• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice

R

robert

Guest
prskalice....
600lit. mio standard 12 m
Obrisan neispravan link.

600lit kranj 12m Obrisan neispravan link.
 
B

branko

Guest
imam jedno pitanje ako se netko kuzi malo vise u sprice, proslu godinu mi je cijelu radila bez problema, ono druga , 900 okr./min pritisak 3 bara i meni je bilo taman 200 litara po jutru, i to je bilo sve ok dok nisam spricao zadnju parcelu i onda potrosim tocno polovicu sredstva od potrebne kolicine. sad na proljece kompletnu pumpu rasturim promijenio sam sve tri membrane, ocistio je komplet, ali mi opet isto radi u biti imam osjecaj ko da radi samo jedna strana pumpe. pumpa je vrecekova (slovenska) i cijela sprica je pospricala uvrh glave 20 jutara, samo sto je tri godine stajala. uglavnom sve izgleda ko novo. ali me konstanto j... u zdrav mozak, jedino sto jos nisam provjerio su povratni ventili da nije mozda koji od usisnih zastekao , mada zbog jednostavnosti konstrukcije sumnjam u tu mogucnost. pa ako ima neko kakvu ideju sto jos provjeriti nek javi. jer cu uskoro morat spricat zob i psenicu drugi put, pa da ne gazim dva puta bez veze ( kukuruz mi nije problem dvaput napraviti djir po parceli ali po zitaricama bas i nije fora).
 
R

Ratarko

Guest
Prvo , 900 okretaja je previše za traktorsku prskalicu te klase .
Mislim da bi max. smio imati 500 okretaja dok radiš a i to je previše.
Ja radim sa 350 okretaja na kardanu .
postoje prskalice koje trebaju 1000 okretaja ali to su vučene prskalice , kao ona što sam poslao sliku jednom...

Drugo , ne spominješ filter na prskalici .
Da li ga čistiš redovito ?

Treče , ako imaš u diznama ona mala sita , možda su se zaštopala ?

Ima još ali daj prvo odgovori na to gore .
 
B

branko

Guest
Prvo , 900 okretaja je previše za traktorsku prskalicu te klase .
Mislim da bi max. smio imati 500 okretaja dok radiš a i to je previše.
Ja radim sa 350 okretaja na kardanu .

ja tu mislim na okretaje motora a ne kardana,


Drugo , ne spominješ filter na prskalici .
Da li ga čistiš redovito ?

Treče , ako imaš u diznama ona mala sita , možda su se zaštopala ?

sve izvadjeno dolje i ocisceno , sita u diznama dvaput. ali bez efekta jos nisam napomenuo da nemam mlaz ravnomjeran tj. ono kad cujes samo sustanje vec mi vise djeluje isprekidan (nesto kao cuf, cuf,cuf,cuf,cuf,)
 
R

Ratarko

Guest
Da li si gledao u rezervoar ?
Jel imaš dole jedno crijevo , na dnu rezervoara , koje mješa škropivo ?
Da li je presavijeno ( prežabito ) ako ga imaš ?

Inače 900 okretaja na traktoru je jedva dovoljno za neki normalan rad , naravno ako kardan stoji na 540 okretaja ali ako imaš 750 okretaja brzinu kardana onda je dobro .
 
B

branko

Guest
Da li si gledao u rezervoar ?
Jel imaš dole jedno crijevo , na dnu rezervoara , koje mješa škropivo ?
Da li je presavijeno ( prežabito ) ako ga imaš ?

to cu jos provjeriti sutra ujutro

Inače 900 okretaja na traktoru je jedva dovoljno za neki normalan rad , naravno ako kardan stoji na 540 okretaja ali ako imaš 750 okretaja brzinu kardana onda je dobro .

tako sam se naviknuo raditi jos dok sam bio kod svojih tako da sam mogao s 350 l pospricati tocno jedan hektar. pritisak mi je na gornjoj membrani napumpan na 1,5 bar jer mi tako stoji u uputsvu da za radni pritisak do 5 bara membrana mora imati pritisak od 1,5.
 
B

branko

Guest
cini mi se da sam rijesio problem, zastekao je jedan povratni ventil na usisu, uglavnom nist kompliciranog ali me dosta iznerviralo dok sam nasao kvar. sve sam posprical sad samo jos padne kisa.
 
R

Ratarko

Guest
Super ako si riješio :D
Ispravna prskalica zlata vrijedi !
 
B

branko

Guest
Ispravna prskalica zlata vrijedi !

a i ova kisa koja pada vec cetiri sata, mada jos nije promocila suhi sloj ali po svemu sudeci nece jos prestati :D :D :D :D :D :D
 
R

Ratarko

Guest
Kod nas je padala ali ja sam bacao gnojivo cijelo vrijeme , kada sam završio sa gnojivom i ona je stala , palo je oko 4 litre , idem točno provjeriti .

Koliko je kod tebe palo kiše ?

Evo pogledao sam , bilo je točno 3 litre kiše :(
 
B

Bobo

Guest
Kod mene cijedilo cijeli dan ;) Mislim da ce i veceras jos pasti... JUPIIIII!
 
R

Ratarko

Guest
Ma šta se vas dva veselite , sad če vam korovi pojest njivu :lol: :wink:
 
B

Bobo

Guest
Nece meni nista pojest njivu. Repica je gusta toliko da korov ne moze dobiti svijetla nigdje, osim na uvratinama, a sto se zemlje za duhan tice, ona se prije sadnje svakako mora pospricati, tako da ni tu nema problema. Mozda ce kukuruzima jedino biti problem, ali su oni i ovako i onako zarasli, posto su posadjeni ne zemlji koju smo ove godine kupili, a lik ju prije prodaje "poorao" 10cm "duboko".


Korovi kod mene nemaju nikakve sanse ;) Radim na malo, ali kvalitetno (visak vremena)...
 
R

Ratarko

Guest
A kada ti korovi provire van iz pšenice ili ječma :lol: :wink:

Da li imaš pšenicu ili ječam ili si samo repicu sijao ?
 
B

Bobo

Guest
Jako malo psenice. Samo za sebe jedan mali komadic zemlje 1/4 jutra mislim da imamo pod zitom...

Stara sama pece kruh, i mijesa se u srot za hranjenje pilica...
 
B

branko

Guest
Koliko je kod tebe palo kiše ?
neznam nemam mjerac, ali u svakom slucaju dosta jer jos uvijek pada i to ona sitna i gusta.

Ma šta se vas dva veselite , sad če vam korovi pojest njivu
pa nadam se da nece, jer ja sam tek jucer navecer i danas ujutro pospricao sa zemljisnim herbicidom (guardian extra), jer kukuruz mi je tek izniknuo (dva tri cm) a s ovime ide do tri prava lista, ili cca 10 cm visine. a koliko znam minimalna kolicina kise je 15 a optimalna 25 l/m2.

Mozda ce kukuruzima jedino biti problem
kod mene nece jer ovaj koji je izniknul tome vise nemoze smetati, a onaj koji nije taj opet nebi izasao da nema kise, to je vecinom na dijelovima njiva gdje obicno stoji voda pa se nije mogla kvalitetno pripremiti zemlja (zapecena,pretvrda)
 
B

Bobo

Guest
@Zvona: Ne mogu ici u EKO proizvodnju, jer mi je Mavrovic 1 km daleko...

@Branko: njiva na kojoj imam kukuruze (takodjer samo za vlastite potrebe) je jako lose poorana i opcenito je jako lose tamo zemlja radjena. Covijek nije imao pojma kako se zemlja radi, pa je sad na meni red da ju sto dublje poorem i da se tu malo popravi stanje...
 

Najnoviji postovi

Na vrh