• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva-žetva 2008.-2009.-2010.-2011.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
B

bosniahos

Guest
malo bolan

Jućer sam rišija žito ima ga osjetno manje ali klasićne kvaliteta.HL 84.0 vlaga 11.6.LJudi dovoze aman jada malo nešta ćak u platoncima toliko da pokriju daske ma jad teški.Umom ataru ima naravno i boljih po prinosu od mene ali jako puno neće dobit ni da kombajn plate.I onda svratim na pivo i dok sam išo kući evo bande maše iz auta al ne skrće ispred.Reko jebat ga jedno pivo a kaže frajer vozi dalje trebamo ovog iza.Bila poveća prikolica pa nisam vidil iza sebe.Kad sam došo malo pod brdo gledam tipa nuđaju dregerom a on jok.Dok sam išal drugom turom reko nevalja piti na onom mjestu sam traktor bez vozaća,ode pšenica zbog guzice.:drinkers::partyman:
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
-neki kukaje neki se hvale sa urodom, i ja sam negdje iizmeđu, imao sam ukupno 9,8 jutara (gadna jesen pa nisam mogao više posijati ) to je bilo posijano na tri polja , dva su se pokazala odlična prinos 4,2 t/jutru ali je zato jedna površina od 3,2 jutra nije bilo ni 2,5 t/jutru "pojela voda" jedna trećina površine bila prazna pa udarila trava da mora kombajn obići, inače hektolitar i gluten nikad bolji 84 i 24-28 , pšenice su bile srpanjka i apaš...
-a što je sa cijenom :confused:
 
M

minajo

Guest
E ovak sjetva je bila krajem desetog mjeseca sa 100 kg/kj 7-20-30 i 100kg Urea te kasnije u dvije prihrane 150kg/kj KAN-a. Prskano prvi put Amistarom Extra a drugi put Arteom Plus. Te protiv korova se išlo Sekatorom. Prinos se kretao od 4200-4600kg/kj ali nisam nigdje imao vode, leme ili neke druge štete. Zemlja je moja nije ništa u zakupu i smatram da je ovo splet spretnih okolnosti u mome slučaju i mislim da se ovo neće skoro desiti.
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
E ovak sjetva je bila krajem desetog mjeseca sa 100 kg/kj 7-20-30 i 100kg Urea te kasnije u dvije prihrane 150kg/kj KAN-a. Prskano prvi put Amistarom Extra a drugi put Arteom Plus. Te protiv korova se išlo Sekatorom. Prinos se kretao od 4200-4600kg/kj ali nisam nigdje imao vode, leme ili neke druge štete. Zemlja je moja nije ništa u zakupu i smatram da je ovo splet spretnih okolnosti u mome slučaju i mislim da se ovo neće skoro desiti.

I kolika je sada tvoja zarada otprilike po KJ? Neka cijena psenice bude 1,4kn
 
R

Renato5820

Guest
pozz

evo ljudi mi jučer i danas kod mene skinuli pšenicu 14 ha,dobio sam 80000 kg,vlaga 12,8,htl. 80,5 , primjesa 4 %,sorta srpanjka. Znači prosjek mi je 5700kg/ha.
Nisam nista koperirao sve moj ulog,tak da ju mogu prodat kad hoću i po kojoj cijeni hoću.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
evo ljudi mi jučer i danas kod mene skinuli pšenicu 14 ha,dobio sam 80000 kg,vlaga 12,8,htl. 80,5 , primjesa 4 %,sorta srpanjka. Znači prosjek mi je 5700kg/ha.
Nisam nista koperirao sve moj ulog,tak da ju mogu prodat kad hoću i po kojoj cijeni hoću.

ovo da ju moš prodat kad hoćeš to se slažem ,al po kojoj cijeni hoćeš tu se malo varaš,moreš ju prodati samo po nekoj cijeni koju ti netko ponudi,a ne po kojoj ti hoćeš:lol:
 
R

Renato5820

Guest
ovo da ju moš prodat kad hoćeš to se slažem ,al po kojoj cijeni hoćeš tu se malo varaš,moreš ju prodati samo po nekoj cijeni koju ti netko ponudi,a ne po kojoj ti hoćeš:lol:

pa to da al ako necu ju prodat sad po 1,25 ne moram,mogu cekat
 
B

Bobo

Guest
Moja zetva jucer i prekjucer zavrsena...

DEBAKL :(

Imali smo psenicu na dvije "table" da tako kazem. jedna je 6.5kj a druga je oko 5.5, ne znam tocno... U glavnom, ovu njivu od 6.5kj sam obilazio stalno, slike postavljao psenice, i tu je rodila oko 4t/kj, ako nije i prebacilo, ALI ova druga njiva, zali boze truda... Rijetka psenica, jer smo zeznuli u sjetvi stelanje sijacice i jako rijetko smo posijali. Bilo brzopleti i nismo sijacicu tarirali i promasaj je i vise nego ocit. Na toj njivi ako je bio prinos 2t/kj to je super... Sve u svemu predali smo 30 tona psenice na 12kj povrsine... slabo. ocekivali smo jos 6-7tona gore, ali eto, sami smo krivi za ovogodisnji propust.

2.5t/kj je prosjecan prinos, s kojim hocu-necu moram biti zadovoljan, jer smo 5.5kj totalno promasili po pitanju sjetvene norme...

Ah, takav je zivot...
 
M

MOCO

Guest
Čovjek uči dok je živ, al jbt. Bobo trebo si već naučit sijat!!
 
A

antonio88625

Guest
Završio žetvu, prinosi dosta slabi tek nešto preko 3t po jutru. Pšenica na pohrani pa kad vladari odluče koliko će nam dodjeliti mozda i bude koja kuna u dzepu. Velika je sramota što svake godine trpimo manipulacije sa pšenicom, jednostavno neznaju koliko malo bi nam dali, najteze im je dat seljaku koji se pošteno naradi a naš proizvod svejedno deseterestruko unovče.
Slamu sam prodo "na trčeć" po 40kn po bali pa koliko bala izadje (rolo bale), čovjek sam balira i vozi s naglaskom da to što prije uradi jer se treba vuć djubrenica jer su jame u tovilištu pune do čepa.

cuj prijatelju i kod mene je isto bilo slabo......na 2 ha nakosili smo 7-7.5 tona
 
A

antonio88625

Guest
a jel zna itko kolika ce bit cijena pšenice ja se nadam 1.50-1.70
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Kolika će biti nitko nezna.

Sada je 1.20-1.30, dali će u zimu biti 2.5kn il neće? tko to zna..niko.
 
M

minajo

Guest
I kolika je sada tvoja zarada otprilike po KJ? Neka cijena psenice bude 1,4kn

Ja sam ti rekao sve a ti probaj sam izračunati jer ja sam zadovoljan i više od toga što se tiče samog prinosa a o cijeni ćemo vidjet jer ja mogu kalkulirati zbog prinosa žao mi je ljudi koji su imali štete na usjevima niko nezna možda mene to čeka sutra ko zna. Ja ovo nisam napisao da bi se hvalio to mi nije cilj već sam htio reći ako uložiš možeš i očekivati dobit moj punac ti je isti dan sijao kada i ja nije ništa ulagao tj. minimalno i kada je došla žetva on ima prinos od jedva 3000 kg/kj ako je i toliko.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Ja sam ti rekao sve a ti probaj sam izračunati jer ja sam zadovoljan i više od toga što se tiče samog prinosa a o cijeni ćemo vidjet jer ja mogu kalkulirati zbog prinosa žao mi je ljudi koji su imali štete na usjevima niko nezna možda mene to čeka sutra ko zna. Ja ovo nisam napisao da bi se hvalio to mi nije cilj već sam htio reći ako uložiš možeš i očekivati dobit moj punac ti je isti dan sijao kada i ja nije ništa ulagao tj. minimalno i kada je došla žetva on ima prinos od jedva 3000 kg/kj ako je i toliko.



Ali punac ima i manji trošak..
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
to je lov u mutnom, još nisu svi rekli svoje.
1,5, ispod toga nikom ni kile.!
 
A

antonio88625

Guest
cuj te ljudi država živi od naših pronosa i žita ,kukuruza soje i sotalog i to prodaju pa dobiju dobre pare za to ali nama ne daju ni polovicu od toga..........
 
M

minajo

Guest
Ali punac ima i manji trošak..

Nisam se dobro izrazio kada sam rekao minimalno tu sam mislio samo gnoivo 100kg/kj 15-15-15 u jesen i 100 kg/kj KAN te sijeme. A ako sada uzmeš u obzir razliku u prinosu od cca 1400kg * 1,4=1960,00kn ja kažem da sam imao veću dobit sigurno 1000,00kn/kj nego moj punac.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh