• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Kakve su te poljske u usporedbi sa lesko 330L?
fba7e77106fc8d1ddca3165e5d64de88.jpg
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,110
Biardzki 800 l sa 12m granama sluzi već trevi sezonu i grane se nisu pomotale ni popucale a prskano je i totalnom po brazdi,dosta ljudi ne stavi da se grane same niveliraju i vjerojatno onda dolazi do pucanja

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ja sam mislio da leško nije nešto al eno je u dobrom stanju 2000 godine nova.
Do sada koje crijevo vode ,pumpu stari sjebao jer je dotočio motorno ulje .
Ovo drugo sve ok mislio sam bolju kupovat.
Pa razmisĺjao o poljskim ali nisu bolje .
Bar ne po kvaliteti
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Moj stari pokušava reprirati regulator prskalice Agromehanika kranj 200 l iz 1987. godine. Opruga je strunula i pukla. To je jednom davno on već mjenjal i bilo je dobro do ove sezone zato mu se nisam štel miješati u posel. Danas sam mu kupil novu tu oprugu regulatora da ugradi ali sad kad je to napravil veli da mu se čini da je prekratka i nije više siguran da li tak treba biti... e pa jbm... ja sam kupil najdužu koja je bila najsličnija onoj puknutoj. Koliko ima tih raznih opruga za takve regulatore? U dućanu mi gospođa nije znala reći puno o tome jer više nema nekog suradnika za mehaniku... i tak sad se pitam da li trebam ovu vratiti i tražiti novu ili da velim starom nek postavi regulator na prskalicu i proba kak to funkcionira pod pritiskom...

:icon_hang:

Ima ko kakvoga iskustva i znanja o dimenzijama te opruge?
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Ja sam imal u pumpi prskalice Super 3 nekoliko godina, ništ se nije razbilo. Poslje sam stavil Transhidrol 85
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ja imam Leško i nemam puno špricanja nisam zadovoljan .Kod mene kupljeno nekoliko tih poljakinja daleko bolje od moje . Rođak je samo prošle godine pošprical više nego ja za 10 godina i radi bez greške .
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Moj stari pokušava reprirati regulator prskalice Agromehanika kranj 200 l iz 1987. godine. Opruga je strunula i pukla. To je jednom davno on već mjenjal i bilo je dobro do ove sezone zato mu se nisam štel miješati u posel. Danas sam mu kupil novu tu oprugu regulatora da ugradi ali sad kad je to napravil veli da mu se čini da je prekratka i nije više siguran da li tak treba biti... e pa jbm... ja sam kupil najdužu koja je bila najsličnija onoj puknutoj. Koliko ima tih raznih opruga za takve regulatore? U dućanu mi gospođa nije znala reći puno o tome jer više nema nekog suradnika za mehaniku... i tak sad se pitam da li trebam ovu vratiti i tražiti novu ili da velim starom nek postavi regulator na prskalicu i proba kak to funkcionira pod pritiskom...

:icon_hang:

Ima ko kakvoga iskustva i znanja o dimenzijama te opruge?

A da kupis kompletan regulator? Kod mene je to relativno pristupacno
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Stric zovi zastupnika da ti pošalje katalog rezervnih dijelova. Ako je regulator PR-3 imam i ja.
Pošalju ti mailom i naručiš bez greške.

Poslano sa mog ONEPLUS A5010 koristeći Tapatalk
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Našel sam danas odgovarajuću oprugu u drugome dućanu, a onu neodgovarajuću sam vratil. Stvar je bila u tome da ona prekratka je za neki model regulatora koji stoji okomito.

Ova prava opruga je 52kn, a čitavi regulator je znatno prek 500kn.
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
616
Ekipa, gdje kupiti nosače triplex dizni u RH? Meni treba za grane, da prihvat bude za plastičnu cijev pola cola. Polomio sam malo pomalo svoje, iskoristio rezervne a sada nemam gdje kupiti u svojoj blizini nikakve a kamoli triplex...
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Cek trebaju ti triplex dizne ili sta? Imam ja doma jedno 30 komada novih pa ti mogu preprodati ili ces da ti kupim kod nas u trgovini gdje ima? Ili cu ti dat podatke pa ti sam zovi i narucuj?

Mozes kako hoces.
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
616
Treba mi kompletno kućište tih dizni. Sita i same dizne nisu toliko bitne ali to kućište se mora moći montirati na plastičnu cijev pola cola, ne da su za gumeno crijevo sa priključcima lijevo/desno.
Ajde molim te kad uhvatiš vremena poslikaj te svoje, ako su ti višak naravno da bi kupio tvoje.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Evo bas sam sada dosao iz sume reko da poslikam se i da odgovrim.

Jebaji ga imam bas ovo sto ne pase, jedino zastupnika nekog da zvrcnesje ili alibabane ili aliexpress
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Pozdrav ekipo
Ljetos sam popravljao pumpu(puknuo je prsten koji drži klipnjače na agromehanika prskalici tip pumpe je bm 65/30
Ima dva klipa,prilikom sastavljanja sam primjetio utor koji je zarezao semering na priključku kod kardanske osovine
S obzirom da mi je pumpa hitno trebala složio sam je i odradio sezonu
Sad sam primjetio da mi na tom mjestu pušta ulje pa bih to popravio.
Zanima me kako je ponovno pravilno rastaviti,tj zanima me kako skinuti prstene koji drže klipnjače zajedno,tj kako izvoći srednju osovinu van jer kad vadim srenju osovinu van na njoj se drži stražni ležaj koji ne dozvoljava da prsteni spadnu
Da li je bolje osovinu navariti pa tokariti ili staviti neku drugu dimenziju semeringa koji ima središni presten na nekom drugom mjestu(širi semering?:icon_idea:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Jel zna netko kaj se dogodi u pumpi prskalice da odjednom pocne lupati, tj. da jako nabija pritisak?
Pumpa je bila reparirana i poprskala je nekih 200 jutara i sve je bilo super i sad odjednom jako lupa, štrocka?
 

ivan mali

Novi član
Tu od
24 Velj 2019
Poruka
3
pozdrav svima,kupio sam prošle godine polovnu prskalicu leško 440 litara a nisam dobio crijevo za upumpavanje vode (iz kanala ili cisterne) u prskalicu a i neznam kako se to radi.pomagajte
 

Najnoviji postovi

Na vrh