• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,020
Ako misliš da troši previše povećaj brzinu
Ja na zetoru4911 špricam 5 sporom ili 1 brzom,5 spora je malo brža od 1 brze,eventualno gdje je jako rijetka zelena masa za špricanje 2 brza ,ali to je jako rijetko
Najlakše ti je procijenit tako da kad pošpricaš jedan red odeš pogledat,znači listovi moraju biti pošpricani,a nesmije se sa njih cijedit i kapat po podu
Isto ti je i sa okretajima,ako špricaš u maloj brzini s velikim okretajima potrošit ćeš više škropiva nego ako ideš sa manjim "gasom"
Znači mlaz na mlaznicama mora biti puni,to je na otprilike 1200 okr motora i brzinu procijeniš tako da je pošpricano,a da ne kapa po podu,u početku je malo problem,ali kad skužiš veliko je olakšanje
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,699
Na tečaju o primjeni pesticida govorilo se o tome da se kardan treba postaviti na 540 okretaja.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,727
Smanji tlak na regulatoru. Ako to ne pomaže, onda povećaj brzi vožnje malo većim gasom. Svejedno je kojom se brzinom vrti katdan (ako se postigne radni tlak) jer ga regulator mora održavati.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Ima li tko na forumu Jar-Met prskalicu koji Panex prodaje?
Uskoro će biti kupovina i 600 litara/12 metara mi najviše odgovara.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,761
Da, 3 spremnika. Do sad nikakvih problema. Uzeli smo ja i šurjak svaki sebi. Za sad je dobra. Po meni je nebitno koliko zemlje radi. Razlika u špricanju sa ovom i nekom starom je neopisiva. Nema svako malo stajanja jer se zaštopala dizna, pa nemožeš dobiti pritisak koji trebaš ili manometar uopće ne radi. Po meni vrijedi svake kune. A ostali kako žele.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,872
Ja kupio birdzaki.800l 15m grane.
Nisam zadovoljan.
Došla je neispravna(sa oštećenjem)
Kad sam napunio 650l vode procurila je na dnu gdje se spaja usisna cijev na filter pa na pumpu.
Dobio sam novi dio ali morao sam špricati kukuruz sa starom špricom jer su najavljivali kišu 3 dana a već je bio kukuruz u fazi 7-8 listova.
Kad je došao novi dio uspio sam napuniti do kraja ali je na svakom spoju na kojem je bila šelna propuštalo..
Kad sam pustio kardan u pogon ona žuta zaštita na pumpi je ispala jer šarfi nisu bili stegnuti kak se spada.
E sad ide najbolje..štelanje pritiska je bila znanstvena fantastika.i još je uvijek.
Ono smeće od regulatora pritiska ako je to uopće regulator kako god okrećem tlak nije rastao.
Sve dok odjednom nije nabilo tlak i izbilo plastičnu maticu što ide od potisa pumpe na taj regulator.
Recirkulacija začudo radi(miješanje za praškaste pesticide i ono za tekuće).
Nariktat 4 bara pritisak je nemoguća misija.
Kad sam zatvorio 2 sekcije poizbijalo mi je crne dizne na triplexu(plave,žute i crvene se daju okretat,a crne su fiksne za zelenim vrhom).
Servisirali smo kžk i čini mi se da ću s njom špricati ubuduće a ova će bit izložbeni primjerak za kontrolu koja će doći gledati na što sam potrošio eu lovu.
Žali bože love,da ne velim bačene.
A mislio sam još hidro otvaranje grani i el regulaciju o svom trošku i dobro da nisam jer bi sam sebi opalio šamar(a za agromehaniku nemam ).
Možda sam trebao jarmet ili akpil uzeti,ali poslije *ebanja nema kajanja.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Kod mene ima nekoliko Biardzki, ali JarMet nema. JarMet me zanima zbog tri spremnika, a Biardzki to nema.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,761
Neznam kako tko ali sa ovima niti ja niti šurjak nemamo problema. Još on svoju pumpu nikad ne skida po zimi. Ja svoju skidam i nosim u podrum da ju zima ne razbije. Neda mi se zajebavati da antifrizom. Nije mi nikak jasno čemu će vam toliki pritisak. Meni na 2,5 bara dizne 03 ako ima vjetra zanosi špricivo a kamoli da špricam sa jačim pritiskom. Toliki pritisak jedino za fungicide da se špricivo odbije od zemlje pa da se zalijepi za donji dio lista gdje i treba biti. Ovak kako špricam taman na listu ostaje kao sitna rosa.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,872
Htio sam 4 bara jer na plavim diznama i brzinom 6.5 km/h na hektar baci 254l ako se ne varam.a to bi mi odgovaralo da sa špricom maznem 3ha.
Sada sam išao oko 7.3km/h i tlak je bio oko 2.5bara pa je otprilike isto potrošeno,al nemojte me u litru držati za riječ.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,761
Akpil nisam išao gledati ali ona mi je bila isto jedna od mogućih. Trebalo bi vidjeti kakva je ona.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Za mene te plave žali bože. E sad ja imam Jar Met sa hidro granama i to je ok. Stvarno s obzirom na lovu ako se malo pazi nema se šta reć, ali bila je jedna sa običnim granama i to nije bilo dobro, barem po mojem mišljenju jer nivelacija ne funkcionira najbolje i onda sve kreće po zlu ako se zapne u zemlju. Prednost definitivno Arag regulatori, tak da tu nema problema
 

gorjanac

Član
Tu od
17 Velj 2008
Poruka
96
Ja imam Jar Met 600 l i nisam baš zadovoljan. Nivelacija loša, sistem za ispiranje boca katastrofa, na 12 metara ima samo 3 sekcije. Nakon pola godine korištenja sam imao problema s opadanjem tlaka kad nivo tekućine dođe na 150 litara. problem je bio što je jeftini plastični ventil propuštao vodu i zrak iz rezervara za ispiranje na pumpu.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Da, to su te finese koje kod njih baš ne funkcioniraju. Al u mojem slučaju je razlika u cijeni bila dupla od drugih boljih, a moja za 40k kn opravdava to.
 

matijavz

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
232
komer, problem ti je u gumici ispod manometra.
stavi novu kvalitetniju ili prosiri rupu na gumici
 

Najnoviji postovi

Na vrh