• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prosvjedi

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
366
Samo cu ovdje kopirati jedan od mnostva maloumnih komentara sa interneta na temu prosvjeda seljaka.
Razumijem da su ljudi bijesni i sve,ali ovakvi i mnogi slicni komentari :evil:
Ovo sto sam potamnio mi je posebno uletilo u oci:

usenaseYX Objavljeno prije 3min
triba pozvat one spanjolske pandure sto su pedagoski razjebali studente komunjare.

ili pak one slovake na kojima sto se najebavashe matera kretenima iz torcide.

dobro pendrechenje tih debeloguzih traktorista bi zajamcilo i stablnu cijenu i visoku kvalitetu mlika u HR u iducih 15 godina.

Zasto obracas paznju na frustriranog dalmasa koji zivi od mame i tate...i sve kao i ostali klinci rjesava putem interneta.Nisi cuo da je klincadija naucila srati preko neta??
Neka dode uzivo to reci tada cu ga i postovati(kako bi prosao to je druga stvar),ovako nema smisla..niti razumije situaciju niti zna da je ovo borba za sve radne ljude u hr.Ovo je bio problem u EU 2009 i isti legitimni prosvjedi u poljskoj i francuskoj su doveli do bolje situacije.Koliko su oni pukli na potkradanja jasno pokazuje polijevanje gnojovke po gradovima ..i Pariz je dobio ukisalog mlijeka pred ministarsvo.Kada se ignoriralo krenulo se sa gnojovkom,pa je vlada ipak sredila stvari.Mislim da ce ovo zavrstiti jedino potpunom blokadom i tada ce morati pregovorati.
Zanimljiva stvar o rezovima...poljoprivreda je proizvodni sektor..dakle jedna od osnova od kuda sve krece..i bas se tu rade rezovi..to je slicno kao da pilimo granu na kojoj sjedimo.Dok im to prof.Kulic zeli reci onda ga mediji ignoriraju..jer im covjek u pet recenica kaze sve.Stvaraju imaginarnu sliku i zato ne zovu takve istinske strucnjake,vec nekakve samozvane ekonomiste.
Nemojte dozvoliti da od poljoprivrede naprave isto kao sto su i sa brodogradnjom.
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
366
Slažem se nnumf1.. Selo izumire i još ga k tome neke određene osobe sustavno uništavaju, gdje i kad je kraj tome? Još mi sad zvoni u glavi onaj post od Abrkili-a, ko da su moje misli u tome. Dok sam bio klinac,a to nije tak davno, pred 10-15g, jeo sam sve kaj se proizvelo doma, pio mlijeko u štali bez sanitarne kontrole koje nije imalo leukozu, jeo sam sir koji je bio napravljen u kuhinji,a ne u specijalnoj prostoriji uz dodatak primjesa, na vrtu sam mogo uzet mrkvu i pojesti ju, mogo sam uzet jabuku sa stabla i odmah ju pojesti bez straha da ću se razboliti i kaj je najvažnije zdraviji sam bio nego kaj sam danas kad jedem ovo smeće iz trgovačkog centra. Prije su mi govorili da pojedem jabuku koja ima crva jer je zdrava, danas mi to brane jer nije zdrava nego je zdrava ona koja je špricana 11 puta godišnje, pijem mlijeko koje je 5 puta obrano i nema okus po onom mlijeku koje sam pio, jedem sir koji ima više aditiva u sebi nego mlijeka, kupujem povrće uvezeno od ko zna kud dok naše oranice stoje prazne jer se seljaku ne da prilika da ju obradi.. Pitam se tko je kriv za to, kome je u cilju da unušti ono pravo, istinsko selo i malog skromnog čovjeka koji radi i živi tamo od kad mu postoje korjeni. Nešto je gadno krenulo kako nismo htjeli.. Hoće li se ikad vratiti ono kaj je bilo, jel ću moći pojesti jabuku, popiti mlijeko, pojesti sir onakav kakav je prije bio i kakav treba biti?
Zato ljudi moji izborite se za ono kaj vama i nama pripada, nedajte da vas uništi razdor i neslaganje. Pokažite da znate obraniti čast kad vam je najteže i nedajte "velikim igračima" da vas slome i ponize. Zapamtite niste prljavi i neuki seljaci neko ste LJUDI

Jos uvijek jedem jabuke sa svojeg stabla ne tretirane nicim cijele godine i izgledaju prekrasno.Imaju crve i zato znam da su zdrave.Pijem svjeze mlijeko i jedem zdravi domaci sir zahvaljujuci covjeku sa sela.Staja mu je apoteka kao i vecina vasih koji su mljekari.Davno sam naucio da teska bolest ne dolazi od zivotinje i biljke,vec iz laboratorija.
Cilj unistavanja imaju velike korporacije..dakle prvo smanjiti cijenu robe(mlijeka u ovom slucaju)cak i na vlastitu stetu i kada se stvori monopol tada cijene idu u nebesa.Ako su to spremni sa hranom(SAD,lipanj 2010-kazneni zakon..nesto sam pisao o tome),voda(neke zemlje juzne amerike) kako ne bi sa mlijekom.To sto se neki cude tome(svjezi primjer @majstor na konkretne linkove koje ne vidi i "ostaje bez rijeci")nije dokaz da to ne postoji.

