• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice

R

Ratarko

Guest
Kažem ti nema ti to veze samo vozi sa 12.4 gumom .

Evo recimo da li tvoja sijačica ima mogučnost automatskog zatvaranja redova ?
Čitao sam malo o tome da neki seljaci u EU siju repu a tamo gdje ide prskalica jednostavno ne siju ta dva reda za kotače. Tako može i veliki traktor sa širokom gumom prskati repu .
Radi se o tome da sijačica kada zatvara jedan red automatski smanji razmak u redu tih do prolaza sa lijeve i desne strane tako da se donekle nadoknadi gubitak repe koja nije posijana.

Rezultati ispitivanja kažu da sa prskalicom od 36 metara krilima nema nikakvih gubitaka u prinosu u odnosu na konvencionalno sijanje repe .

Edit :

Evo ti malo sekirancije 8)

Obrisan neispravan link.
 
R

robert

Guest
ma kakvo zatvaranje...meni treba novi 100ks traktor,sve ja rjesim,samo da ja njega uzmem
 
R

Ratarko

Guest
robert kaže:
ma kakvo zatvaranje...meni treba novi 100ks traktor,sve ja rjesim,samo da ja njega uzmem

Dobro šta se odmah ljutiš :wink:
Samo me zanimalo da li imaš takvu sijačicu i da li si čuo za taj sistem sa zatvaranjem redova u repi ...
 
R

robert

Guest
nisam.ma da bas se ljutim,pa ja sam ti veseljak,volim zajebanciju :D
 
B

Bobo

Guest
Sto bi rekli susjedi nasi:

Nema zajebancije, inace slijede sankcije!
 
R

Ratarko

Guest
robert kaže:
nisam.ma da bas se ljutim,pa ja sam ti veseljak,volim zajebanciju :D

Eee vidiš to ti je budučnost sa zatvaranjem redova u repi , možda , hehe .
Tko bi zapravo znao jer moraš imati prskalicu širu od 30 metara da se to isplati , tako makar ispitivanja pokazuju.

Sve profi sijačice za repu Kleine , Accord , Rau imaju tu mogučnost zatvaranja redova automatski . Fora je u tome da onda imaš prolaz za gumu od 1 metar , znači bez problema ideš sa Case-om kroz repu i velikom vučnom prskalicom , to je naravno isplativo upravo u takvim velikim poljoprivrednim subjektima .

Za sijačicu je još bitno da sama povečava gustoču zrna kada sije te prolaze za prskalicu . Lijevi i desni red repe tik do prolaza za gumu bude gušče posijan da se nadoknade gubitci . Meni je to zanimljivo , znam da nikada neču imati tako veliku tehniku ali da imam prskalicu od 24 metra sigurno bih tako sijao .
 
R

Ratarko

Guest
robert kaže:
ne znam bas...ja ne bi

A ne , baš sada moraš , nema ja ne bi :lol:

Evo onda još malo aduta sa moje strane .
Prošle godine je bilo jako puno kiše kada je trebalo iči repu prvi puta špricati . Malo je reči da sam propadao oko 20 cm sa Hurlijem i prskalicom . Te redove nisam niti vadio na jesen , sve je propalo . Eto da sam radio na taj novi sistem Hurli bi išao sa svojim širokim gumama sa prskalicom i sve bi bilo OK , bez da se ikada dogodi da zgaziš list repe a kamoli repu jer je prolaz za gumu ogroman .
 
R

robert

Guest
stavi duple gume.ili uzmi jos jedan manji traktor i prskalicu da stignes na vrijeme poradit.ja imam jednu prskalicu,a za 100ha definitivno cu imat dvije.nije mi jasno kako stignes sve oprskat.jedan moj kolega ima 250ha i sve oprska sa 600lit prskalicomn.to mi je sve nesto zbrzaka.... :?
 
R

Ratarko

Guest
Sve ja stignem poprskati na vrijeme ali prošle godine se nije moglo iči u njivu zbog blata . Znači prednja vuča uključena i pun gas da se probijem kroz blato dugačko do 70-80 metara .
Znam da nisi ali ipak , da li si prolazio prema Sl.Brodu posavskom magistralom prošle godine . Da si prošao siguran sam da bi vidio moju repu gdje sam zapadao dok sam prskao . E vidiš sa duplo širim gumama bi to išlo puno bolje ali stvarno to je za sada utopija , makar za mene ...

Koliko ti onda poprskaš repe dnevno ?
koliko vode koristiš po ha ?
Koliko na sat voziš dok repu prskaš ?
 
R

robert

Guest
100lit/jutro
8-9km/h
zavisi kojim traktorom prskam i kolike su vrucine.imam cisternu 6000lit.na prikolici,ali nije jos u 100%-tnoj funkciji,namjenjena je da vozi vodu za spricu.
 
R

Ratarko

Guest
Pa dodaj malo gasa i eto ti učinak . Tablu od 10 ha poprskam za max. 35 minuta .
Prskam sa 100 litara vode na hektar .

Kod nas repara ja najsporije prskam a idem 12 km/h .
Jedan frend mi nikada ispod 14 km/h ne prska repu .
 
R

Ratarko

Guest
Ova prskalica mi se učinila zanimljiva samo zato što nisam znao da može mjeriti brzinu vjetra .

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
R

robert

Guest
evo sam je opet uslikao,usporedbe radi,tu jedan bajica zagleda nesto ozad
Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Nečeš valjda uzeti sa tim glomaznim komandama prskalicu .
Reci ti njima neka oni to naprave da radi pomoču bluetooth tehnologije pa ti preko mobitela uključuj prskalicu i raširuj grane ;) :lol: 8)

Ova ti je preskupa ili ?

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
R

robert

Guest
trebam nosenu.ne zgodno mi je sa vucenom.znas da su ovdje nase ''table' velike'
 
R

ROKI

Guest
Čudo da onaj bajica što gledi iza šprice negricka nokte!:shock: :? :lol: :lol: :lol: :lol:
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Re:

Ratarko kaže:
Ova prskalica mi se učinila zanimljiva samo zato što nisam znao da može mjeriti brzinu vjetra .

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Uz nju jos dolaze u kabini traktora ovi ,,pomocnici,,
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

Najnoviji postovi

Na vrh