• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice AGROMEHANIKA Kranj

  • Temu pokrenuo BAGERISTA
  • Datum prvog posta

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,687
Dizne ti idu po brojevima. Većina šprica sa 4, a možeš probati i sa manjima. Ja membranu pumpam na 1atmosferu. Prekontroliraj membranu i razdjelnik da li su ispravni.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,687
Piše ti na dizni. A potraži na internetu i kako idu brojevi prema bojama. Crvena je mislim 4.
 

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209
Poštovani forumaši,nikako ne mogunaći katalog dijelova od pumpe prskalice BM2,ako netko
ima molim da mi pomogne.Unaprijed puno hvala i pozdrav
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Mali remont pumpe prije upotrebe!!


Ovo dijelova samo 500kn:icon_scratch::icon_scratch:
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,360
Da li zna netko ima li gdje za kupiti cijev na kojoj stoje dizne? Isao sam skinuti diznu i pukla je i otkinula dio sa cijevi...rijec je o 340 litara sprici
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,687
To bi ti trebala imati svaka malo bolja trgovina poljoprivrednim dijelovima. Druga varijanta uzmeš onu plastičnu cijev za plin ili vodu od 1/2 cola, nareznicom za vodovod lagano narežeš krajeve, staviš one dijelove za priključke, a rupe bušiš po staroj. Ne znam da li se ove zelene cijevi za vodu daju narezivati. Treće, kupiš mjedenu spojnicu od pola cola i spojiš, ako ti nije pukla na samoj rupi.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,360
A nista, budem pogledao kad budem isao danas na posao, jel znas mozda cijenu otprilike? Hvala :)
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,687
To ti je otprilike isto za sve šprice, samo moraš zapamtiti koliko je rupa. Mislim da sam sa tri rupe plaćao oko 70 kn. Možeš narezati i običnu pocinčanu.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,687
Dizne ti idu posebno, a cijev posebno. Koliko si blizu Agronomu u Požegi, pogledaj kod njih.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,360
Evo kupio sam alkaten sa 3 rupe 30 kuna, plus 3 dizne po 60 kn jedna (?), sve skupa 230 kn.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Imam agromehanikinu prskalicu od 330l(siva),sad sam promijenio razvodnik s manometrom,jer mi je stari bio totalno u rasulu,a nisam ni mogao podesavat pritisak pa je bacala previse vode..
Danas isao isprobat s novim razvodnikom i opet isto,trosi previse vode...podesim ju na malo manje od 3bara i trosi oko 300l po jutru,sto je previse...
Poslje pritisak smanjim na malo vise od 2bara i razlika neznatna,oko 250l na jutro sto je i dalje puno...
Inace imam dizne 4 i tjeram prvom brzinom...znam da bi s drugom brzinom dobio na smanjenju utrosene vode,al ta mi opcija nedolazi u obzir jer mi onda sve lamata,skace a i teren je neravan...
Jedino mi preostaje manje dizne 2 ili 3 ???
Jel ima ko jakav drugi savjet?
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
645
Imam isto sivu agromehanika prskalcu 200 litar i potrosim dvije na hektar,prvom brzinom...
Tako sam ju podesio pre 3 godine i nista ne diram....Ono sra.. od sata je prestalo radit,ali mi nebi puno ni pomoglo posto na traktoru nemam brzinomjer....
Sluzi se sa njom jos i stric i dvojica komsija,tako da je sad uglavnom u pokretu
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A koliko su ti stare te 04 dize???

I one se hoće potrošiti pa puno vode bacaju.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Ma prskalica uredno i ravnomjerno radi,nema lupanja....
Najvjerovatnije sto Sanana kaze da su dizne vec istrosene ,nisu mjenjane davnih dana a od mesinga su ,koji se inace najvise trosi...
Kolka je razlika u potrosnji vode u usporedbi dizni 2,3,4 ???
 

Najnoviji postovi

Na vrh