• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Skinuo sam aplikaciju, ali ona pokazuje samo za 1ha i vise a ja imam manje od 1ha zbog toga me buni, da ne bi morao da gazim dva puta njivu hocu da prodjem sve u jednom prohodu i ako ostane malo da se povratim al da pravim dva prohoda po njivi je stvarno mnogo.
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
Jednostavno pogledaj koje dizne koristiš, 0.3 ili 0.2 koje su boje. Upiši na google lechler i tamo češ naći tablice za sve vrste dizna, i ondan nađi svoje dizne na tablici.
Vrlo jednostavno ne računaš nikakve litre ni ništa, recimo želiš 200 litara vode po hektaru, pogledaš pritisak i brzinu kretanja za tvoj tip dizne i piči.
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
0,4 dizne koristim, al kako utrositi 200 litara na pola hektara, na tablici na kojoj su upute sve je izrazeno u litrima prema jednom hektaru al nigdje nema za pola hektara ili npr 0,7 hektara.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,039
Pa litre po hektaru množiš sa površinom,npr.ako je za ha navedeno utrošak vode 400 l to množiš sa površinom npr. 0,7 ha i dobiješ količinu vode :icon_winkle:
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Dobro nije problem kolicina vode nego brzina traktora i pritsak.

Isto tako sad ne znam kako da gasim prskalicu iz zetor kabine, posto ne mogu da dohvatim rukom samo mi preostaje da izadjem iz traktora i ugasim. Kako vi gasite ?
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,761
Knele, povuci ručicu od kuplunga kardana i ostavi kardan isključen tak dugo dok se ne okreneš u novi položaj.
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Pa znaci moram onu rucicu kontra sto je okrenuta od rucne kocnice pa onda dole onu malu kod mjenjaca svaki put, al ona me zeza slabo hoce da upali kardan i iskljuci, pa zbog toga je ne bi dirao svaki put.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Povučeš ručno kvačilo kardana, napraviš razmak odnosno ideš u novi prohod i kad hoćeš krenuti, samo pustiš to kvačilo i amen.

A na kraju njive, kada završiš, onda svakako gasiš kardan na lijevoj ručici između nogu...
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Ahammm, ona rucica sto je u kontra smjeru kad je povucem na gore automacki se kardan iskljuci i kad se okrenem samo spustim nju i ponovo krenem da pršćem?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
nema prskanja kad je ručica spuštena , ili ja mislim na neko drugo prskanje , hm ...
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
valjda je tako, i jel da tjeram da izadje sve iz prskalice ili da ostane malo mozda ne valja da radi na prazno?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,761
Ahammm, ona rucica sto je u kontra smjeru kad je povucem na gore automacki se kardan iskljuci i kad se okrenem samo spustim nju i ponovo krenem da pršćem?
Da, upravo tak.
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Danas uspjesno poprskano 7 duluma psenice, 4bara i drgum brzinom na 1200 obrtaja i bilo je taman 290 litara. Samo moram spustit grane prskalice previsoko stoje i kardan se nije ugasio kad sam povuko rucicu na gore nego sam morao gasiti rucno kroz onaj mali otvor iza sjedista. pozz
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
https://www.njuskalo.hr/zastita-gno...orska-metalna-rau-maribor-440-l-oglas-2359961

Imam jednu staru špricu kao ova sa oglasa, samo 330L. Pumpa je ista, prošle godine je servisirana, stavljen je novi regulator i neka crijeva. Danas sam probao i na početku radi normalno, ima pritiska i dize rade i onda kad zatvorim jednu ili obadvije strane, pritisak odjednom padne i više je nemoguće ga postići. Isto se desi i kad ostane negdje oko 100L u šprici. I kad isključim i ponovo uključim kardan ne pomaže.
Da li netko zna razlog?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,761
To je razvodnik ko i svaki drugi.
comet-gcp-3v.jpg

Ulaz mu je sa zadnje strane (iza manometra i ne vidi se). Iberlauf mu je s lijeve strane, nasuprot regulacijskog gumba. Ova tri kuglasta ventila idu prema dvije grane, a srednja, recimo, prema mješalici. Zatvaraš nekoga od njih kad trebaš zatvoriti pojedinu granu.

Tlak namještaš na sivom gumbu s plavom kapom, na kojoj je nacrtana strelica i piše + -, a na sivoj ručici, pored manometra, otvaraš (daješ tlak) i zatvaraš protok prema granama.

Zatvoriš odlaze prema granama, mješalicu ostaviš otvorenu. Uključiš kardan, otvoriš regulator na sivoj ručici i sivim gumbom namjestiš približno željeni tlak.
Zatim uključiš jednu, pa drugu granu i ponovno podešiš tlak...baš kak i na svakom drugom regulatoru šprice.

Uostalom, pogledaj OVDJE.

Nadam se da je pomoglo.
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh