• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva-žetva 2006.-2007.-2008.

  • Temu pokrenuo Ratarko
  • Datum prvog posta
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
K

KRESO

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

ja sam posijao super žitarku i gabi negdje oko 35 jutara još mi je ostala paleta super žitarke i uzeo sam paletu monike, a kad ću to posijati bogami neznam! :?
 
S

seljaček

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

Moja pšenica i ječam su već vani ječam se lijepo zeleni ostalo mi je još 10 jutara jećma i 2 jutra zobi lagano me hvata panika prošle godine sam sijao jećam 30.10 bio je super 3,3t po jutru šta če biti ove godine ne piše nam se dobro, još slijedeči tjedan kažu kišu.
 
P

paor

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

A je li ovo sijano ili samo iz strništa. Ne znam jer nisam ovuda dugo prolazio. U svakom slučaju, sklop je odličan.

[attachment=0:08966]CIMG1887.jpg[/attachment:08966]
 
M

matija

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

to je zob iz strništa narasla.loše je iskombajnirano previše rasipa
 
R

Rajtek

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

Evo kaj kažu za vrijeme kod mene ovih dana. Ne pogode skroz svaki put, ali nadam se da će pogodit ovaj put, tako da zasijem neš u subotu. Inače kod mene u firmi (Herbos d.d.) se ne radi ni u petak,slobodni dan, skidaju od godišnjeg. A u ponedjeljak ak bude vrijeme, tražit ću šefa još jedan slobodan dan. Jedva čekam da dođem u polje, počnem radit s rotobranom, sijat, ma milina, napokon odmor od posla, kompjutera, napokon odmor za glavu. Nekima se ovo čini čudnim,al ja jednostavno obožavam radit u polju, normalno dok niš ne strgam, jednostavno, poljoprivreda mi je u krvi. :mrgreen:

Obrisan neispravan link.
 
K

krx pozega

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

Rajtek sa svim se slažem gore navedenim jedino ovim najvažnijim...vremenom...jel misliš da ćeš moći u polje..kod nas evo pada ko luda..nema šanse još tjedan dana :( taman da ugrije neznam kako
 
R

Rajtek

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

Neznam ni sam. Nadam se da ću moći, kod mene je zemlja ko i u ratarka malo teža, a i imam drenažu, jer je to bila tabla od kombinata, a sad ju ja imam u zakupu. Kanali su bili suhi ko barut, pa se sve naddam da će drenaže uspit usisat tu silnu vodu. Nadam se, te mi jedino preostaje molit Boga za pomoć.
Ak nećemo ovaj vikend i idući tjedan kad će mo onda sijat :?: U proljeće :?:
Pretprošle godine je ovaj moj u 2. mjesecu razbaco na brazdu sijeme i prešo s rotobranom. Isto je bila tak loša jesen i nije stigo sve posijat, pa je išo kud puklo da puklo. Inače bi mu sijeme ostalo doma a i umjetnjak, te je pšenica bila začuđujuće dobra, jest da je došla skoro mjesec kasnije, ali uspio je podmirit dugove,a cijena joj nije bila ni kunu.
 
K

krx pozega

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

Rajtek koliko zemlje obrađuješ i gdje si ti ono...okolica Siska ako se ne varam..Lonjsko polje?
 
R

Ratarko

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

Da se samo malo potrudite i obojica napravite svoj profil u temi O nama takva pitanja bi bila nepotrebna .
 
R

Rajtek

Guest
R

Rajtek

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

krx pozega kaže:
Rajtek koliko zemlje obrađuješ i gdje si ti ono...okolica Siska ako se ne varam..Lonjsko polje?
Da blizu siska, i tam ti kod mene taman započinje Lonjsko polje. Obrađujem 30 Ha.
Ratarko kaže:
Da se samo malo potrudite i obojica napravite svoj profil u temi O nama takva pitanja bi bila nepotrebna .
Planiram ja sebe predstavit već duže vrijeme, al nikak nač vremena da napravim profil, pa evo budem(jesam) da nam se ovi naši ne bune. :mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

Solidna je priprema... nisi pogrijesio sto nisi isao tanjuracom...

Rotodrljaca je za te stvari zakon, pogotovo ako se brazda dobro runi...
 
K

KRESO

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

LJudi jeste pripremili-posijali pšenicu ,jel se da orati?
Ja ću sutra ili prekosuta sijati sve je spremno , dok nebo dade , kažu snijeg za petak!
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: Sjetva pšenice 2007.

KRESO kaže:
LJudi jeste pripremili-posijali pšenicu ,jel se da orati?
Ja ću sutra ili prekosuta sijati sve je spremno , dok nebo dade , kažu snijeg za petak!

danas ništa, kiša je opet padala...ni tanjurat se nije dalo, blato :( :evil:
 
K

KRESO

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

Ma da kod nas je evo tri dana bez kiše ,tak da sam pooraao šta sam još mislio za pšenicu .
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: Sjetva pšenice 2007.

ma kod nas skoro svaki dan pada...poorano je sve samo treba pripremit za sjetvu i posiat...sutra ako nebude padalo mislim da bi se mogli ić u polje
 
Č

Čugi

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

Blato...ništa nisam poorao....a imam još i da berem kukuruza... :?
 
K

KRESO

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

Ja sam kukuruz pobrao još sutra posijem jedno 10ha i onda kreče zimska brazda :p
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: Sjetva pšenice 2007.

ni kukuruz nismo stigli ovršit,,,a di sijat
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh