• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva-žetva 2008.-2009.-2010.-2011.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,193
Re: SJETVA PŠENICE '08

Pšenica napreduje

Gabi
DSC07432.jpg

DSC07431.jpg
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Re: SJETVA PŠENICE '08

:roll: uj nemaš kaj dobra pšenica...kod mene nebreš nigdje vidjet takvu :blackeye
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Re: SJETVA PŠENICE '08

Moja je mala naspram Vedranove :mrgreen:
 
B

bokot

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

Ma dobri ste.Ja svoje nesem videl od kad sem je posijal.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
2,939
Re: SJETVA PŠENICE '08

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

ZiRi

Član
Tu od
17 Kol 2008
Poruka
79
Re: SJETVA PŠENICE '08

Nije valjda da si tek sad sijao psenicu? :scratch :scratch
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
Re: SJETVA PŠENICE '08

boki91 kaže:
Nije valjda da si tek sad sijao psenicu? :scratch :scratch

oh nisam jedini kojeg iznenađuju slike od marija u ovoj temi :shock:

mario :shock: nemoj mi molim te ko boga reči da si sijao pšenicu za kombajniranje :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

imaš veliku štalu, puno krava, a siješ za prodaju pšenicu, totaly confuzed :shock: a na drugu stranu preferiraš smjese :shock:

oh my god, neču moč spavat nočas :shock: ode mi pola života sa ovim slikama ;) a ja ti dao preporuku na fakultetu za mog nasljednika :shock: idem si štrik isplest :shock:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Re: SJETVA PŠENICE '08

Pak treba čovjeku pšenica u polog za stočno brašno, kaj ne????? :scratch
 
B

Bobo

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

Pa nije ovih dana sigurno nista sijao...

Pracenjem ostalih tema cete vidjeti kako je Mario na mobitelu iskopao nekih slika koje u sezoni nije postavio na forum, pa ih je stavio sad.

Drugog logicnog objasnjenja nemam...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Re: SJETVA PŠENICE '08

Naravno da je to bobo!

I jasam našo sad neke slike od sušenja livada u onim paklenim vručinama, čisto mi je milo došlo dok sam pogledal :lol: :lol: :lol:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
Re: SJETVA PŠENICE '08

Bobo kaže:
Pa nije ovih dana sigurno nista sijao...

Pracenjem ostalih tema cete vidjeti kako je Mario na mobitelu iskopao nekih slika koje u sezoni nije postavio na forum, pa ih je stavio sad.

Drugog logicnog objasnjenja nemam...


ma znam i ja da nije sad sijao pšenicu :D
ali me malo iznenađuju slike u ovoj temi, nije u temi o ječmu, o zobi, nego u temi o krušaricama,a on ima krave :shock: :D ;)
pšenica nije za stoku jer izaziva glutensku enteropatiju ili celijakiju, bolest, pšenica ima najbolji ljepak od svih žitarica, a taj ljepak izaziva tu bolest, zato se čudim zašto nisu slike u temi o stočnim žitaricama, a one su u krušnim žitaricama

ali mlad je mario :D bude on dobar stočar :D i što je najbolje dobar čovjek :D :D :D :D :D :D :D :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Re: SJETVA PŠENICE '08

Bogec, pitanjce za teeb:
stočno brašno se dobiva iz pšenice, karavama je osnovni dio u smjesi :?: :?: :?: :?: :scratch :scratch :scratch
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
Re: SJETVA PŠENICE '08

ŠANANA IMT 565 kaže:
Bogec, pitanjce za teeb:
stočno brašno se dobiva iz pšenice, karavama je osnovni dio u smjesi :?: :?: :?: :?: :scratch :scratch :scratch

ali ne i zrno, to što mi uzimamo kao stočno je zapravo otpad u mlinskoj indsustriji :!: i to je dio u smjesi tj balast

ali samo zrno se koristi za mljevenje, tj brašno, a brašno sadrži ljepak kod pšenice najbolji, zato je pšenično brašno tj kruh najbolje , meko rahlo, fino, a npr od ječma zbijeno, tvrdo, to je več sad znanost, da nebi zbunio ostale članove :!:

u tom stočnom brašnu su sjemene ljuske i otpadci, nikako ne najbolji dio za ljudsku ishranu, ali taj dio koji je nama dobar šteti stoci, tj preživačima, i uzrokuje glutensku (gluten - ljepak) enteropatiju iliti celijakiju
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Re: SJETVA PŠENICE '08

ma prije je on to sijao ne sada :!: :!:
kaj vam čudno ka sije pšenicu?? pa i ja ju sijem i to oko 4ha ju imam i oko 1 ha tritikala i još nekaj ječma..
pšenica naravno ide na polog,ječam se šrota i daje kravama u smjesi s kukuruznim šrotom i to je to..
 

grabik

Član
Tu od
12 Pro 2008
Poruka
149
Re: SJETVA PŠENICE '08

bogec kaže:
ŠANANA IMT 565 kaže:
Bogec, pitanjce za teeb:
stočno brašno se dobiva iz pšenice, karavama je osnovni dio u smjesi :?: :?: :?: :?: :scratch :scratch :scratch

ali ne i zrno, to što mi uzimamo kao stočno je zapravo otpad u mlinskoj indsustriji :!: i to je dio u smjesi tj balast

ali samo zrno se koristi za mljevenje, tj brašno, a brašno sadrži ljepak kod pšenice najbolji, zato je pšenično brašno tj kruh najbolje , meko rahlo, fino, a npr od ječma zbijeno, tvrdo, to je več sad znanost, da nebi zbunio ostale članove :!:

u tom stočnom brašnu su sjemene ljuske i otpadci, nikako ne najbolji dio za ljudsku ishranu, ali taj dio koji je nama dobar šteti stoci, tj preživačima, i uzrokuje glutensku (gluten - ljepak) enteropatiju iliti celijakiju

Slazem se sa ovime ali ako se dodaje manja kolicina 10%-15% u ukupnoj kolicini koncentrata(mislim na citavo zrno psenice da se samelje a ne na bijelo ili neko psenicno brasno) nema stetnog uticaja(isprobano) a i kolicina glutena( ljepka) se razlikuje od psenice do psenice najvise ih imaju psenice tkz. poboljsivaci kod nas recimo renan(sorta) i takve normalno ne davati stoci.
 
