• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
Evo montirane ručkice....
12ee47610f9ace3f935164b1dad5dbd6.jpg


Poslano sa mog LG-H870 koristeći Tapatalk
 

prigorac

Član
Tu od
26 Ožu 2012
Poruka
71
Zanima me da li je netko od Vas mijenjao pumpu na leđnom brzinskom atomizera ( kineski ) pušta

Evo i slika
Tražio sam na e bayu ali nisam pronašao, da li je možda netko naručivao.
 

Prilozi

  • IMG_20180406_124755.jpg
    IMG_20180406_124755.jpg
    83.7 KB · Pregleda: 41
  • IMG_20180406_124807.jpg
    IMG_20180406_124807.jpg
    83.8 KB · Pregleda: 39
Posljednje uređivanje od moderatora:

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Re: Zetor

Pozdrav svima, kupio sam neki dan prskalicu Agromehanika Kranj i hocu li sad trebati skracivati kardan posto mi reče jedan covjek dok sam kupovao kardan da cu morati da skratim malo jer ce mi izbiti pumpu kad budem podigao prskalicu na hidrauliku. Kako ste vi radiili i da li je to potrebno kod zetora?
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,158
Re: Zetor

Ne znam koliko si dugi kardan kupio,ali da li ga treba skratit odredit ćeš sam i to tako da prskalicu prikopčaš na traktor,a kardan prikopčaš samo na traktor i podigneš prskalicu,i onda prisloniš kardan do prskalice i vidiš da li ga treba kratit
Ako si kupio jači kardan šteta ga je rezat,bolje je kupit slabiji i kraći za prskalicu jer ona ne zahtjeva neku snagu :icon_pidu:
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Re: Zetor

Super lijepo objašnjeno, sutra to probam pa javljam ovdje, kardan sam kupio neki najjeftiniji i kosta 25 evra.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,232
Re: Zetor

Duljinu kardana mjeri kad su izlazna osovina na traktoru i ulazna u pumpu u pravcu (u najmanju ruku, na istoj visini). Tada je najkraći. Ako ga trebaš rezati, pripazi da bude u tom položajukraći za bar 35mm (sigurnosna udaljenost). Pripazi i na to da se ne razdvoji kad spustiš špricu na donji položaj.
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Re: Zetor

Majstor me zajebava nece dodje da to mi namjesti a reko pa cu sutra probati sam da vidim kako izgleda mozda i nece biti potrebno raditi to.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,158
Re: Zetor

Kratiš obje strane kardana za istu dužinu i obavezno prije rezanja u rupu vanjske cijevi naguraj neku krpu tako da ti kad režeš ne ulaze komdići metala od brusilice ili pile jer će ti to kasnije biti teško očistit :eek:
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Re: Zetor

Postavio sam kardan nije bilo potrebe nista kratiti taman ovako i jos malo se izvuce super, samo je porblem sto prskalica nece da pršsce sada ne znam kako da namjestim onu ručicu dole crvenu na pumpi ističe mi voda dole kad je povučem i nece da pršce, dal neko zna kako to da namjestim?
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Re: Zetor

Knele.

Kad na pumpi iliti dnu bazena okrenes rucicu to je ispust iz bazena. Upali kardan i otvori glavni ventil/rucicu, na manometru mora biti makar 2 bara da bude operativno prskanje, otvori i ventile za grane tako da vidis jel ima ikakvog tlaka, ako nema i nista se ne desava, onda imas predkonoru na pumpi sa ventilom kao na auto gumama, nadrukaj cca 3.5 - 4 bara pritiska i onda probaj postupak od gore, trebalo bi raditi ako sve u punpi stima i ako je razvodnik dobro podesen i spojen...
 

Gajan

Aktivni član
Tu od
27 Sij 2018
Poruka
186
Re: Zetor

Postavio sam kardan nije bilo potrebe nista kratiti taman ovako i jos malo se izvuce super, samo je porblem sto prskalica nece da pršsce sada ne znam kako da namjestim onu ručicu dole crvenu na pumpi ističe mi voda dole kad je povučem i nece da pršce, dal neko zna kako to da namjestim?
Ako se radi o ispusnom ventilu povuci u zadnji polozaj jer ručica ima tri položaja usisavanje ,ispust i zatvoreno.Ako je nova prskalica ima naljepnica sa slikom položaja ventila.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,158
Re: Zetor

Pomoći ćemo ti,ali ajde najprije pročitaj uputsva za špricu,ima tu ventilčića i rznih razloga zašto ne pumpa :confused:
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Re: Zetor

Napravio sam, morao sam otici kod komsije da vidim njegovu prskalicu kako izgleda posto ima istu takvu, on je dolazio i nije znao u cemu je problem, ali ja sam vidio da je pogresno crijevo ono dole na pumpi spojeno, umjesto na onaj veliki filter da bude spojeno ono je bilo spojeno ispod one crvene rucice. I tako sad prskalica radi super. Ne bi mogao rjesiti problem da nisam skontao da je fabricki crijevo pogrsno spojeno. Hvala svima jos jednom. Sad jos samo da naucim kako da prscem kojom brzinom da tjeram traktor i da kombinujem pritisak. Bojim se da ne potrosim vodu i smjesu a ne zavrsim njivu. Na prskalici su 0,4 mm dizne. Pozdrav svima.
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Re: Zetor

Upute koje imam na prskalici su prikazane litara po hektaru, medjutim moje su njive ili 0,6 hekata ili 1,3 hektara i sad ne mogu nikako da izracunam koliko mi treba da bude pritisak i kojom brzinom treba ici. Kako vi kod sebe to izracunavate ?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Re: Zetor

Knele, imamo temu za prskalice pa je šteta ovdje ružiti ali ako treba npr. 150L za 1ha tada je to 1ha:10 = 150L :10 i dobiješ utrošak od 15L na 0.1ha pa to množiš po potrebi.
Sa takvim diznama ja trošim cca 300L po Ha.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh