• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice AGROMEHANIKA Kranj

  • Temu pokrenuo BAGERISTA
  • Datum prvog posta
B

BAGERISTA

Guest
Prvo pozdrav svima.....i nadam se da nisam uzalud otvorio temu,,,ako jesam neka se ne ljuti uredništvo...

Radi se o prskalici(agromehanika kranj)300litara...evo i slika od iste....



Uploaded with ImageShack.us

Zanima me prije nego vratim punpu na makinu za škicat(prskalicu),,,dali je neko mijenjao ulje u istoj i koje je stavio kod zamijene,,,i di se mijeri količina ulja u njoj...??????
Gore na glavi od punpe,,,ima ventil kao na zračnici od traktorske gume,,,nači dali se punpa unutra zrak i koliko bara se stavlja.....????
Kad mi je več skinuto to dole,volijo bi da si odmah napravim servis na istoj,,,jer mi je sad sve puno lakše.........

Hvala svima na informacijama....
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kad bi dao slike izbliza znali bi .
Koliko ja znam ima nekoliko naćina pa da ne objašnjavam sve .
Ulje hipenol 80
Na ventil napumpaš pola od onoga ovisno o pritisku na kojem radiš .
Inace je jako teško napumpati jer je vrlo mali volumen .
 
B

BAGERISTA

Guest
Kad bi dao slike izbliza znali bi .
Koliko ja znam ima nekoliko naćina pa da ne objašnjavam sve .
Ulje hipenol 80
Na ventil napumpaš pola od onoga ovisno o pritisku na kojem radiš .
Inace je jako teško napumpati jer je vrlo mali volumen .


Očeš sliku samo punpe,,,,,,,,,ili još čega..??????
A i pele mi na mojoj temi odgovara,,,ali kaže da treba bit pritisak veči
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
.
Govorim to iz mog promišljenja o naćinu kako kompenzator radi , a ne iz pročitanog iz priručnika
Ako je tlak veči iznad mebrane od tlaka ispod mebrane tj. na granama onda taj kompenzator nema smisla jer nikad neće "podići " mebranu .
Cilj tog kina je da "upija" udare pumpe jer je pumpa klipna i ima neke taktove , ferkvenciju na kojoj radi ,jel tak?
Primjer , ako ti radiš na 5bara a tlak zraka je 6 bara ...5 bara ne mže "gurnuti" 6 bara , jel tak?
puknutizna_48a69.gif


Da , sliku pumpe s jedne i druge strane .
 
B

BAGERISTA

Guest
.
Govorim to iz mog promišljenja o naćinu kako kompenzator radi , a ne iz pročitanog iz priručnika
Ako je tlak veči iznad mebrane od tlaka ispod mebrane tj. na granama onda taj kompenzator nema smisla jer nikad neće "podići " mebranu .
Cilj tog kina je da "upija" udare pumpe jer je pumpa klipna i ima neke taktove , ferkvenciju na kojoj radi ,jel tak?
Primjer , ako ti radiš na 5bara a tlak zraka je 6 bara ...5 bara ne mže "gurnuti" 6 bara , jel tak?
puknutizna_48a69.gif


Da , sliku pumpe s jedne i druge strane .

To si u pravu,,,,da bi tlak morao bit manji nego je na radnim tijelima(špricama).....
Ali govorim šta je on pročita u knjizi,,,koju je dobija uz nju,,,govorim napamet,,,jer nemam njezinu knjigu,,,,a taj zrak nisam nikad punpo niti stavija imalo zraka,,,jedino kad je bila nova,,,ali nisam je ja nakrcao da znam koliko ide,,,,,,,a i za ulje me zanimalo,jer bi ga zamijenio kad je sve dole več.....