B

Branimir 105 s

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

Znači mogu se i naknadno staviti slike od radova. Odlično.
Fora mi je bogecova reakcija. Moram priznati da sam malo i iznenađen, pa već smo raspravljali kak je teško promijeniti razmišljanja i plodored, tu sad ne mislim da je mariova tehnologija zaostala, nedaj Bože, al svako radi kak misli da je najbolje. Ak se ne varam mislim da sam negde pročital da čovjek radi 50 ha pa sigurno ima mjesta i za pšenicu. A i drugi stočari je siju, radi plodoreda ili za polog za stočno. O isplativosti nekom drugom prilikom.
Ja je osobno nisam sijal i sumnjam da je više uopće i budem.
Sijal je kolega iz sela pa sam mu odpeljal mrcinu na polje, on je vozil sjeme:
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Ak ko ne zna Fendt inače ima crvene felge :D
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
Re: SJETVA PŠENICE '08

Branimir 105 s kaže:
Znači mogu se i naknadno staviti slike od radova. Odlično.
Fora mi je bogecova reakcija. Moram priznati da sam malo i iznenađen, pa već smo raspravljali kak je teško promijeniti razmišljanja i plodored, tu sad ne mislim da je mariova tehnologija zaostala, nedaj Bože, al svako radi kak misli da je najbolje. Ak se ne varam mislim da sam negde pročital da čovjek radi 50 ha pa sigurno ima mjesta i za pšenicu. A i drugi stočari je siju, radi plodoreda ili za polog za stočno. O isplativosti nekom drugom prilikom.
Ja je osobno nisam sijal i sumnjam da je više uopće i budem.


uvijek možeš stavit slike, bitno da ih metneš da se divimo :D

da teško je promjenit nečije mišljenje, a to je u mnogo domačinstava tako, jednostavno se ne prihvačaju neke stvari iako u podsvjesti bi to i napravili, ali to je tak kak je, i ja sigurno nebudem mjenjao kod nikoga ništa u njegovom dvorištu.
ja mogu pisat opčenito, uputit na neke stvari, ali ne mogu određivat tko če šta i kako radit :!:

ko što veliš pšenica kao polog za stočno je beskorisna jer stočno je kod nas ispod kune sa pdv, tak da polog nema isplativost.
plodored, ječam pšenica zob svi spadaju u porodicu poaceae iliti trave osim nekih obilježja same vrste kao biljka za plodored nema velike razlike jer imaju sličan sastav i korjenov sistem, kažem tu su nijanse.

nemam ja ništa protiv da ko sije pšenicu, svako sije ko šta hoče, ja ju ne sijem i nebudem sijao, u plodoredu imam ječam i zob i hrpu drugih kultura i mixeva koji mi pridonose što boljem plodoredu, a kad je riječ o pšenici , pšenica sa graškom izuzetna krma, a novi kultivari se mogu i kombajnirat za zrno skupa sa pšenicom što je iskoristivije za krave i još bolje za plodored jer imate u plodoredu i leguminozu.

svatko je gazda u svom dvorištu :D

inače sam htio pitat marija, kolko ta rotodrljača ide duboko i za kolko vremena pripremi 1 ha, i el ono na slici nije malo presipko obrađeno
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Re: SJETVA PŠENICE '08

bogec kaže:
inače sam htio pitat marija, kolko ta rotodrljača ide duboko i za kolko vremena pripremi 1 ha, i el ono na slici nije malo presipko obrađeno
Sad si i ti mene iznenadio ovim pitanjem. Obrađeno je onako kak se može. Prođi ti sa sjetvospremačem samo jedan prohod po takvoj zemlji i opet češ dobiti sličnu površinsku strukturu, samo što nečeš dirati u dubinu. To je za mene greška rotodrljača.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
Re: SJETVA PŠENICE '08

cabage kaže:
bogec kaže:
inače sam htio pitat marija, kolko ta rotodrljača ide duboko i za kolko vremena pripremi 1 ha, i el ono na slici nije malo presipko obrađeno
Sad si i ti mene iznenadio ovim pitanjem. Obrađeno je onako kak se može. Prođi ti sa sjetvospremačem samo jedan prohod po takvoj zemlji i opet češ dobiti sličnu površinsku strukturu, samo što nečeš dirati u dubinu. To je za mene greška rotodrljača.

htio sam pitat kak to ide duboko, jer kod nas skoro nitko ni zadruga nema rotodrljače, tu svi imaju sjetvospremače, a na slikama sjetvospremača u radu se može donekle skužit kolko ide duboko, a tu na rotodrljači od okvira se to ne vidi, zato sam pitao.
ja idem na oranje jedan prohod sjetvospremačem i kvit, odma sijanje, dok kukuruzi više vole tanjurače
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh