• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice AGROMEHANIKA Kranj

  • Temu pokrenuo BAGERISTA
  • Datum prvog posta

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Da li ko zna redoslijed grana na razvodniku sekcija grana tj. s lijeva na desno jel prvi ventil mijesalica ili cetvrti ili to nema veze u pitanju je agro meh 440l 105l pumpa
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
1nxu3c.jpg

pozdrav ! malo sam reparirao pumpu i uzeo sam ovaj razvodnik za 460kn novi. nadam se da će šljakat. ali ne znam točno gdje se točno što spaja. znam da mi je jedna ili dvije slavine višak. na grane mi idu dva crijeva jer je to manja prskalica 330 ili 350 lit. jedno crijevo ide u tank gore. ne kužim za čega je izvod na dnu razvodnika. kaže lik u trgovini da to zatvorim ??? molim pomoć tko zna...
e da i imam viška jednu istu pumpu u dijelovima ako kome treba nek se javi .
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ono dolje bi trebao biti filter a kompletna casica bi se trebala skidati na navoj. Sad neznam da li ima na doljnjem izvodu stalno protok ali znam da sam vidio na jednom da ima slavinu dolje za ispiranje filtera tj. za ispuštanje "mulja".

John, mislim da je redosljed kako si ga posložiš, trebalo bi biti svejedno.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
@ZGenbo di si kupio razvodnik za te novce??? Kod nas je s tri prekidača od 700 do 800 kn :icon_scratch:
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
SLAVONSKI BROD, ŠTROSMAJEROVA 49 koliko se sječam. imali su i sa 3 sekcije po nekih 350kn.al se sve rasprodalo. ostao je ovaj 400 kn plus 60kn manometar. zvao sam sve okolo i naokolo al sve skupo od 600 do 800kn bez manometara... za mojih 5 jutara nadam se da će služiti svrsi. pospajam crijeva i proba:(party):
 

lord daxx

Novi član
Tu od
15 Pro 2010
Poruka
14
Imam ja taj sa tri izvoda već 3-4 godine i stvarno sam zadovoljan, koštao je tako 300- 400 kn.Na onaj filter sam stavio komad,15 cm, vrtnog crijeva i plastičnu slavinu za ispust.
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
Vrlo jednostavan sistem. Kad je velika ručka okrenuta udesno onda je protok slobodan tj.samo kruži iz tanka u pumpu i vraća u tank. Kad se okrene velika ručka ulijevo tj u smjeru manometra onda sve ide na ručice i dalje po izboru. S tim da ide i na filter dolje.a tu sam ubacio slavinu i iz nje povrat nazad u tank. Sve radi super pritisak drži oko 5 bara jedino pada kad palim ručicu mješanja.ali nije mi bitna pustim malo preko filtera i imam i mješanje i filtriranje. Jel treba tko pumpu u dijelovima?
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
5 bara je meni ok. na diznama fino raspršuje. pristisak je u zelenom polju i to mi je ok. sve preko zelenog pumpa većpočinje lagano lupat. i di je 15 bara u crvenom polju.mislim da bi pola minute u crvenom sve ošlo u krasni k.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Optimalan pritisak kod prskanja je od 1,5 do 5 Bar, max 8 bara, sve iznad toga je previše.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Zavisi što je priključeno. Ako stavim grane za vinograd sa 8 porculanskih dizna onda radim na oko 15 bar da bude što jači mlaz i bolja maglica. Kada stavim grane od 6m naravno da je manji tlak onda bude stvarno oko 5bar. Grane za vinograd sam sastavio sam i dodao dva ventilatora od yuga.
 

FoMoCo

Novi član
Tu od
13 Stu 2013
Poruka
13
Jel treba tko pumpu u dijelovima?

Pozdrav,koja je pumpa
Ja sam baš jučer raskapal svoju,kžk cca 400lt.
Složim razvodnik,novi ventili,tlačni složen reko još samo membrane i ulje pol vure posla kad s......nje,šraf od membrane se vrti u klipu,klipnjače spucane i sad mi trebaju dva klipa i dvije klipnjače,krvi do kolena
Navodno da su klipnjace 105kn tak nekak i klip al je to opet 400kusur kuna
I vec sam lud jer jos nisam sprical
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Imal koji doktor nauka da zna zašto mi barometar ne radi do jučer je radio, i sve normalno baca vodu, a pokazuje nulu ili se malo digne iznad, koji joj je vragec kaj me ševi oće da je raštelujem.:icon_anal:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
Ako je regulator ispravan, onda se manometar pokvaril ili smrznul prije toga.
Zamjena novim čuda čini :)
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
More bit da je krepo manometar jer isto bacam vode a on oće neće pa se popne na 2,5-3 pa kad stanem stoji na kecu.
Kaki je postupak zamjene jel samo odvrnem i metnem novi,ma nije smrzo bio je u kući.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Prije nego kupis drugi nek ti nebude tesko bacit oko na mjesalicu unutar prskalice,,,
Ukoliko je rupa prosirena ni novi manometar nece pomoci,,,
 
Na vrh