Razumijem ljude koji ne mogu vjerovati da postoje monstrumi kojima ljudski zivot nista ne znaci(zapamtite ovo NISTA),da ce isprobavati zakone,lijekove,oruzje,gmo hranu,pesticide, i sl na cijelim nacijama.No ne razumijem ih kada im se predoce dokazi da niti ne razmisle o tome.Upravo na to se oslanjaju("racunaju") takvi monstrumi..da se mi vodimo normalnim ljudskim nacelima,savjesti i sl.,pa gledamo prema sebi..ako smo mi ok,tada su i oni(nisu valjda takvi da bi to napravili i sl.)...zaboravite to...to vrijedi u vasoj-nasoj sredini ili podrucju..
Primjer sa ovim mlijekom...zasto su sada skinuli cijenu?Zato jer ce uslijed promjene stope pdv-a imati vece troskove,odnosno manje zaraditi...pa zasto bi to oni platili...prebacuju to na proizvodace.Takvo nesto bi Kulic u 5 min sa matematickim brojkama objasnio u medijima...ali on je preopasan jer "kuzi spiku",pa ga nisam vidio u medijima ovih dana...
Naravno koristi se i ono sto organski ne podnosim iako imam vece obrazovanje... prikazivanje tzv.neobrazovanosti ljudi koji se bave poljoprivredom.Nije problem neobrazovanja vec usmjerenosti na neke stvari...dok Dukat ima 10 odvjetnika koji samo proucavaju rupe u zakonu oko poslovnih ugovora,poljoprivrednik to nema,ne razmislja o tome i zato ga se odjednom i stavi pred gotov cin.No nije niti poljoprivrednik lud.Trazi svjedoka,trecu stranu,dakle ministarstvo..i na tome treba ustrajati.
 

anđelko

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
172
Nemojte gubiti nadu u uspjeh prosvjeda. Pomaci su vidljivi. Grcaju lagano do jaja u blatu i čim se više bore protiv nas sve više tonu.Vjerovatno danas neče pristati na naše zahtjeve u potpunosti ali djelomice hoće jer se vidi da im se tresu gače. Moramo biti uztrajni i hladne glave.Riješenje bude najkasnije u petak.PODRŽITE NAS NA PUNKTOVIMA.
 
B

Bobo

Guest
Evo, razbudih se malo...

Jucer bio u Ferovcu s ekipom. Stanje je, kako mi se cini, stabilno (u nedostatku bolje rijeci). Svi su za prosvjede, nitko ne odustaje, preko noci ostaju 20-ak ljudi koji cuvaju punktove skup s sacicom policajaca i imaju kljuceve svih traktora i istjeruju ih na cestu ako dodje do toga. Preko dana su skoro svi tamo i cekaju kraj traktora i slusaju vijesti na radiju da vise sto ce se dogoditi. Ferovac je preko dana bio blokiran i policija je preusmjeravala promet okolnim putevima, a razmislja se i o radiklanijim potezima, ali necu nista javno, jer se ne zna tko sve ovo cita. Decki iz Ferovca su, kako mi se cini postali medju sloznijima u HR i svi se drze skupa i sve se lako dogovori. Ako treba u Zagreb, u Zagreb, ako treba na mjesec, na mjesec, svi idu i nema odustajanja.
 
V

vertextaurus

Guest
odlične stranice, hvala

treba biti informiran i imat adute za branjenje vlastite cijene domaćih proizvoda. Onako, iskreno se nadam da će se EU raspasti prije nego uđemo u nju.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Evo i nas studenata kao podrška seljacima u medijima..slika iz slobodne dalmacije

prosvjed7-190212_thumb.jpg
 
B

Bobo

Guest
Ima nova posalica koju sam zaboravio spomenuti koja se "provlaci" kroz Ferovac:

Stigla zima,
poticaji stali
Ej, seljaci
al smo naje....
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
evo taman sam sreo dvije cisterne s mljekom pune do čepa iza njih 15-ak auta :evil: kako je kod vas odvozi li dukat od ikog??
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
voze svaki dan samo imaju sakupljanje po dva dana sa jednog mjesta,štede na prijevozu a nama svejedno uzimaju za prijevoz:axe:
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Odlican tekst na donjem linku, samo nazalost nije cijeli.
Cijeli je u Globusu.
Politika,politika :madmana:

Izdvojeno:

Hrvatska poljoprivredna komora glavna je politička baza mljekarske pobune protiv Vlade.
Ta ista Vlada financira je sa 41 milijun kuna na godinu.
Od 17 članova Upravnog odbora njih 13 članovi su HSS-a.
Među njima su i kolovođe prosvjeda: oni su proteklih nekoliko godina dobili milijune kuna državnih poticaja za proizvodnju mlijeka,
kojim sad zalijevaju zagrebačke ulice.

