• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva-žetva, 2011.-2012.-2013-2014

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
@Zumbul, imaš u temi o herbicidima, Alister Grande 1 litra dodje 309 kn, u Brazdi Virovitica, a na hektar ide 0,8 dl. sorry Šanana na mješanju u tvoj post....
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
A sta mislite o sekatoru, skoro je duplo jeftiniji od AlisterGrande

Prošle godine špricali sa sekatorm slakoperku, nije pomoglo. Ove godine uzeli alister grande, vidit ćemo rezultat :)
 

zumbul

Član
Tu od
9 Velj 2015
Poruka
90
da sekator je nula za aperu ali ju zato navodno husar tuče odlično pa bi ga ove godine probao.

Ma briga mene šta i koliko košta meni je bitno da se riješim tog zla .
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Husarom smo špricali par godina imali smo nešta zakorovljenih zemalja i husar je kralj herbicida za žito.Samo kad smoga mi koristili bio je oko 180kn za ha a sada neznam koliko je.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
da sekator je nula za aperu ali ju zato navodno husar tuče odlično pa bi ga ove godine probao.

Ma briga mene šta i koliko košta meni je bitno da se riješim tog zla .
...prvo hvališ Sekator i pljuješ na Hussar i usporedjuješ cijene...a sad baš te briga????
smanji malo
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Šta ti ispravljaš budućeg ministra poljoprivrede??? Kako te nije sramota samo??? :icon_weed:
 

zumbul

Član
Tu od
9 Velj 2015
Poruka
90
...prvo hvališ Sekator i pljuješ na Hussar i usporedjuješ cijene...a sad baš te briga????
smanji malo

A jeste svi neki nabrijani likovi samo bi se vređali i svađali ,pa sekator mi je bio dobar dok mi se lane nije pojavila apera ,pa sam čuo da je husar za to dobar i naravno da me sad baš briga ???? koliko šta košta ako će me isti8 spasiti te pošasti.
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Za lovu od oko 400 kn za hektar i mora biti kralj herbicida. :(rofl): A i alisteru su stavili bezobraznu cijenu. Ak tak nastave nabijat cijene nebum sprical sa ničime otisel bum 3 tj pred žetvu sa nekim desikantom.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Kažu nekakvu kišicu sutra, preksutra, pa sam otišao na svojih par hektara baciti po 150 kg KAN-a.



Sijana 13.10. i dobila sve po P.S.-u. Sorta Vulkan
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Moja jedva da se vidi da je vani ali je i sijana 2 mjeseca kasnije.
Jeli vrijedi tak maloj bacati umjetni ili da čekam da još poraste? U sjetvi nisam ništa davao.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Dali ima kakve koristi bacat 3#15 jesenas nije ništa dobila a sad dosta loše izgleda.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Slobodno baci 3x15, nećeš napraviti ništa loše, i struka govori tko nije bacio jesenas 3x15 da to odradi što prije.

dado6340 i mi smo prošle godine na 0.5kj jako kasno sijali i jedva da se vidjela na proljeće, a u žetvi je tu bio najbolji prinos.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Več sam rekao da neču sijati bez umjetnog i opet sam to napravil. Sad mi je žao ali gotovo je. Do sad je bilo blato pa nisam ni mogel baciti. Danas pred mrak sam išao gledati i moglo bi se baciti apa ako nebu kiše prekosutra kvačim rasipač.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,208
Ja sam uvijek bacal prvu prihranu 3x15 a drugu kan, obadvoje 100 kg /jutro..
A danas sam bacil prvu prihranu kan, i druga bude kan, isto 100 kg/jutro, pa budem videl jel bolje samo s kanom, posto se 3x15 dugo rastapa, pa ako nema malo bolje kise, nikak poceti djelovati..
I ja sam rekao da nebudem vise sijal bez predsjetvene gnojidbe, al ove jeseni je bilo sve na brzaka, pa je ispalo kako je..
 

zumbul

Član
Tu od
9 Velj 2015
Poruka
90
3x15 za mene nije gnojivo to je obično smeće a kao drugo samo lud baca istu za prihranu ,baci bolje više kana nego sad 3x15.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,354
Kažu nekakvu kišicu sutra, preksutra, pa sam otišao na svojih par hektara baciti po 150 kg KAN-a.



Sijana 13.10. i dobila sve po P.S.-u. Sorta Vulkan

Svaka čast ljepota za oči, skidam kapu.Ja sam danas prihranjivo pšenicu, mislio sam i tritikale al mi dodje rodjak u njivu, lijep dan pa donio nešto piva i roštilj na plin i tako mi prihrana tricikalea osta za sutra al nežalim. E sad da stavim cijene vještačkog djubriva ovdje kod mene,čisto radi poredjenja:
KAN (Lukavac) 14,5km
15 15 15 Kutina 22km
UREA Kutina 21km
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
Dali ima kakve koristi bacat 3#15 jesenas nije ništa dobila a sad dosta loše izgleda.
3x15 baciti sto ranije... sijano 10tog-11tog mjeseca...a sada je mart...proslo je vreme za bacati 3x15 "sto ranije"....sad baci samo KAN ili AN i posle 20-30 dana drugu prihranu KAN-om. (ukupnu kolicini podeli na dva dela 60-70% u prvu prihrani a ostatak u drugu prihranu). sada 3x15 bacati mislim da je cista zaguba.jer sporo se rastapa i jos sporije deluje,pogotovo kad je na povrsini a ne u zemlju. to je moje razmisljanje:drink:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh