• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice

Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ja prskam sve ovih dana po vjetru. Tesko da ce biti vremena mirnog za sve oprskati.

Danas bas nabacio Triplexe koje sam kupio prije 2 godine bas zbog toga sto imam odmah i anti drift i obicne dizne.

Anti drift su vecinom do 30km/h brzine vjetra.

Istina da je pokrivanje cca 30ak% manje nego s obicnim, ali sad samo treba svatko za sebe razluciti dali je bolje oprskati ili ne...
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Isplati se. Nije da možeš po buri prskat, ali IDK diza puno bolje tuče po zemlji i puno manje drifta ima od običnih. To sam se uvjerio ove godine jer sam počeo sa običnim 02 fungicide prskat i puno je zanošenja s obzirom na 03 IDK diznu, još je kod 03 prednost i veća kapljica.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Kako mislis 30% slabije?Manje vode potrosis ili vece kapljice pravi pa ne pokriva dobro?
I mene to muci ovih dana, istjeram jednu prskalicu navece i to je to. Gledao sam nedavno neke bjesne dizne preko 100 kn komad. IDTA mislim da je oznaka.
Uzeo bi ID ili IDK, ovih dana puse do 5 m/s.

Ili si uzimam ovo i prskam po noci
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
To je kao dvije dizne 01. Jel ti nece gusit? Inace prskam s 04 ne znam koje id/idk da uzmem. 03 ili 04?
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Samo staviš te dizne i to je to.

A što se tiče pokrivanja, odnosi se na krupnije kapljice. Baš ću probsti naći prezentaciju i seminsr koji sam pisao na faksu.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Koristim dizne protiv vjetra 0.3..Sa njima sve špricam,kukuruz,žita i suncokret..
Probao sam i 0.2 obične,one su dobre al mora mirno vrijeme jako biti,isto tako i 0.3 onaj okrugli mlaz da daju opet traže mirno vrijeme..

A pšenicu sam špricao i sa tim okruglim mlazom i lepezastim,neke razlike nisam primjetio da bi na oko bile posebno vidljive.
 

matijavz

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
232
IDK 0.3?? Kakva sita imas uz njih? na koliko bara i sa kojim utroškom vode špricas recimo kukuruz a kojim žita?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
IDK 0.3 tako je,sita kakva su i bila nutra neznam koja veličina točno..Sve špricam sa 200l/ha, 8kmh,pritisak 3.8bara.
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Pozajmio prskalicu za kukuruz, kaže čovjek nešto slabo dizne rade....
 

Prilozi

  • IMG_20190528_121048.jpg
    IMG_20190528_121048.jpg
    93.6 KB · Pregleda: 53

Daki_NA

Novi član
Tu od
30 Svi 2019
Poruka
25
Koju prskalica od 600 litara najbolje kupiti, mora biti nova?? Agromehanika?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Ako cijena nije bitan faktor kod kupnje ja bi Agromehaniku..Sad je pitanje dal se kupuje osnovni model ili neki sa boljom opremom..
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Na koliko bara se prska sa ovim diznama, pumpa je agromehanika 30Lmin.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,983
Ja imam iste,ali pošto mi manometar ne radi,naštimam ih odokativno
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Kojom brzinom prskate, imam imt 539.
Nekako mi paše u 3 sporoj.
Na koliko okretaja.
Pitam jer mislim da mi previse troši škropiva.
 

Najnoviji postovi

Na vrh