• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskanje voćaka - zaštita

volimorahe

Novi član
Tu od
19 Srp 2018
Poruka
3
Malo sam googlala kaj ste rekli, uglavnom je hvaljen FITOMIL L-60. Može li se on kupiti bez onih kartica kaj OPG-ovci imaju, ne znam ni kako se to zove? :icon_scratch: Kak to bude jedno pitanje vuće drugo, gdje mogu položiti taj neki ispit ili što li da nemam više brige oko kupnje takvih stvari za orahe? Inače smo iz Ribnice, blizu Velike Gorice
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Fitomil je preslab, to je za ovo sta tebi treba kamilica.
 

Ante2

Član
Tu od
12 Tra 2012
Poruka
161
Pozdrav, sad za zimsko prskanje dali je dovoljno jedna aplikacija s nordoxom ili je potrebno vise, kod mene na jabukama, kruskama i slicno se zna oduzit padanje lisca do mjesec pa cak i vise prosle godine mi je do 12mjeseca ostalo bez da nije palo, ukoliko se radi vise aplikacija s bakrom dali se radi uvjek s preporucenom dozom od 0.2 ili je potrebno smanjivat kolicinu ukoliko se radi jos koje prskanje?
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
893
Ovako, prije nekih 15 dana sam oprskao vocke sa crvenim uljem... Postavljam pitanje iskusnijim vocarima "sta dalje"?
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,252
vocarcg@ Previše rano, čemu tolika žurba. Prvi momenat je kad pupovi počnu da pucuja (osim breskve), pa sve do faze miših ušuju. Do kretanja vegetacije ima još dosta bar ove godine, tako da efekat tog prskanja nije baš najbolji. Posle 40 litara kiše uopšte ga neće više biti. Pa tako da to prskanje treba ponoviti.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Zanima me jel ima jos netko slican problem/iskustvo, vec drugi put ove sezone muku mucim sa crvenim uljem, kupim ga i stalno mi fali. Sad sam mjerio koliko ima u boci i ima ga oko 0.8l, prodaje se na litru u ne na kilu. Isti sam problem imao i pred koji tjedan ali sam mislio da sam se negdje preracunao. Itko slicnih problema?
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,252
Hale@ Zanimljivo, ko je proizvođač?

Ja uvjek mješam Nordox i bijelo ulje.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Od Herbosa crveno ulje a ista stvar je bila i sa Genera modro ulje.
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,252
Od herbosa sam prije koristio i bilo je tačno u bobu. Jesi li suguran da su ti dobre mjere sa kojima mjeriš.
 

florijan

Novi član
Tu od
31 Ožu 2019
Poruka
1
Pskao sam voćke 10. ožujka s modrim uljem. Zanima me razlika u tretiranju u odnosu na crveno ulje. Koje je bolje?
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ista stvar, prije je bilo crveno ulje, pa se prestalo proizvodit, zadnjih par godina je bilo modro i sad su opet poceli proizvodit crveno i imas oba za kupit.
Trazio nedavno total i ponudi mi zenska Cidokor, reko pa to se ne proizvodi vec par godina, koliko je to staro. Poceli opet proizvodit, smanjili koncentraciju glifosfata.
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Pozdrav svima, imam jedno pitanje... dali se moze zajedno mjesati insekticid chromogor i gungicid delan? Hvala..

I jos jedno pitanje, dali spricati navedenim sredstvima prije, ili poslije kise? Tj. koliko nebi smjela pasti kisa nakon prskanja? Hvala jos jednom!!
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Dimetoat nikad nisam mjesao sa drugim fungicidima vec je njegova primjena bila iskljucivo solo, znam da povecava troskove ali,,,,,,,

Sto se tice kise, bolje je prskati prije kise pogotovo sa sistemicima a do padalina bolje je da prođe sto vise vremena,,,
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Opcenito je bolje prskati odnosno nanijeti zastitu prije nego li se stvore povoljni uvjeti za razvoj bolesti,,,
Daklem prije padalina ili vlaznog vremena,,,
Kod nekih bolesti cak i nisu potrebni vlazni uvjeti vec samo povoljna temperatura da bi doslo do razvoja bolesti,,,
 

Krist1jan

Novi član
Tu od
26 Velj 2020
Poruka
11
Pozdrav, s čim bi najbolje bilo oprskati nektarine protiv tripsa? Osim lassera a karate zeon se nije baš pokazao najboljim.

Usput vidim da se pitalo, 20+ litara kise odmah ponovno prskanje bar u slucaju kad smo prskali prije neki dan sa nordoxom i bijelim uljem protiv "ušiju"
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Pozdrav!
Kakva je situacija kod vas sa lisnim usima? Ja sam već 3 puta špricao, zadnji puta u nedjelju i gledam danas, ovo je katastrofa. Ne sjećam se zadnji puta kada ih je bilo ovoliko.
 
Na vrh