• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva-žetva, 2011.-2012.-2013-2014

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
To ti ovisi o području. Dok je bila oplodnja nije bilo lijepog vremena nego puno kiše i puno vlati je ostalo šturo i prazno nije pšenica kriva a ni ti.

znaš da sam i o tomu razmišljal jer sam stvarno dal sve kak treba, a psenica prekrasna a prinos nikakav...

jel bolje ic sad u drugu prihranu s ureom sad za koji dan ili s kanom? pšenici nije ništa dano na jesen ali je dobila oko 100 kg 15-15-15 i 25 kg ureae pred 3 tjedna, pšenica super izgleda i ova kiša je sve otopila ljepo sav umet, pa me sad zanima kaj bi bilo bolje.... ili da još malo pričekam....?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
pa tak si i mislim, al nekaj me zanima, pital sam dva agronoma i svaki mi je drugacije rekel, a pitanje je: dali biljka vuce u sebe gnojivo za klas sada ili kad se pocne klasat? i dali umjetni gnoj ispari od sunca ako dugo nema kise a bacen je na zemlju?
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Pšenica je sada već zametnula klas, sada slijedi intenzivan porast i sad je najbitnije da ima hranjiva u dovoljnoj mjeri. Zadnja prihrana u travnju više donosi kvalitetu, sada je bitno da ima za prinos. Mada je to nekima čudno, ipak je tako. Moja je sada visine 15 pa i preko 20 cm. Trebala bi zaštita, a svaki dan pada kiša i puše vjetar 6-7 metara u sekundi. Nabavio sam i cycocela, optimalna je za primjenu, treba strpljenja zbilja oko vremena.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Evo moje pšenice, ima već neko vrijeme da je dobila oko 70 kg UREA-e, sad razmišljam o još toliko Biosola pa čekat rezultate.
 

Prilozi

  • 20150403_144156.jpg
    20150403_144156.jpg
    61.6 KB · Pregleda: 87

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Moja je također dobila jednu prihranu mješavinom kana i uree. Kad bi bilo uputno drugi put prihraniti?

 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ja ću svoju pustiti još 2 tjedna možda, onda drugu prihranu, kasno je sijana. Neka se malo još razvije, pa ćemo vidjeti. UREA joj je fino vratila boju, s time sam zadovoljan, sad još malo nešto da je ojača i bit će to dobro.
Dobra ti je pšenica, gusta je. Malo izgleda žuta, ali izgleda da je i slikano tako da je sunce obasjava.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Da, žuta boja je posljedica sunčevog odsjaja. Zadovoljan sam. Lijepo se zgusla u busanju. Sad je visine oko 20 cm.
 

compy

Član
Tu od
4 Sij 2013
Poruka
209
Jedan zakašnjeli video iz sjetve.

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=cu9bwCm6SjU[/YT]
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
sada je kasno prihranjivati ureom....prvom polovinom ili sredinom februara je pravo vreme za ureu. citao sam negde da sa ureom ne treba mesati ostala djubriva. i tacno je da je prva prihrana za kvantitet a druga za kvalitet i zato treba najvise paznje posvetiti kada obaviti prihranu,osobito prvu za kvantitet odnosno prinos...jer bez dobrog prinsa nema ni dobrog kvaliteta...
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Moja je danas dobila amistar, folijarnu gnojidbu 10-5-39 i cycocel. Visoka je već oko 30 cm. Prije nije bilo moguće jer je stalno ili puhalo ko vrag ili padala kiša.


 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,354
Ova ti pšenica nije dobra,nije.Ona je odlična, čestitam,znači Amistar je fungicid, kakva su iskustva,nemogu da ga nadjem kod nas ima Lancelot.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Ja idući tjedan prskam, Sekator i Artea, Amistar čeka ako uhvati bolest, a moram i drugu prihranu obavit.

Cabage dobra.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
E to i mene zanima, bude stari pitao.
Bilo bi dobro ako se može pomiješat.

Sad evo čitam, i mislim da se smije mješat
jer Artea ne sadrži karbendazim.
 
Posljednje uređivanje:

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ja nisam htio miješati. Sekator sam odradio samostalno, a amistar, cycocel i gnojivo sam miješao. Bojim se da bi tu još herbicid mogao pokvariti učinak nečemu. Davno mi je jedan pametan rekao da što manje miješanja, bolje djelovanje pripravka.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh