• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice

Tu od
26 Svi 2013
Poruka
87
ma čekali smo je 15-tak dana ako ne i više,kao nema na lageru pa dok naprave?!
bila je uplata na račun pa su je onda poslali nekom dostavnom službom i nije bilo nikoga kod kuće kad je došla
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Evo uzeo od agromehanike bjelovar.
Membrana tlačna 2x25kn

Membrana zračna 1x37kn

Vijak membrane 2x17kn
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Re: Traktorska prskalica Metalna rau 330l problem

Pozdrav
Ovako problem mi se desio na traktorskoj prskalici metalna rau maribor 330l , nakon zamjena membrana , prskalica ne funkcionira kardan vrti ali mjesalica neradi ona ne izbacuje tekucinu koja je u njoj.Ako netko nesto zna vise o tome bio bih mu zahvalan. Unaprijed hvala

Kada pogledaš u prskalicu ako dolje na izlazu kud tekućina ide u pumpu odozdo bućka onda si okrenuo ventile, to se stricu neki dan desilo dok je mjenjao membrane, jer dakli pašu na obe strane, a ako se okrenu onda kontra pumpa.
Takođe provjeri da li tekućina dolazi do pumpe da nije sito začepljeno
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Evo malo i moje prskalice obnovljene.
Maknut stari regulator koji nije mogao ni mjesat ni regulirat i stajao sa strane na žici vezan. Jos mi preostaje nabavit koljeno koje je na gornjoj strani ali i ovako ce posluzit.

E sad, kako namjestiti pritisak i na koliko, imamo dva šlaufa za vinograd.


















 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Za ovo koljeno si trebao potražiti koljeno kompresora od ursusa ili Zetora samo onda trebaš 2 matice. Aluminijsko i malo.
 

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
Čemu ova spojnica za crije od vode
7bc9f05702f869973096533a0d467e4b.jpg


Poslano sa mog LG-H870 koristeći Tapatalk
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Uvijek je malo kratko crijevo za špricat na kraju reda pa me je bilo strah da ne razbijem izlaz sa novog regulatora kada nategnem.
Tu i ako šta pukne nije skupo.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Danas leteći servis, pukla membrana.
04563acb61dfb1930bd7233325dd7d2c.jpg
d222dfce22e2528b4b42b15ed565207a.jpg
82da2c7fe57affd1d4acebb12d4538d5.jpg


Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Znali li ko zasto manometar luduju kad ukljucim da šprica. Imam dva šlaufa i ta kazaljka luduje.
Sve je novo, od membrana do regulatora
 

Dobrica

Član
Tu od
14 Pro 2015
Poruka
79
Ima li u manometru tekućine? Ako nema možda je iscurila, a ta tekućina služi kao prigušni moment kazaljci, pa ako nema tog momenta onda kazaljka divlja od vibracija i slično. Druga mogućnost je da je pukla opruga koja ima istu svrhu u manometru ali suhom. Ukoliko je sve ostalo u redu onda je problem u manometru
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Znali li ko zasto manometar luduju kad ukljucim da šprica. Imam dva šlaufa i ta kazaljka luduje.
Sve je novo, od membrana do regulatora
to bi trebal konpenzirati akumulator , to je oko kaj napumpaš pumpom , ima ventil od auta ..obično je tako ..da li je njegova mebrana ispravna , i da li je napumpan?
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Da to je do zračne membrane, ili je šuplja ili ne naduvao ili preduvana.
Ima skala na prskalici na kojoj se vidi koji tačno pritisak treba biti u zračnoj membrani.
Ako je radni pritisak oko 3-4 bara onda u membrani treba biti 1,7 - 2 bara
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,118
Pa neće ju nitko dovesti iz Poljske a da ne pokrije troškove i da nema zarade na njoj

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Sigurno ne fura jednu po jednu...Po toj logici bi sve cijene bilo cega trebale biti +50% u odnosu na van...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Ja isto gledam prskalicu do 20 tisuća kuna.
Te poljske su mi u užem izboru. Uz jar-met i leška..da li ima što bolje ili opremljenije? 800-1000l sam gledao..
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Nemam tu Pizdarki prskalicu, ali sam cuo da su u skladu s cijenom... Koliko para toliko i muzike. Najvise zamjerki sam cuo na kavlitetu grana koje vole pucati, pogotovo na 600 litarskoj ako sam dobro upamtio, pa tu i tamo jos koja stvar, ali na grane se vecina zali, sad dal oni misle da se prskalicom kultivira ili stvarno puca od klimanja i vibracija, to ne znam.

Dakle, samo prenosim ono sto sam do sada cuo.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Imaju velike grane a najgluplja su crijeva od vode po njoj.
To ce brzo pucat , izrada onako aljkava.
I voledizne ispast jer ima običan u osigurač koji ispane od trešnje po njivi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh