• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice

Jourek

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2014
Poruka
167
Pozdrav,
I ja kupujem prskalicu 400-500l, biardzki ili demarol. Za sad demarol vodi, 400l, za 7500 kn ima preljevni ventil na pumpi za stalni tlak, 5 ventila na granama, samonivelaciju, i sifon da sama izvuče vodu iz posude. Ali mi izgleda jako slaba a i grane nemaju na krajevima federe za nivelaciju, nego se kao sama drži u vagi. Pomozite
 

Jourek

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2014
Poruka
167
Tvoja je očito bila s greškom. Dvojica su mi hvalili biardzki. Demarol je malo jeftinija a i garancija je god dana. Da li je ili bude u budućnosti treći spremnik obavezan (za ispiranje prskalice), da se ne uvalim bez njega
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Očito..ni ja nebi skužio grešku da nisam jednu kompletnu granu zatvorio jer mi je trebala polovica širine i izbijalo van one crne dizne...a kao onaj regulator pritiska bi trebao odraditi to bez problema,ali ništa...15k kn a ono što mi jedino treba na skoro svakoj parceli da jednu granu zatvorim,ne radi posao...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Da, ima ih u B. Gredi, ali sa dva spremnika. Sa tri spremnika može naručiti i skuplja je.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Moja je jarmet 400 litara. Samonivelirajuće grane nisam baš primijetio da se same niveliraju ali sad je to manje bitno kad više nemam razora. Netko je jednom pisao da je to napravio da lijepo radi ali nije htio reći kako
 

Dali75

Aktivni član
Tu od
5 Srp 2017
Poruka
175
Moja nema nema samonivelirajuće grane i postala mi premala (agromehanika 440) pa bi uzeo novu veću, oko 800 litara, baš zbog tih grana. Nadam se da to stvarno radi, i veći dio posla obavim po vjetru pa bi dobro dosle i ove dizne protiv vjetra.
Nadam se da to sve nije samo sminka
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
597
Bok dali se netko susreo sa prskalicama što prodaje Masiva u Bjelovaru, navodno su Srbske proizvodnje Agron ako mi je radnik dobro izracunao šprica od 440l sa dva spremnika, grane od 10m i pumpa 100l košta oko 5000kn
 

korisnik2508

Član
Tu od
24 Kol 2010
Poruka
119
Vidio sam kod velikog broja OPG-ova u mom susjedstvu dopis od jedne privatne tvrtke koja se bavi pregledom prskalica. Ona odnosno njen vlasnik se poziva na clanak zakona koji se odnosi na obvezan pregled prskalica. Dalje vlasnik te tvrtke navodi koliko je ciljani OPG dobio poticaja (tocno u lipu) te bi po prirodi posla trebao imati uređaj za primjenu pesticida. Nakon toga navodi clanke zakona koji se odnose na pregled uređaja za primjenu pesticida. Na kraju dopisa upucenog OPG-u vlasnik tvrtke trazi da se bas njemu obratimo za pregled i to u roku od 7 dana.
Ovakav nacin oglasavanja mi se cini vrlo iritantnim. Nisam protiv pregleda prskalica, ali smatram da nas na zakonsku obvezu treba upozoraviti (ako treba i kaznjavati) ministarstvo poljoprivrede i poljoprivredni inspektori ciji je to posao, a ne tvrtka koja se bavi pregledom prskalica.
 

Gajan

Aktivni član
Tu od
27 Sij 2018
Poruka
183
250-350 zavisi od herbicida i od dizni. Zemljišni herbicidi 0.4 dizne oko 350 litara. Folijarni herbicidi 0.2 dizne od 250 do 280 litara zavisi od pritiska.Imaš lechler aplikaciju skineš u njoj ima tabela kojom brzinom koliki pritisak koje dizne troše vode po hektaru.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Znam kako odrediti količinu, ali ne znam na koliko da štimam.
Imam.sad na novoj prskalici triplex dizne, plave protiv vjetra, zute i one za prihranu, pa ne znam.na koliko da ju podesim.
 

Najnoviji postovi

Na vrh