Opet ponavljan,,,da sam dobija informaciju,,,od drugog,,,pa eto da se ne zaj....n pitat ne škodi,,,,jel tako..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Eto ti mejrač obilježan strelicom .
Kaj si je donio u boravak ..jezuš kaj bu draga sretna ...
1003a_5b218.jpg
 
B

BAGERISTA

Guest
Eto ti mejrač obilježan strelicom .
Kaj si je donio u boravak ..jezuš kaj bu draga sretna ...
1003a_5b218.jpg

neka se ljuti,,,koliko oče,,,ali nije ni vidila,,,,,jer nije bila doma,,,to smo riješili dok je nije bilo...;):)
Dijeca su je donijela,,jer sam ja stigo s operacije pa nesmijem ništa dizat još uvijek.....
Reko si hipenol ulje unutra 80,,,,,ko u mijenjače..Ma budala,,,i ja vidio mijerač kad su donijeli u kuču,,,niti me sram da sam to pita,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,ajme meni sramote moje..
Ništa bacam ulje van,,,,i stavljam novo čim stignem a za tlak da napravim kako si reko...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
neka se ljuti,,,koliko oče,,,ali nije ni vidila,,,,,jer nije bila doma,,,to smo riješili dok je nije bilo...;):)
.
aha!- nemreš ženu zajebat , ako oče ,vidjet će ..
A i tragovi su ostali na stolu ..hm...ili previše gledam CSI
Operacija ,već sam negdje vidio rijeć operacija ..bruh pretpostavljam:scratch
Pretjeralo se , a? :partyman:
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
a PRIJATELJU TU JE šprica dobro sad da ponovo ne pišem šta sam ti napisao ak netko hoće čitat nek vidi pod "o nama" kod frenda zorana u postovima
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Bagerista, da se ne mučiš: otiđi u neku trgovinu i pogledaj (ili još bolje slikaj) krivulju tlaka u akumulatoru prema radnom tlaku na dizama.
Puknuti je na dobrom tragu: tlak bi trebal biti malo manji ili jednak radnom tlaku šprice.
 
B

BAGERISTA

Guest
aha!- nemreš ženu zajebat , ako oče ,vidjet će ..
A i tragovi su ostali na stolu ..hm...ili previše gledam CSI
Operacija ,već sam negdje vidio rijeć operacija ..bruh pretpostavljam:scratch
Pretjeralo se , a? :partyman:


A šta da ti kažem,,,u pravu si,,,a da je jedna bilo bi dobro,,,ova je druga i nadam se zadnja...od operacija...
A za prah ne brini,,,svi tragovi pobrisani,,,,i dezinfecirano,,ko u CSI,,,ni oni nebi ništa našli;);):)
 
B

BAGERISTA

Guest
Bagerista, da se ne mučiš: otiđi u neku trgovinu i pogledaj (ili još bolje slikaj) krivulju tlaka u akumulatoru prema radnom tlaku na dizama.
Puknuti je na dobrom tragu: tlak bi trebal biti malo manji ili jednak radnom tlaku šprice.


Sad ja imam manometar koji pokazuje koliki pritisak daje punpa,,,bar tako mislim,nalazi se na samim komandama od kojih se grana dalje na komande za paljenje šprica i miješalice.......,nije problem stavit jednak,,,ili malo manji tlak,,,ali mi ovdje u istri,,em nemamo nijednu trgovinu da možeš kupit dijelove za nju akamoli da ti još znaju obijasnit,,,kad sam naručiva poklopac za bačvu,,,dali su mi broj sa foruma od dučana (agromehanika..negdje zapisano,ali nemogu iskopat..) i možda njih da nazovem,,,moguče da bi oni mogli znat....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Probal ti budem nabaviti taj grafikon. Samo, sad sam daleko od doma, a doma mi je knjiga uputa.
 
B

BAGERISTA

Guest
hvala ljepa,,,,ZJ..

to se odnosi na više modela,od agromehanike...kranj.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
To se idnosi na onu pumpu kakvu imaš na svojoj šprici.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ajde samo da netko napiše da sam bio u pravu za tlak pa da se pobahatim do kraja , hvala.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Ajde samo da netko napiše da sam bio u pravu za tlak pa da se pobahatim do kraja , hvala.
Pa to sam ti već prije potvrdil. Sad to dijagram i dokazuje.
 
Na vrh