• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Pa na struju, to mislim pod moderniji, a koliko je doplata, ne znam, ali ima u ponudi.
 

davor83

Član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
88
To je ova ručica sa oznakom A:




Sad mene zanima jel ona ima funkciju u oba smjera, jer kod mene kad guram u jednom smjeru nateže neku polugicu, dok u drugi smjer ne ide. Jel to ispravno ili ne?
 
Posljednje uređivanje:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Otvoriš 3 ventila (ručice) koje koliko vidim nisu nikako označene i onda sa tom ručicom pod A počinješ i prekidaš špricanje. Tak sam barem ja radio.
Jesi probao sa njom raditi ?
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
prvu ne vidim uopće a druga premala

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

davor83

Član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
88
Otvoriš 3 ventila (ručice) koje koliko vidim nisu nikako označene i onda sa tom ručicom pod A počinješ i prekidaš špricanje. Tak sam barem ja radio.
Jesi probao sa njom raditi ?

Nisam još, skoro sam je kupio, i pošto je bila u dosta lošem stanju, rastavio pa farbam i mjenjam šta ne valja. Pa se pitam oko tog regulatora, da li ga rastavljati ili ne? Buni me to što su tu nacrtana dva položaja u koja ide ručica "A", a kod mene ide u samo jednom i to dok je držim, čim je pustim vraća se.

prvu ne vidim uopće a druga premala

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

kad se klikne na sliku, dosta dobro se vidi
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Nebi se smjela vračati. Kad je pod zatvoreno (nema pritiska) tekučina ide iz rezervoara u pumpu preko regulatora kroz ono gornje crijevo nazad u rezervoar. Tako odma mješa. Probaj malo dotegnuti onaj šaraf pod G. Sa njim štelaš pritisak na diznama. Možda je zahrđal unutra feder. Nije to znanstvena fantastika za rastaviti samo pazi na gumice da ih ne potrgaš jer kod mene ih nema za kupiti.
 

davor83

Član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
88
Ok hvala, rastaviću sutra da vidim kako izgleda. Taj šaraf pod G sam pokušao dotegnuti, otpustiti, ali ne ide golom rukom, jedino da pokušam rolcangama. Ali nadam se da kad rastavim, malo prečistim, zamjenim feder ako bude trebalo, da će to proradiit.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Nesmiješ sa kliještima. To je sve plastika. Popucat če. Nešta je zapeklo, zaljepilo se.
Nemoraš citirati moje poruke.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Vjetar puše ko lud tak da je slabo bilo od špricanja ali proba je uspjela i tehnika savladana ;)
 

Prilozi

  • DSC_0366 (Large).jpg
    DSC_0366 (Large).jpg
    60.2 KB · Pregleda: 223
  • DSC_0365 (Large).jpg
    DSC_0365 (Large).jpg
    33.9 KB · Pregleda: 237
  • DSC_0361 (Large).jpg
    DSC_0361 (Large).jpg
    31.3 KB · Pregleda: 227
  • DSC_0357 (Large).jpg
    DSC_0357 (Large).jpg
    32.9 KB · Pregleda: 225
  • DSC_0353 (Large).jpg
    DSC_0353 (Large).jpg
    33.8 KB · Pregleda: 246
  • DSC_0354 (Large).jpg
    DSC_0354 (Large).jpg
    30.8 KB · Pregleda: 220
  • DSC_0358 (Large).jpg
    DSC_0358 (Large).jpg
    34.6 KB · Pregleda: 216
Posljednje uređivanje od moderatora:

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Od tih slinih ekrancica moral budes nabaviti vecu i siru kabinu, jos malo se ne bude van vidlo. ;-)


Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
hidrauličko otvaranje preko paralelograma ?

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
Adonis

čestitam na kupovini prskalice , to je zadnji krik mode u našem kraju , svaka čast
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
hidrauličko otvaranje preko paralelograma ?
Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

Hidraulicko otvaranje je, ne kontam kakvo je to otvaranje preko paralelograma.

Matija hvala, ma ne marim za modu vec za moju kicmu ;) , ubila me prosle godine agromehanika bez ikakve hidraulike :)
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Koja cijena prskalice?

Hidraulicko otvaranje je, ne kontam kakvo je to otvaranje preko paralelograma.

Matija hvala, ma ne marim za modu vec za moju kicmu ;) , ubila me prosle godine agromehanika bez ikakve hidraulike :)
 

davor83

Član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
88
Prskalica Morava 350 l, pumpa MP 60, traktor IMT 533. Kad uključim prskalicu, na diznama ne izlazi voda u magli nego vise kao dosta sitna kiša, dizne su lepezaste. Traktor stoji u mjestu, broj obrtaja 500. Na manometru pokazuje pritisak od 1 pa do 15 bara (regulišem ga regulatorom pritiska), ali dok su ventili zatvoreni. Čim otvorim ventile pritisak pada na 2 bara i nije ga moguće podići na regulatoru pritiska. Jedino mogu podići pritisak dodavanjem gasa na traktoru, na 1000 obrtaja i više.

Pitanje:
1. Kojim brzinom da se krećem dok pršćem i kojim brojem obrtaja.
2. kako postići da na diznama bude magla (jeli problem u diznama)
3 jeli normalno što jedino povećanjem broja obrtaja dižem pritisak dok pršće
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
tlak na manometru skače ili je stalan

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh