• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva-žetva 2006.-2007.-2008.

  • Temu pokrenuo Ratarko
  • Datum prvog posta
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
K

KRESO

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

A jebemu miša ,a ja sam mislio da je meni frka za sijati! Vi dolje stvarno nemate sreće ove godine! Valjda će biti ljepog vremena :scratch
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: Sjetva pšenice 2007.

ma bit će...posijat će se do Božića..nadam se :?
 
K

KRESO

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

Ej ljudi jeste kad sijali pšenicu i dodavali MIKROSTART 15.5.6? Ja jesam danas pa ću vidjeti kako će biti ! :mrgreen:
 
P

paor

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

mikrostart :?:
- sastav
- cijena
- preporuke
:?:
 
K

KRESO

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

Mikrostart je ime ,piše još i G10
DUŠIK 15% od toga ureični dušik 15%
FOSFORNI ANHIDRID - topiv u neutalnom amonijačnom citratu 5% , od toga : fosfornog anihidrida topivog u vodi4,5%
KALIJ HIDROKSID 6%
SVOJSTVA: to vam je neka nova porodica gnojiva GLUKOHUMINATI
mikrostart poboljšava rast u prvim fazama njezinog razvoja , djelujuči tako da stimuliraju aktivnost korjena te omogučavajuči postupno i produljeno otpuštanje svojih složenih makro-elemenata.
CJENA: 15000KN / tona
Koristi se u svim kulturama npr: kukuruz 40-100 kg/ha
pšenica 30-60 kg/ha
repa 40-100 kg/ha
duhan30-50 kg/ha
suncokret,soja,repica 40-100 kg/ha .....
PROIZVODI: FERTIREV S.R.I TORINO ITALIJA
 
P

paor

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

o Krešo, ne tako dobro :)

dobro zvući, samo jako skupo

ja sam išao 350 kg 7 - 20 30 i 150 kg uree po ha i to me je koštalo oko 1200kn
 
I

Ivan_MF

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

Pozdrav ...
Ja sam prije 2 tjedna posijao 15 ha pšenice, sve je bilo na brzinu, trebalo se ostati u posjedu zemljišta i nisam stigao baciti ni kile gnojiva. Žito je dobro izašlo, sklop je super , ono što me zanima je s kojim gnojivom da je prihranim, kada ? koliko puta ?

Zahvaljujem :D ;)
 
Č

Čugi

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

Prihrana.....drugi mesec, početak proljetne vegetacije oko 100kg/jutro i po mogućnosti početkom vlatanja oko 80kg/j, naravno KAN-a.
 
R

Rajtek

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

Evo ja jučer uzeo slobodan dan i zasijo jedno 6 Ha Fieste. Nisam još gotov, na večer sam do jedno 21h izoral još 2 ha koja još mislim zasijat s Golubicom, samo da mi nije kardan ošo na rotobrani, taman sam mislil to večeras proč s rotobranom i sutra poslije posla zasijat, ali...nadam se da ću uspjet nač nekoga danas da mi to popravi. Ošo je križ.
Evo par slikica od jučer,da ne davim previše.
Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
Gablecovanje(buraz)

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
i jedan filmić
http://img532.imageshack.us/my.php?imag ... 031sd4.flv
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Re: Sjetva pšenice 2007.

Dobro to izgleda,sa dva traktora se mnogo napravi,nisam upucen,nekako mali fergo radi pri malom gasu.
 
B

Bobo

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

Mali gas, ali 2. brzina. Mala potrosnja, a veci mu gas ne treba pri takvom poslu...
 
R

Rajtek

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

Bobo kaže:
Mali gas, ali 2. brzina. Mala potrosnja, a veci mu gas ne treba pri takvom poslu...
Slažem se.
Ja svoje traktore ne tjeram po br. okretaja, osim kad su potrebni za kardan, već po zvuku.
Neznam, traktor ima svoj zvuk kad mu je najljepše u nekoj brzini za radit.
 
B

Bobo

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

Da, mi koji jos uvijek cujemo svoje traktore u kabini mozemo ici po zvuku, ali ovi high-tech sto se ne cuju... Sto s njima? Moraju po okretajima oces-neces ;) ili da skinu vrata s kabine i da rade ko jludi :lol:

Vjerujem da se 90% traktorista ravna po zvuku traktora i znaju ga "slusati". i ja sam jedan od takvih. Rijetko gledam okretaje motora pri radu.
 
R

Rajtek

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

Bobo kaže:
Da, mi koji jos uvijek cujemo svoje traktore u kabini mozemo ici po zvuku, ali ovi high-tech sto se ne cuju... Sto s njima? Moraju po okretajima oces-neces ;) ili da skinu vrata s kabine i da rade ko jludi :lol:

Vjerujem da se 90% traktorista ravna po zvuku traktora i znaju ga "slusati". i ja sam jedan od takvih. Rijetko gledam okretaje motora pri radu.
Jedino tako. Jest da dosta kod mene s tim hi-tech traktorima znaju bit sa otvorenim staklom na kabini da čuju rad traktora al to uglavnom stariji. Al dobro ne vjerujem ni ja da imam takav traktor s klimom da bi otvaral šajbu da čujem traktor, nek bi se ravnal po okretajima, tak da im ne zamjeram ništa.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Re: Sjetva pšenice 2007.

Ivan_MF kaže:
Pozdrav ...
Ja sam prije 2 tjedna posijao 15 ha pšenice, sve je bilo na brzinu, trebalo se ostati u posjedu zemljišta i nisam stigao baciti ni kile gnojiva. Žito je dobro izašlo, sklop je super , ono što me zanima je s kojim gnojivom da je prihranim, kada ? koliko puta ?

Zahvaljujem :D ;)
probaj ne možeš ništa izgubiti a pomoći možeš koliko toliko, no još stigneš baciti neko NPK gnojivo naravno da bi bilo dobro 7-20-30. Idi više puta 2-3 puta koliko ti vrijeme dopusti ( razdjeli količinu koju si mislio baciti na 2-3 ) i , također i u proljetnu prihranu u više navrata 2-3.Nebi ti bila loša u prolječe ni prihrana putem lista UAN il več nešto sl. Te u prskanju protiv bolesti možeš kombinirati neki fungicid sa npr Folifertilom ( folijarna prihrana)
 
P

paor

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

na ovoj njivi sam danas završio ovogodišnju sjetvu. Tu je zasijan pravi čorbulj za sjenažu. Bacio sam smjesu pšenice, tritikale, crne zobi, proljetne zobi, a trebalo je još i graška,a ali ga nisam uspio kupiti (na proljeće ću pokušati zadrljati soju ili proljetni grašak).

Obrisan neispravan link.
 
R

Rajtek

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

Ja jučer otišo s posla u podne i zasijo još jedno 2ha. Do 19 h sam sijal po mrkloj noći.Na Ta 2ha kaj sam izoral u ponedjeljak na večer, bila je kuruza i bilo je potrebno radit 2 prohoda rotobranom, uz napomenu da nisam niš tanjural, jerbo je bilo dosta mekano i sabijeno, ali uspio sam to dobro uredit, ali jedva. Ostalo mi je još jedno 250 kg sjemena, pa ak stignem budem to posijal na jednu parcelu od 1,25 jutra, tu je bil ječam, nije izorano, ali mislim da će se to jako dobro uredit. Samo treba lijepog vremena, a sumnjam da će tog bit, gledajući prognoze. :evil:
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: Sjetva pšenice 2007.

kod nas kiša :( ...oterala nas sa table, :evil: ...užas :cry:
 
R

Rajtek

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

I kod nas cijelo popodne pada, tak da lagano mogu zaboravit da ću psijat još ovo jedno jutro.
 
R

Rajtek

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

Ljudi moji. Jel sjetva gotova :?: Ja sinoč izoral jedno 1,5 jutra i to mislim dana sa posijat. A kakvo nam prekrasno vrijeme javljaju, ma milina, a kukuruz još u polju, još jedno 15 jutara za vozit na silos i jedno 3 za doma.
Obrisan neispravan link.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh