• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva-žetva, 2011.-2012.-2013-2014

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Fusarium ili hrđa, Duet Ultra, Sphere,Amistar,Prosaro... uglavnom malo skuplji fungicid koji i lijeću biljku jer preventivni više ne pomaže.

Hvala lijepa.
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
a jeli to može još naštetit klasu? najviše se bojim one crne sneti ali neznam kak ju mogu prepozati? nisam ju do sad nikad imal pa ni neznam kak zgleda prije žetve... znam da je crna u žetvi... pšenica pošpricana arteom protiv bolesti, a jedna nije ali nema ni nikakve bolesti... kak zgleda ta crna snet?

Ak misliš na smrdljivu snijet ona se baš ne javlja u našim krajevima. Kod nas su hrđe standard.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
I ja mislim da je zbog karence prekasno za špricanje. Negdje sam pročital da se prinos može umanjiti do 40%. Ali bolje i to, manje zlo, nego da otrov ostane u pšenici.
Postoji li, osim manjeg prinosa još koja opasnost od te bolesti?
 

AcaAleksic

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
233
Pratim svakodnevno komsijinu psenicu koja je iza moje kuce. Kad sam ga pitao da li je tretirao nekim fungicidom, kaze da je to bacanje para.. Psenica sama govori..
e1718fbffe73b8518dff9542c859b677.jpg

e823c3353fd82bf06de0527085821bb2.jpg
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
a moja ima tri pjegice i ja razmisljam o ponovnoj zastiti ma nista od toga....

Ak misliš na smrdljivu snijet ona se baš ne javlja u našim krajevima. Kod nas su hrđe standard.

mislim bas na crnu snijet kad pšenica žanje a iz kombajna se prasi crna prasina koja izgleda koda se kombajn zapalil a i psenica ima miris al mislim da je ova smrdljiva snijet druga bolest... nisam siguran 100 posto i da nazalost je ima u mojem kraju....

al me zanima kak to prepoznat jer onda ju ne zeli otkupit a neznam kak izgleda ta bolest dok je psenica u vegetaciji.... dal neko zna....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Pšenica oboljela od smrdljive snijeti je slabija rastom a ako ju slučajno imaš to treba u tišini neškodljivo uništiti jer će te koštati i kazni i poticaja i pitaj boga čega sve ne.Nadam se da nije riječ o njoj.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Vidim pšenice su nalile,samo fali sunčanih dana i eto kombajniranja,a cijena koja nas čeka jel ima kakvih saznanja?
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Pšenica oboljela od smrdljive snijeti je slabija rastom a ako ju slučajno imaš to treba u tišini neškodljivo uništiti jer će te koštati i kazni i poticaja i pitaj boga čega sve ne.Nadam se da nije riječ o njoj.

nije jer je moja visoka metar i sva je zdrava i ima ogromne lati, al me zanima jer jedan hektar nisam pošprical protiv bolesti pa me zato zanima al ak je simptom bolesti niska pšenica onda moja to nije...
ugl.zanima me to zto kaj su mog susjeda prošle godine vratili s mlina i rekli da mu je pšenica bolesna i da smrdi, ja sam bil kod njega kadd se bralo i pšenica je bila potpuno normalna i nije ni smrdila niti je bila kakva razlika između te i svih drugih al eto bila je kao neispravna... pa me zato zanima
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Zasto bi bila veca kad smo zadnje dvije godine vozili i sutili za mizeriju. Pogotovo pretprosle.
 

Gunjo1

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
220
Ja iskreno nisam ni racunao na vise od 1kn..
I da kažu da je cijena 1.2 kn,opet će odbiti primjese,hektolitar i dodjemo na 1kn,ako i toliko dobijemo.
Ja sam danas obišao pšenicu,zrno fino naliveno,mada sam primjetio malo bolesti na nekoliko klasova,pa ne znam koliko ima šanse da se to proširi?
A žao mi je gaziti u ovoj fazi pošto nemam stalne tragove.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh