• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Puknuti, ja imam taj tlačni mješač i stalno mi je otvoren dok špricam. Ne znam da li je dizna od 1 ili 1.5mm u promjeru, KŽK samo sa njom u leru diže na oko 17 bar bez da radi povrat.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Čime oprati ručnu špricu kad se npr prska totalom a kasnije povrče ili nešto kaj ne želimo uništiti...?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Vodom po sistemu trostrukog ispiranja ali cijelog sistema a ne samo rezervoara.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

gorjanac

Član
Tu od
17 Velj 2008
Poruka
96
Newholand gdje si kupio prskalicu što se montira ispred traktora za prskanje herbicidnog pojasa oko voćaka. Jel može slika , cijena i kontakt trgovca.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Čime oprati ručnu špricu kad se npr prska totalom a kasnije povrče ili nešto kaj ne želimo uništiti...?

više sam ciljao da li postoji ( osim ispiranja i time smanjivati koncentraciju ) neka tekučina koja bi na neki način neutralizirala djelovanje sredstva ...jer lako je to za ručnu tj leđnu špricu a ali kako isprati ozbiljnu špricu s "kilometrima " crijeva i sustava a da se ne potroši tisuče litara vode koja djelomično zagađena završi tko zna gdje... .kak to rade profesionalci ?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
Naravno da postoje sredstva za ispiranje. Jednom kemijom peres drugu kemiju pa vidi koliko je to bolje. I kosta.
Nove prskalice imaju dodatni rezervar za cistu vodu, na kraju prskanja ispustis je u prskalicu isperes cijeli sistem i rezervar i to potrosis na vec tretiranoj povrsini. Dodjes kuci sa puno manjom koncentracijom otorova u prskalici i onda ispiranje na staromodni nacin. Vode i vode.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Prva vodoinstalacijska radnja. Jedna gumica filtera npr 70kn, a u vodomaterijalu ni 2 kune... Skines svaku gumicu koja ti treba i kupis u vodoinstalaterskoj ili neka grijanje-materijal trgovina.

Svi kazu najbolje original, a nista se ne razlikuju jedna od druge. Kao navodbo ove vodoinstalaterske pucaju zbog materijala u prskalici, pa vise mi se isplati svake godine kod montaze/demontaze pumpe staviti novu gumicu nego svakih 3 - 4 dati 70kn s tim da kod mene idu dvije na filter pa sad izracunaj racunicu koliko mozes kupiti ovih "jednogodisnjih" za dvije "visegodisnje"
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
pozz
Kaje sada najpovoljnije uzet od 500L a da radi kak spada? Nosena, traktorska, za herbicide, oko 4Ha imam. Ovo ste gledam kod nas je bar 40% skuplje nego isto u Poljskoj pa ne kuzim kvaku.

tnx
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Imam ja ako koga zanima lesko 600l 12,5m grane posebno narucivane,triplex,nivelirajuce grane,tri spremnika.Ocuvana maximalno doslovno je kao nova,kupljena je u 4mj 2016 godine.
Ako koga zanima saljem slike ili na whatsapp,viber ili na PP.
 

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
Za 4Ha dosta ti je i 300l ako nisu njive jako daleko ja prskam oko 10ha sa 300l i 10m grane onu plavu poljsku imam mislim da je bila oko 6t kn prije 3-4 godine i osim onih ručkica ventila sve radi ok.

Poslano sa mog LG-H870 koristeći Tapatalk
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
pozz
Kaje sada najpovoljnije uzet od 500L a da radi kak spada? Nosena, traktorska, za herbicide, oko 4Ha imam. Ovo ste gledam kod nas je bar 40% skuplje nego isto u Poljskoj pa ne kuzim kvaku.

tnx

Agromehanika Kranj ako hoces da ti traje 10 godina i duze.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,014
Kod mene je Agromehanika 35 god,uz jednu reparaciju pumpe i regulatora radi ko švicarska urica:eek::
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Gledam cijene i Agromehanika je 2x skuplja od drugih a garancija ista tak da nista od njr.
Isto gledam ove plave poljske sprice. Kod nas su skuplje bar 20% nego u Poljskoj. Se da kakav rabat dobiti?

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh