• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskanje voćaka - zaštita

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,547
Re: Karenca preparata

Ne i za nesto da za nesto ne.
Tj. mozes ti kupovat do mile volje samo ne smijes prenjet. Zapadna sredstva tipa bayer i ostali nisu nista jeftiniji.
 

Perica2

Novi član
Tu od
19 Ožu 2015
Poruka
5
Re: Prskanje voćaka

Pozdrav ekipa!
Prije 10-ak danas sam zasadio 4 oraha,dvije trešnje i po jednu kajsiju,višnju,jabuku i šljivu. Jesam li dobro postupio što sam ih danas pošpricao sa mješavinom Nordoxa 0,25% i Generinog Mineralnog svijetlog ulja 2,5%??
..u dogledno vrijeme trebam li im osim stajnjaka kojeg su dobile oko debla baciti i šta od kupovnog gnojiva?
..malo me brine i vlažnost tla jer je tamo bilo dosta vrbe koju sam iskrčio ali zaostalo je dosta vode iznad tla.
HVALA

..mogu li kombinaciju Nordox + ulje ponoviti još jednom ovih dana??
Hvala
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,259
Re: Prskanje voćaka

Perica2@ vegetacija je uveliko krenula, tako da bi samo sve popalio, što znači NE.

Sad bi otprilike trebalo ići neka univerzalna preporuka mankozeb plus neki insekticid ako ima ušiju tipa konfidor, kalipso, aktara i sl.
 

Perica2

Novi član
Tu od
19 Ožu 2015
Poruka
5
Re: Prskanje voćaka

...ako slučajno ne nađem Mankozeb ima li šta slično njemu?
Hvala
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,259
Re: Prskanje voćaka

Ma mora biti svugdje, možda jedno pod drugim nazivom tipa Ditan, pankozeb i sl. Bitno da je ista aktivna materija.
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,259
Re: Prskanje voćaka

Da li je dozvoljena i da li se isplati kupovina zaštitnih sredstava-pesticida u Srbiji i unos u RH( količine za amaterskog voćara)??
Hvala!

Ne znam kakva je sutuacija u HR, ali kod nas ima Galenika, Delta Agrar i VST Hemovit iz Srbijem plus takođe neke nove firme iz Srbije Agromarket i sl. Njihovi su proizvodi su dosta povoljniji. Sa njima možeš odraditi velik broj zaštite osim nekih specifičnosti kad moraš uzeti Bajer, Basf i Sygentu. Ja ih uglavnom izbjegavam zbog cijene (odraše kožu), jedino kad baš moram. Slažem se da su dobra, ali takođe da se i dobar dio može izbeći uz konsultacije stručnjaka i pravi momenat zaštite.
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
609
Re: Prskanje voćaka

Definitivno su zaštitna sredstva u Srbiji jeftinija ,uzmimo samo vertimec koji ovdje u najjeftinijoj soluciji košta 700 kuna litra a preko granice sredstvo sa istom djelatnom tvari i količinom košta 300 kuna....bitna je djelatna tvar i količina a proizvođač je samo napuhan...kao i kod auta...
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Re: Prskanje voćaka

sve super...samo kao unijeti to u RH?

Kazna ti je super i gubitak poljoprivedne potpore,išao si na predavanja o održivoj uporabi pesticida ili ne?
 

viper50

Član
Tu od
21 Tra 2013
Poruka
186
Re: Prskanje voćaka

Kazna ti je super i gubitak poljoprivedne potpore,išao si na predavanja o održivoj uporabi pesticida ili ne?

Ne, nisam. Voćarstvom se bavim amaterski za obiteljske potrebe!
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
609
Re: Prskanje voćaka

Što je sa folijarnim gnojivima izvana,jel i za njih vrijedi zabrana uvoza ili?
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Re: Prskanje voćaka

Nije mi jasno od 1.4 ukinuli Mankozeb, Pinozeb zašto što su jeftiniji ili zato što su Wp formulacije?
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,259
Re: Prskanje voćaka

Nije mi jasno od 1.4 ukinuli Mankozeb, Pinozeb zašto što su jeftiniji ili zato što su Wp formulacije?

Onda ste nagrebusli skroz u HR.:(sweat):
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
609
Re: Prskanje voćaka

Ja sam u 12. mjesecu nabavio Cadillac a to je mankozeb.Ma nek ukinu sve pa neka jedu u potpunosti strano voće kada im je bolje i slađe.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Re: Prskanje voćaka

Mislim j...e lud zbunjeog u ovoj državi primjer Bayer je dao u registraciju Movento ali procedure ovo ono blago rečeno po ubrzanom postupku ide kada se da pinkica od 100 000 kn a ako ne onda par godina.
Cadilac ide isto je WP formulacija ostali ne,insekticide su stanjili ono ostali samo skupi,i još će više.
 
Na vrh