Link: http://globus.jutarnji.hr/hrvatska/hrvatska-ima-dva-ministarstva-poljoprivrede
 
I

ihorzic

Guest
Ma evo razmišljam o svemu kaj se piše , pa tako i o politici u prosvjedima.

Moje mišljenje je da skrivene politike svakako ima među pojedincima i to će se jednom iskristalizirati.
No mora se shvatiti da ti koji su direktno u rukovodstvu prosvjeda - oni najviše snose konzekvence i ja ih osobno podržavam jer treba imati muda to sve voditi !

Zato ne postoji bezveze ona izreka " SJAŠI DA UZJAŠIM ".

No to ne isključuje pravo na prosvjede svih seljaka koji traže samo svoje.
Seljaci idu svjesno sa jednim ciljem DOSTA UGNJETAVANJA - tak da i njh podržavam još više.
 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
pozdrav svima iz Slovenije. Pratim prosvjede i baš mi je teško gledati i slušati kako idu ljudi na ceste dan i noč, a ona sranja politička ništa ne poduzimaju. Sram jih bilo. Nije ni kod nas sve super tako da bi znalo i kod nas jednog dana nešto puknut. A kad se to dogodi je bitno da se ide do kraja bez popuštanja sa strane prosvjednika. Imate moju podporu i nedajte jim da vas ponižavaju. Puno pozdrava
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Kad je trebalo pred Sirelom zatvoriti drugi trak ceste i ulaz u mljekaru trazio se novi "Matija Gubec", ljudima nije bilo svejedno ko ce danas-sutra snositi odgovornost iako su svi prosvjednici dosli sa istim ciljem. Zalosno sto su mnogi mljekari ostali doma totalno nezainteresirani kao da se ne radi o njihovoj koži.
Ipak se nesto pokrenulo i nadam se koliko toliko pozitivnom ishodu cijele ove mljekarske tragedije.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo upravo stižem sa punkta u Kloštru Podravskom, mirno se prosvjedovalo sve do danas, a od danas je u potpunosti zatvorena Podravska magistrala na izlasku iz naselja, mada su to trebali i prije napraviti...priča ima svakakvih, samo nek se drže i nek ne popuštaju.:supz::supz:
Bil sam tam s autom, pošto nemam goriva doma u traktoru, a bome ga nemam ni za kaj kupiti, inače bi traktor bil več tam!.
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Danas mi kolegica s posla veli

Ma kaj ti seljaci sad hoće,smeta im kiša,smeta im sunce,od poticaja su si pokupovali samo dobre aute,....kenj,kenj

Sad vi vidite kakvim NAS ocima gledaju Zagrebčani. Oni fakat misle da je jebeni Zagreb centar svijeta............................

Ma nasikirah se,reko sam joj da bi nju tebalo malo na parmi probat,pa se slatko smijala

Fufa to zna kaj znači a misli da mlijeko bik daje
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
Danas mi kolegica s posla veli

Ma kaj ti seljaci sad hoće,smeta im kiša,smeta im sunce,od poticaja su si pokupovali samo dobre aute,....kenj,kenj

Sad vi vidite kakvim NAS ocima gledaju Zagrebčani. Oni fakat misle da je jebeni Zagreb centar svijeta............................

Ma nasikirah se,reko sam joj da bi nju tebalo malo na parmi probat,pa se slatko smijala

Fufa to zna kaj znači a misli da mlijeko bik daje

je,a kada im se badave dijeli onda je super,koji su to šupci,a pola njih žive na rate....:scratch
jebote,ali neće komentirati kakvi se auti voze po zagrebu,od kuda njima novci za one bijesne pile kaj voze...lako s tuđim k,,cem po plotu mlatarat...:mad:
 

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
je,a kada im se badave dijeli onda je super,koji su to šupci,a pola njih žive na rate....:scratch
jebote,ali neće komentirati kakvi se auti voze po zagrebu,od kuda njima novci za one bijesne pile kaj voze...lako s tuđim k,,cem po plotu mlatarat...:mad:

Neki dan sreo bivšeg poslovnog suradnika (imao sam obrt vezan za građevinu) i sad je lik tak pametan da sam se ja usro od muke sluušajuči ga, pljuje po seljacima, a za godinu dana čuvjek kupio dva nova auta i napravio kuču sinu, 15 ljudi radilo za njega a ni jednom nije platio doprinose, i sad je njemo teško a seljaci su lakomi, pa ko je sad tu lud , a takvih nazovi poslovnih ljudi kolko očeš!
 

Najnoviji postovi

Na vrh