• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva-žetva, 2011.-2012.-2013-2014

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
stete naravno nece biti ,sem sto kolicinski imas manjka KAN-a zbog 3x15 cija je korist po zitarici u uvom periodu skoro pa nikakva a njena je potreba za prihrana azotom sada najveca.....
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
3x15 za mene nije gnojivo to je obično smeće a kao drugo samo lud baca istu za prihranu ,baci bolje više kana nego sad 3x15.

Imaš dobru perspektivu da budeš ministar ( ili možda več jesi ).
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Cabage, videl sam pšenicu neki dan, prava je :)

OS Vulkan veliš, to je brkulja, mora biti dobar izbor!



Moj Ludwig je dobio prekjučer prvu prihranu 100 kg kan/ral, malo je rijeđi, ali nadam se da se bude što bolje izbusao. Još dobije 100 kg kana u drugoj prihrani, a možda i nešto folijarno kasnije u zaštiti od bolesti.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Imao sam ja OS Vulkan. Sijano rasipačem na 1kj. prihrana 150kg Kana i dobio sam preko 3t pšenice skoro punu Imt prikolicu :). Samo meni je bila dosta sitna pa mi se zbog tog nije svidjela. Što se tiče brkulje bolja mi je bila Matea.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Uz ulog koji dajem za pšenicu, ako ne da 7 tona hektar, nešto ne štima sa sortom i sigurno više nejde u moje polje. Vulkan sam izabrao zbog toga što je osječka, a njihove su mi uvijek jako dobro rodile.
Ludwig je strašno visoka pšenica, zbog toga ju ne volim.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Prije svega od dobrog tla, jer je pretkultura povrće. Zatim od jesenske gnojidbe kompleksnim gnojivom i ureom, dvije do tri prihrane kanom u proljeće, folijarno po volji i zaštiti od bolesti dva puta.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
I ako dobiješ 7 tona zarada je oko 1000kn, ja nisam računao koliko po ha trošim, ali vjerujem da je negdje oko 2500kn, a prinos mi bude oko 6.5t/ha kako koje godine.
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
Ha ha malo smo se preracunali.
Ako mozes evo posadi nama 25 ha ja ti platim 3500 i nije daleko do silosa voziti.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Al moja zemlja je nagnojena stajskim gnojem i to pošteno. Umjetnoga ja bacam jako malo. Prskanje protiv trave ponekad, protiv bolesti još nikada.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
I ako dobiješ 7 tona zarada je oko 1000kn, ja nisam računao koliko po ha trošim, ali vjerujem da je negdje oko 2500kn, a prinos mi bude oko 6.5t/ha kako koje godine.

A ne znam, stavio si me u razmišljanje pa sam na brzinu išao opet napraviti računicu. Ispada bez folijarne prihrane 5.430,00 kuna i bez troškova obrade i operacija, samo materijal. I bez troška zakupa zemljišta. Samo jesenski trošak ispada mi 2.340 kuna bez obrade
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
treba gledat da proizvodnja bude cim rentabilnija pogotovo u danasnje vrijeme, pa da razlika izmedu ulozenog i dobivenog bude cim veca u korist dobivenog, ugl. da ne mudrujem previse jel ko posijal apache ove godine? ja sam ju htel posiijat ali je nigde nije kod mene bilo za kupit...

od svega kaj sam videl na kombajnu ta najbolje placa uz najmanje troskove proizvodnje, barem kak su mi ljudi pricali u zetvi....
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Onda ti je bolje sijati nešto drugo, npr. raž ili čak pir, jer s tom kalkulacijom ne vidim kako ti se uopće isplati sijati. Razumijem da to radiš zbog plodoreda, ali već kad se troše strojevi i novci, bilo bi dobro da se i nešto zaradi.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
treba gledat da proizvodnja bude cim rentabilnija pogotovo u danasnje vrijeme, pa da razlika izmedu ulozenog i dobivenog bude cim veca u korist dobivenog, ugl. da ne mudrujem previse jel ko posijal apache ove godine? ja sam ju htel posiijat ali je nigde nije kod mene bilo za kupit...

od svega kaj sam videl na kombajnu ta najbolje placa uz najmanje troskove proizvodnje, barem kak su mi ljudi pricali u zetvi....
Kad bi ona plačala to bi bilo OK, ali plaća otkupljivač, a za Apache ćeš od ove godine dobit najmanje, jer je to pšenica s najmanje proteina i HL, ja sam do sada sijao Fiestu koja nikad nije imala HL ispod 80, prošle godine, sjeme s tavana 87HL, a Apache jedva na granici dopuštenog, budući da nisam mogao kupit Fiestu, posijao sam Apache s tavana, i sad čekam ...pushing...prilikom isplate nakon žetve..jedina pohvala..uopće ga nije zahvatila hrđa, te nije bilo potrebe za tretiranjem.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Onda ti je bolje sijati nešto drugo, npr. raž ili čak pir, jer s tom kalkulacijom ne vidim kako ti se uopće isplati sijati. Razumijem da to radiš zbog plodoreda, ali već kad se troše strojevi i novci, bilo bi dobro da se i nešto zaradi.

A gledaj, zbog plodoreda sigurno, ne zbog puste želje. A i zbog daljnjeg plodoreda opet tako i gnojim, da iz tla ne ode ništa više nego što bih ja želio. A kad se već radi onda bih da se nešto i dobije. U svakom slučaju ću vam javiti sve na kraju kak će ispasti. Možda bude 8 tona, a možda ni 5...:biggrin:
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Eto nadam se kraj takve gnojidbe da ćeš oboriti rekorde u prinosu. To su skromne želje.

Ja u onih 2500kn ne računam gorivo ni amortizaciju.

Ja sam imao Apache prošle godine i u onakvoj godini je HL bio od 74 do 78. Po meni dosta dobar za onakvu godinu.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh