• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskanje voćaka - zaštita

viper50

Član
Tu od
21 Tra 2013
Poruka
186
zar nije bilo riječi da samo profi korisnici moraju polagati,a hobisti mogu kupoati manje količine
??
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ne. Bilo je riječi da se radi o upotrebi herbicida i pesticida, ja nisam išao polagat jer ne koristim ni jedne ni druge. Jedino bakar. A sad je tako da ne možeš kupit ništa, čak ni sumpor. Hobi korisnici su svedeni na biljne pripravke.
 

viper50

Član
Tu od
21 Tra 2013
Poruka
186
i ja nastojim u svome malome voćnjaku od 40 ak stabla što manje koristiti pesticide.ali smatram da se mora ponekad nečim zaštiti od raznih bolesti...što sada??
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
241
i ja nastojim u svome malome voćnjaku od 40 ak stabla što manje koristiti pesticide.ali smatram da se mora ponekad nečim zaštiti od raznih bolesti...što sada??

Imaš dvije opcije. Ili položiti, ili nek ti netko od prijatelja kupi. Ili se baci u eko proizvodnju :D
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Tko mu od prijatelja kupi mora to kod sebe pravdat. U ekološkoj isto nema ništa bez bakra, a bakar ne može kupit.
Treba iskeširat 600-700kn i položit, manje košta ako ima OPG i općina sufinancira.
 

viper50

Član
Tu od
21 Tra 2013
Poruka
186
mora li se ići na predavanja ili se samo može otići na polaganje ,te kolika je cijena u toj verziji??
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
241
380kn u mom kraju :/ baš ima sada 24., 25. i 26.2.2016 edukacija+ispit

@viper50 - pa jel ti problem to odraditi? Uglavnom su logične stvari u testu, tako da i svaki šaban može položiti
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
mora li se ići na predavanja ili se samo može otići na polaganje ,te kolika je cijena u toj verziji??

Evo u mom kraju polagali u subotu 98 novaca hrvatskih, samo ispit bez predavanja,,,

Jer one nebuloze (koje ljudi na poljoprivrednoj emisiji spominju) da preparati moraju biti odvojeni od ziveznih namirnica to valjda znas i sam,,,
a bas da ce kod svih biti u limenoj kutiji na 2 metra visine ne vjerujem,,,
tako da mi je glupo uopce i placati predavanja,,,

kad bi se tamo nesto naucilo ja bi bio prvi koji bi stao u red i izdvojio i nesto vise novca ali ovako ocigledno je da je ovo osmisljeno samo da bi se seljacima uzela koja kuna i da bi pokoji uhljeb godinu dana bio na tuđim jaslama,,,

kazu nije to nista kakve nas sve nebuloze i nelogicnosti ocekuju,,,
cini se da svi mi polako uviđamo sto je to kapitalizam pomjesan sa grabizmom,,,
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ja sam u cetvrtak odslusao prvih 6 sati za mjeru 11, u petak idem slusat zastitna, i sada samo cekam kad ce se sjetit da moram ici polagat za rukovanje poljoprivrednim strojevima.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Ja cu opet u školu ali Njemački jezik☺.
Prodajem ispit iz uporabe presticida
 

viper50

Član
Tu od
21 Tra 2013
Poruka
186
380kn u mom kraju :/ baš ima sada 24., 25. i 26.2.2016 edukacija+ispit

@viper50 - pa jel ti problem to odraditi? Uglavnom su logične stvari u testu, tako da i svaki šaban može položiti

nije mi problem položiti ..makar mislim.položio sam i teže stvari davnih godina na faksu.usputno našao sam jednu polj. ljekarnu koja ne traži do 01.03. nikakve dokumente..pa ako nekoga zanima a na istoku slavonije .. .nek me pita
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
I mi smo danas krečili , to možemo da kupimo na svakom ćošku niko nam ne traži ništa :icon_thumright:
 

Prilozi

  • IMG00212.jpg
    IMG00212.jpg
    60.3 KB · Pregleda: 154

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Savo šteta što malo niste oštucali ove voćeke, pregusto je?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
Jeste i znam to ali ja nisam dovoljno stručan da bih to uradio , jednostavno neznam to da radim.
Ali kao opravdanje moram da napišem da je taj voćnjak samo radi brojnog stanja (znači u neposrednoj blizini sam rudnika i njegovog površinskog kopa te možda postoji mogućnost da to jednog dana bude ekspropisano).
Voćnjak se održava minimalno jer mi nije prioritet količina roda (znam da se gubi i kvalitet ali avaj) , samo se u proljeće okreči i jednom opršće nekim insekticidom i to je to.
I u najlošijoj varijanti meni bude dovoljno.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Koji bi ovo nametnik bio, dosta sam to puta sreo na lišću ili grančici pa uklonim. Sad su iz tih jajašaca izašle neke ličinke koje kao da vise na nitima.
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    41.4 KB · Pregleda: 96

volimorahe

Novi član
Tu od
19 Srp 2018
Poruka
3
Pozdrav,
nisam sigurna koliko je pitanje vezano uz temu, ali činilo mi se najbliže :). Prije dvije godine obitelj i ja kupili smo imanje blizu Velike Gorice sa nasadom od 107 stabala oraha. Stari su otprilike 12 godina. Imanje nije bilo održavano preko 10 godina, te su oni bili gotovo u potpunosti zarasli u šikaru i grmlje, sada je to sve očišćeno i omogućeno im je da dišu. U te dvije godine imali smo nesreću sa mrazom, a ove ga napokon nije bilo i stvarno su prekrasno rodili na proljeće da bi se sada listovi počeli dobivati crne točkice i žutjeti te se sušiti i padati. Nismo ih tretirali ničime jer nemamo potrebna znanja. Stoga Vas molim ako itko zna što se događa s njima i kako im pomoći da podijeli to sa nama, novim poljoprivrednicima? :)
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
volimorahe@ Vjerovatno je napala pegavost lišća oraha, ona dolazi do izražaja u kišnim godinama. Suzbija se preventivno, bakar, mankozeb, ......
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
bakar sistemik i ožeži čak je i i eko dozvoljen....
ak te zanima još kaj nazovi 0977826184
 

Najnoviji postovi

Na vrh