• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice

P

paor

Guest
gdje su ti Mavrovičevi proizvodi, nigdje ih ne vidim u dučanima u okolici
 
B

branko

Guest
gdje su ti Mavrovičevi proizvodi, nigdje ih ne vidim u dučanima u okolici

jednom sam vidio nesto u konzumu na polici "zdrave" hrane , pisalo je irokez kvaliteta, ali se ne sjecam ni sto je bilo ni koja je cijena bila.
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Ja povremeno idem u Billa i tamo kupim Mavrovičev kruh koji mi je
izvrstan.
I ne traje samo jedan dan !
 
B

Bobo

Guest
@paor: ima u svakom konzumu svoju policu, trebas samo potraziti... Ali ne bih ti preporucio... Jednom je Mavrovic bio sponzor nekoj biliklistickoj utrci, i dao je hladnih cajeva za osvjezenje. Bicilkisti su doslovce zedni otisli kuci. Kaze mi kolega da je to nemoguce za piti. Nisam probao, pa ne znam, ali reakcije ljudi ovdje nisu bas nesto super...

@Branko: Irokez kvaliteta, na polici bude od zita, hladnih cajeva, do brasna. Kilogram Mavrovicevog "eko" zita kosta oko 60Kn...

@robi: Ti si prvi od kog sam cuo da mu se svidjaju Mavrovicevi proizvodi. Kod nas nitko (osim makrobioticara , vegetarijanaca i njima slicnih) to ne jede. Ovih je jako malo, pa Mavrovic bas ne prodaje nesto previse toga. Rijeka i Zagreb ga drze na nogama, povrat iz pekara ima samo 6% sve ostalo se proda...
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Spominjemo prskalice, ja se sječam kao djete da su u selu pojedini ljudi na traktorima bile su to rakovice 60 imali naprjed metalno bure a iza je bila sijačica i u jednom su i prskali i sijali.
 
R

Ratarko

Guest
zvona kaže:
Spominjemo prskalice, ja se sječam kao djete da su u selu pojedini ljudi na traktorima bile su to rakovice 60 imali naprjed metalno bure a iza je bila sijačica i u jednom su i prskali i sijali.

Da , radio sam i ja slično.
Pri sijanju repe sam nosio na sijačici bure od 330 litara ( od prskalice original ) . Bure je bilo namontirano iznad Kleine šest redne sijačice za repu a špricao sam u redove . Znači samo po redu repe svojih 15 cm široko sam prskao sa zemljišnim herbicidom i insekticidom , ovo između redova je ostajalo netretirano i tu je korov normalno rastao . To sam kasnije kultivirao . Da , tu kombinaciju sijačica + bure od 330 litara sam nosio sa IMT 539 :D
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Da, jasno mi je ali tada su radile mehaničke sijačice i išlo se relativno sporije nego danas. pa koliko su tada trošili vode i pesticida nadam se da me razumiješ što sam htjeo pitat
 
R

Ratarko

Guest
zvona kaže:
Da, jasno mi je ali tada su radile mehaničke sijačice i išlo se relativno sporije nego danas. pa koliko su tada trošili vode i pesticida nadam se da me razumiješ što sam htjeo pitat

Pa i ne razumijem te baš potpuno :?

Mogu ti reči da se onim mojim sistemom prskanjem u trake trošilo oko 100 litara vode na hektar . Bure mi je bilo 330 litara a mogao sam posijati oko 3 ha sa tim buretom . Sijačica je bila mehanička Kleine a brzina kretanja oko 5 na sat . Mogu ti reči da je to bio zanimljiv način sijanja repe . Odustao sam od njega zbog toga jer mi je bilo presporo ali još uvijek tvrdim da je to vrlo ekonomičan način sijanja sa zaštitom u jednom prohodu .

Evo slike .
Crvenim krugom je označeno mjesto gdje je stojalo bure , odnosno to je bila obična 330 litara prskalica sa skinutim granama i pumpom . Rama je ostala ne dirana .
Plavi krug označava mjesto gdje sam montirao pumpu .

Obrisan neispravan link.
 
R

robert

Guest
moj sljedeci prikljucak ce biti ovo-stari ju sanja vec godinu i po dana
Obrisan neispravan link.
 
K

krx pozega

Guest
Čija je to Roberte šprica i u čemu je tajna njezine kvalitete...jel to ima hiedraulično otvaranje grana...tako mi se makar čini ili su samo pojačane
 
R

Ratarko

Guest
robert kaže:
moj sljedeci prikljucak ce biti ovo-stari ju sanja vec godinu i po dana
Obrisan neispravan link.

Pa prekobaciti če ti se Rusina kad mu to prikopčaš , šalim se .

Uzmi obavezno elektronsku kontrolu da ne moraš otvarati zadnji prozor non-stop .
 
R

robert

Guest
ehh..kad bi ja mislio da cu ja i dalje sa rusom radit...to uzimam ako se odlucim za drugi traktor,90-tki bi se hidraulika pregrijavala preko ljeta,jer sprica ima pola tone,a nosi tonu vode.
kvaliteta-15 metara,znaci kad prskas,tragovi tockova ti nikada nece ici izmedju sastava,triplex dizne,hidraulicko otvaranje,elektronika,racunalo,posuda za pranje ruku.tamo je prilicno jeftinija,neg kod nas
 
R

Ratarko

Guest
Ajde pucaj cijenu , u uho sam se pretvorio .
Inače moja nema hidraulična krila a ovo drugo imam .

Da li si razmišljao o tome da češ biti pretežak u njivi sa tom špricom ? Nisam uzeo hidraulična krila iz dva razloga .

Prvi je da je šprica teža za nekih 250 kg od ove moje . Ne znam da li znaš da i sa ovom mojom imam problema u repi , raširujem si redove gdje prolazim jer je teška dok je puna pa propada duboko .

Druga stvar je isto težina ali ne ukupna nego me je sekirala ta dodatna težina na zadnjem kraju šprice odnocno te hido grane . Mog Hurlija fino voza po cesti simo - tamo kada idem sa punom prskalicom vode , još da imam hidro grane koje su smještene toliko odozada bojim se da uopče ne bih mogao raditi sa prskalicom .
 
R

robert

Guest
kazem ako uzmem drugi traktor uzimam i tu spricu,a traktor bi zadnje gume trebao imt 11.2-48 uduplane
cijena je kod nas 10500e,kod njih ispod 7000
 
R

Ratarko

Guest
robert kaže:
kazem ako uzmem drugi traktor uzimam i tu spricu,a traktor bi zadnje gume trebao imt 11.2-48 uduplane
cijena je kod nas 10500e,kod njih ispod 7000

Auu , tako si ti to smislio , sa duplim kotačima ...
Ne sviđa mi se to .
 
R

robert

Guest
ni meni,al samo zbog cijene,koje imas ti na hurlimanu zadnje?
 
R

Ratarko

Guest
robert kaže:
ni meni,al samo zbog cijene,koje imas ti na hurlimanu zadnje?

12,4 cola , idu fino još uvijek ne gaze list ali kada je repa velika gazi list dobrano .

Vidi morao sam uzeti max. široke gume upravo zbog 1350 kg težine prskalice . Jedan frend ima isti takav Hurliman ali ima 9,5 cola gume i jednostavno nije dobro , sada je uzeo 12.4 gume kao i moje .
 
R

robert

Guest
ja na 90-tki imam 12.4 i sa rasipacem prolazim bez problema sa tonom gnojiva,al kad zatvori redove samo rusina ide u repu,pa ja dahcem kao ker.al eto na njemu su 9.5-42.
 
R

Ratarko

Guest
Ma nemaš frke , smiješ iči i sa 12.4 gumama.
Pokida ti list sa jedne strane repe a sa druge strane list normalno raste i ako to radiš često repa se navikne na to i ne smeta joj što nema lista sa jedne strane , makar se meni nije žalila :wink:
 

Najnoviji postovi

Na vrh