• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Napokon i ja svoju probudio iz zimskog zna, pa bila i proba i mogu napisati prve dojmove.
Naravno, nije sve tako bajno, uvijek ima nekakvih nedostataka.
Prvi od toga je da originalno crijevo koje ide na (mislim) mješalicu nije dovoljno dugačko, jer sam razvodnik morao pomaknuti da ne bi upeo u blatobran. Napravio novo crijevo.
20200310_194450.jpg

Drugi problem je što slavina na spremniku ne drži, curi voda na navoju.
Ubačena je O ring gumica, ali je tako odliveno da ta gumica nema nikakve svrhe. Namazao sam po navoju silikona i zavrnio, vidjet ćemo hoće li držati tako. Zaboravio sam slikati...

Točio sam vode i išao probati.
U uputstvu piše da se ona membrana na samoj pumpi napumpa na 1/3 pritiska kojim se prska. Napumpao sam njega na 1 bar i razvodnik namjestio da 3 bara, pri 1200 okretaja motora.
Pumpa prilično lupa i sam razvodnik se dosta trese, dobiva nekakve udare od pumpe.
Zašto je to tako? Može li biti da pumpa ima malo okretaja (tek na 1800 okretaja motora imam 540 okretaja kardana) pa je sami tlak u njoj dosta visok?
Ne vjerujem da je to zvuk od kardana, jer sam ga koristio na staroj prskalici i nije tako lupalo.
Kasnije ću postaviti video, čuje se na njemu kako zvuči.

20200311_163552.jpg

20200311_163626.jpg

20200311_172713.jpg
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,229
Ima li netko 6 ili 8metarske grane za prodaju sa cijevima i diznama, i koja bi cijena bila.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,229
Pitanje za iskusne, naime pravim nekakve homemade grane za prskalice e sad sutra možda bude i koja slika,dizne sam uzeo agromehanika, sklop će imati 10dizni, e sad na kojoj visini vi radite s granama da bi se dobio optimum utroška sredstva na prskanu površinu,i kojom brzinom idete u pitanju je imt 539.
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Visina treba da bude 60-70 cm iznad useva koji prskas da bi se lepo rasirila lepeza da pokrije celu povrsinua brzina zavisi od mnogo faktora,koje dizne koristis,sa kojim pritiskom radis i koliko hoces vode da potrosis po hektaru
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Jučer sam prskao ječam, sve normalno radi, potrošnja vode je jednolika, ali pumpa i dalje lupa kao ništa...

Pokušao sam malo pojačati gas, pa smanjiti na regulatoru pritisak, da pri višim okretajima bude isti tlak, ali nema poboljšanja, samo bolje lupa sa večim okretajima.

Ne znam šta da radim... Stara Agromehanika se čula pri radu, ali ni pola ovako...
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,872
Koji pritisak imaš na gornjoj membrani? Te na kolko bara špricaš?

Kod mene pritisak prskanja je 4-4,5 bara, a na pumpi je 3-3,5 bar.
Lupka samo pri kraju kad se potroši škropivo.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Na membrani sam namjestio na 1 bar,a prskam na 3. U knjizi piše da se pumpa na 1/3 pritiska (valjda radnog) pa sam ja to tako shvatio i tako napravio.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,872
Probaj pojačati s 1 na 3 bara ništ se nebu dogodilo a znat ćeš kak bu.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,014
Mislim da sam jednom negdje naišao na podatak da tlak u membrani mora biti za oko 1 bar manji od radnog tlaka prskalice
 

Najnoviji postovi

Na vrh