• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva-žetva, 2011.-2012.-2013-2014

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,307
Kad izvrši bokorenje, avremenski uslovi dozvole, a itemperatura dnevna da je 10 C a noćne da da nisu niske.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Popravlja se ovo malo što sam posijo, samo da nije ove usrane vodurine...
 

Prilozi

  • 20150301_152415.jpg
    20150301_152415.jpg
    48.1 KB · Pregleda: 123
  • 20150301_152434.jpg
    20150301_152434.jpg
    55.7 KB · Pregleda: 120

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
desno je vočnjak zgleda da je bilo orano par godina skupa,,,,kaj ti ne napraviš tak svojim ,,nebu veliki nagib al se buš dobrim djelom rešil ovog blata nit je za rižu ,ni kaj drugo ,a nafte si baš tu skuriš najviše,,tri godine skup,i onda oboreš da ti brazda ne pada v jarak svoje buš zdigel i suho ti bu,,
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Sve ti je to od tog lika što ima voćnjak, i tu gdje je pšenica su bili lješnjaci do prije dvije godine, odonda je samo malčirano i ovo je prva sjetva od tada. Nekada je to bilo sve naše, do 1949, onda je pradjed morao prepisivati na rodbinu. S druge strane lješnjaka ja imam 1,5 kj, toliko su lješnjaci, a i ova njiva, sve skupa 4,5 kj. Već sam nagovorio vlasnika da lješnjake podignemo, sredio sam pomični plug za to, iako je velika šansa da se i toga kani, pa da i to preorem i sve fino spojim.
Inače je jako meka i rahla zemlja, samo što nije orana par godina, samo malčirana.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Moja pšenica je sva sijana 15.11. i jako je lijepo ponikla, no na jednom djelu pati od prevelike vlage i javilo se veliko crvenilo. Iznikla je svuda, redovi se jasno vide, samo je na tom nižem djelu 30% slabija od ostalog, dal bude kaj s toga?
 

Gunjo1

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
220
Ja ne znam sta od svega toga bude.. ja evo na poslu a kisa toliko pada da hala samo zvoni.. :(n):
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Danas prošao magistralom do Virovitice...NIKAD lošije pšenice vidio nisam, doslovno nema nijedne parcele da nije oštečena vodom, a naravno nikad manje zasijano..bit će veselo...s otkupom u žetvi..
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja sam danas prihranio mješavinom kana u uree. Dvije kante od jupola na 2000 m2 pa kaj bude. :icon_scratch: :confused:
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Stignu Ukrajinci još posijat. Lako ću ja za njih, problem je što je ja neću moći izvest kad nije ni 10% od planiranog posijano. Aaaaaaa, pop*zdit ću. Prvo su me za pir zahebali, a Bog neda ni pšenicu. Samo da oće smrznut, hebo ja sebe ako je ne bi posijo. Otoplit neće, pa da se može netko nadati da će se prosušit. Imam 3 jutra pripremljena, i još na brzinu nekoga uhvatiti pa barem još 5 pripremit. Jao, ludim, još i bolestan ovih dana. Sutra kupit nešto goriva dok nije otišlo na staru cijenu i dok još imam koju kunu i nadat se boljem.
Ali ljudi, neki dan sam čupao panjeve u dvorištu, i to je višlje od svih okolnih. Na dva ašova izlazi voda, gdje god da zakopaš. To se neće povuć do iduće zime.
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Ukrajinci nebudu morali ni orat kad ju tenkovi zorali, jel ko ima kakva iskustva sa proljetnom pšenicom? sijal sam renan od RWA, i jedino kaj me tješi je to kaj se ona omlađuje pa i nema puno veze kaj je retka, na vreči je pisalo da se može kakti sijat od 9. do 2. mjeseca, moja sijana u 11 pa neznam kaj bu s pol toga kak lose izgleda. a i tu proljetnu je pitanje jel bum imal kam posijat, na polovicu polja nemreš bez čamca, a ovdje di je suho tu danas kad sam oral i kad sam htel podić plug jer nije išlo, umjesto pluga se dignul prvi kraj na zetoru, to je ko beton....
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
ja ču pšenicu sa tenom poprskat u utorak , imam zalihu od prošle godine :D
graindor na današnji dan , predsjetveno bačeno 250 kg/ha 5-10-25, prihrana krajem tjedna jedna za mjesec dana još jedna





 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja budem ovaj tjedan pošprical s AlisterGrande pa kak joj bude. Također i prva prihrana sa 100 kg KAN-a.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh