi svu robu koju seljak proizvede samo u našoj državi plasirali bilo bi isplativosti i za državu i za seljaka na ovaj način država subencionira sjetvu a proizvod nema poslje seljak kuda prodati jednostavno gubitak za jednog i drugog..
Nije mi jasno ako mljeko po otkupnoj cijeni ccaod 2,00kn otkupi mljekara i prodaje po 6,00na više a seljak čeka isplatu po par mjeseci tu je kriva država i tu treba stati na kraj..Jednostavno poticaji u našoj državi više služe kao socijala nego razvoj poljoprivrede i bogatijeg seljaka jer jedino možemo funkcionirati u državi od poljoprivrede i turizma a te dvije grane su jako povezane ali na žalost kome je gore stalo do seljaka ili turistićkog djelatnika ..
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Prosvjedi koriste samo" gospodi"tamo gore ,to je dokaz njihove moći a naše slabosti Poz

I naravno novinarima i drugim forumima, a tamo su ljudi koji nimalo ne vole ne štede seljaka i u nama vide samo neke lijenčine koji samo čekaju poticaj.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
Mislim da je velika greška što smo (uz pomoč SDPa) uništili Poljoprivrednu komoru,pa imamo mali milion udruga,koordinacija i isto toliko samozvanih seljačkih vođa koji predstavljaju samo svoje interese,Ne kažem da je sadašnji sastav komore super jer je organizirana nekako na brzinu pa su tako i izbori prošli i iskoristila ih je opet jedna struja.
Ali baš izbori koji se provode za komoru su ono što ju razlikuje od kojekakvih udruga bez članova,i mogli bi se pametno iskoristiti da seljaci ,svatko u svom kraju i iz svoje grane poljoprivrede,izabere ljude koje pozna i za koje vjeruje da znaju što treba i da će zastupat njegove interese pošteno.Članarina za to ne bi smjela biti nikakav problem (mislim da je 0,05% od poticaja).
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Evo selje-belje pogledajte što većina na drugom forumu misle o domaćoj proizvodnji,a 100% sam siguran da je ili neki balavac ili neprijatelj države,inaće ima 2350 postova

Baš me zanima gdje je bio 1990-1995
citat iz nj.posta.

Kao i obicno, pusta naklapanja kako je domace zdravo, a uvozno smece. A upravo je obrnuto. Jer domaca poljoprivredja je preslik ostatka domaceg gospodarstva, nista bolja od njega.
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
Ovakvo razmišljanje je dokaz da je ova zemlja razjedinjena više nego ikad . Niti su svi seljaci vrijedni i pošteni , niti su svi državnici službenici lijeni i lopovi . Ima poštenih i nepoštenih ljudi u svim društvenim slojevima jer svijet nije crno bijel već je lopta šarena .Pogrešna politika upravljanja ne samo u poljoprivredi nije zapoćela 90 več je samo nastavljena od 45. Kad tome dodamo novi poredak u svijetu vidimo kolko smo mali i jadni .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ne treba raditi prosvjede. Treba sjesti jednom i za svagda i promjeniti sve kompletno. Napraviti novi ustav i gotovo. Algoritam kako "ubiti" državu a da vlada da ne zna što raditi sa specijalnom policijom, gdje je postaviti, što raditi, napravim u 10 min. Nema države prkeo noćim a da im dođe još 10 000 pripadnika NATO jedinica ne bi mogli ništa ;) Koji smisao ići u sukob sa policijom kad je nečiji sin tamo, otac, rođak... A isto tako niti dirati civile i spriječavat ih u obavljanju svojih svakodnevnih dužnosti, jer onda nastaje kaos, dolazi treči i vlada...

AJMO kolega, strategija na sunce i spremamo udar!!!:icon_super:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Prosvjedi u Kloštru Podravskom, regionalni dnevnik HRT 2 danas u 16:00 sati
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ja se u potpunosti slažem sa izjavom Linića da je glupo staviti traktore na cestu i blokirati ostale ljude da nesmetano putuju tu se samo obići građani maltretiraju a zmija ostaje netaknuta zato treba okrenuti ploću i lupiti zmiju u njenoj jazbini kad bude opkoljena onda če drugačije siktati ...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Bilo bi lijepo kada bi moglo tako,ali ovi su debelokošci,ne šmirglaju oni pet posto narod,pogotovo seljake,od prvih dana su jasno rekli,pogotovo Linić,zar se ne sjećaš,tko vas j.... Pa prvi prosvjed seljaka u prvom mjesecu njihove vlasti je totalno propao.Svi se sjećamo,trajalo ja desetak dana,i onda je baš Linić sa Jakovinom rekao skoro pa doslovno-tko vas.... i ljudi su se razišli.Pošto mu je jednom tako uspjelo,normalno da čovjek očekuje da će tako biti i dalje.Uspješna se strategija ne mijenja sve dok prolazi.E,baš bi zbog toga trebalo blokirati cijelu zemlju odjednom,ili,e sad sam dobila ideju-blokirati Sabor i ne pustiti sabornike na posao.I vladu.E,vladu pogotovo.Ne im dati da deset dana otvore vrata Sabora.Ma u vražju m,,, sad mi je sinulo da sam danas gledala malo rad Sabora na tv,pa sam ih izbrojila dvadesetak na radnome mjestu.Od sto pedeset i šest,ili koliko ih ima.Onda ćemo im badava braniti ulazak,kada ionako ne dolaze na posao.Ali plače primaju.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
Ma ne dolaze na posao,ali redovito dolaze u kantinu na jeftini ručak,tako da bi blokada možda ipak imala smisla.:(rofl):
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Šta se tiće odustajanja od prosvjeda mislim da tu ulogu imaju najviše vođe seljačkih udruga da njihove rukice nisu baš sasvim čiste ....
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zbog čega bi ti rođo prosvjedovao???

Zato što si nesposoban preživiti od svog rada ili što nisi dobio poticaj ?

Ko danas više pada na te prosvjede??? ..kakvi to ljudi idu na te prosvjede ??Kakvi ljudi orginiziraju i kakva prosvjede???

Sve je tu meni jako puno nejasno..???

Ja sam vjerujte mi bio u X puta situaciji da bi nekog za jaja objesio od muke što mi je teško (ako vam kažem tako mi druga tita onda če te znati da sam mrtav ozbiljan) ...ali nikad nisam izašao niti podržavao prosvjede bilo koje vrste..jer tako suvremeni seljak nerješava probleme..kao prvo kreneš iz svog dvorišta ..pa vidiš di si pogrešijo i u šta si se uvalio...velika večina nas je uletila u seljački biznis misleči e tu je laka lova e je malo maunu dečki moji ...nemože biti svako seljak tj može ali ne uspješan ima tu puno parametara u životu koji odlučuju dali je neko stvoren za kulaka ili ne ili pak opet grešim ili sam pre pametan ??' ...jelda da je tako ili ima onih koji će to i dalje negiirati mada nisu u pravu .ljudi moji život je okrutan i sirov ja sam sve to prošao i znam da jedino opstaju najsposobniji i to je općenito neminovno životo pravilo koje mi priznali ili ne ali je tako ..stoga svi vi koji i dalje mislite da se može živjeti od poljoprivrede uhvatite se u koštac s istinom i pljunite u šake i radite a ne samo kukat disu jebeni poticaji ..hebali vas poticaji više da vas je da se ne ponavlja.

A najkgori su mi ovi hoby poljoprivrednici koji uz posao rade kao fol poljoprivredu i s istim popunjavaju svoj kućni buđet..e ti su najgori..da vam olakšam i ja sam bio jedan od njih ali sam svojom sposobnošću i svojim poštenjem strelovito prerasao u velikog proizvođaća (jes da nas ima malo ali eto vjerovali mi na riječ ili ne nas ima) koji je sposoban živjeti od svog rada..zato vama od milja zvanima hoby seljacima poručujem kanite se čorava posla i uhvatite se nekog drugog posla koji znate raditi i u kome ste uspješni ..jer vam ovo očito ne leži i budimo realni vama su dani odbrojani..priznali vi to ili ne..i ponavljam nismo mi svi rođeni za direktore ..jer da jesmo nebih imali radnike i onda smo di nego u debelom k*** svi ..tako da neko je za nešta rođen tako i mi.

Zaključak

Svi ti prosvjedi su organizirani samo za interese vođa pojedinih skupina koji su navodno dobilali neku lovo samo da smiri" nezadovoljnu " raju i to raju kao manjinu jer ja vamo znam da niti jedan veći bolje reći ozbiljniji proizvođać nije nikad išao na prosvjede..izlaze samo male fuš skupine ljudi koje nisu sposobne se sami o sebi brinuti i takvih se moramo riješiti.

Znam da će me sad zbog ovog posta velika večina koja se prepoznaju u ovome postu živog razapinjati na križ ali šta da vam ja radim ..život je takav opstaju samo najbolji.


Nisam provokator nego samo realno razmišljam ili ?

A vjerujte mi da mi je i sad teže u životu nego velikoj većini vas koji ovo čitate

Nebi htjel o prosvjedima jer oni koji idu u prosvjede valda znaju zakaj idu.
Kaj se tice poticaja tu je po mom glupost svake godine uzimat poticaj jer sama rjec govori potaknut na nesto,pa ak kreces prvi put u nesto ili iz nule onda dobijes poticaj,a dalje svojim radom i prodajom proizvoda ili stoke zivis itnapredujes,a ne za svako grlo i za svaku sjetvu traze poticaje i jos im nejde.
Nemojte se neki nac uvrjedeni al ak nejde nejde i nek rade oni kojima ide,a ne ic u totalnu propast i stalno kukat kak jedva prezivljavate,jer ovo vise nije vrjeme komunizma kad se za 3 bika mnglo kupit
Imt 533,a sa ostatkom prodanih u jednoj turi zivjet lagodno 2mj.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
@oficir,ajde se ti lijepo drži onih gornjih tema,tamo,koliko vidimo,zaista imaš što reći.:icon_razz:
@pege25,evo sam ti stavila i ono 25 iako je meni krajnje sumnjivo kaj to znači.Ma sam zapravo ostala bez riječi.A meni se to malo kada događa.Ali,predpostavljam da znaš i sam,pa da ne trošjm prostor.:biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:
 

Najnoviji postovi

Na vrh