• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva-žetva, 2011.-2012.-2013-2014

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Nemar kombajnera.!

Kombajn nije bio dobro podešen.
Ima tu više greški,vjetar je bio slabo podešen i sita nisu bila dobro složena.
hvala marko mislio sam da je tak. taj više neće kod mene a ni na njive od kolege.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
zavrsava se polako zetva. ostalo je za sutra jos 1kj za skinut i to je to za ovu godinu..



claas 98 sl classic i tavanusa.
to nam je bila najvislja psenica ali je jedina i legla..





matea



4065h





moj mf i susjedova kamionka, susjedov zetor i moja prikolica.

prinos je za sada jako dobar. zapravo, najbolji unazad dosta godina.
nemam jos racunicu posto je ostalo jedno polje i nesto u prikolici..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Dal se vidi kakva razlika u čistoči zrna između CLAAS-a i DF-a??

Koji je brži/efikasniji u radu?
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
oba beru dosta necisto :mrgreen:

claasa je gazda kupio lani. to mu je prvi kombajn i prva sezona u psenici pa se jos uci..
kod df-a ima dosta pljeve. u biti, ja kazem dosta, kombajner kaze da je to dobro i da ja neznam nista :rolleyess:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
evo danas kod mene požeta Renan ,ulaganje bilo mizerno jesenos,u prolječe ni zrna gnojiva samo 4 lit folijarnog po rali,nije prskana protiv trave ni bolesti,prinos 2500 kg na ral,s obzirom na uloženo i godinu ja zadovoljan i jedna velika zahvala kolegi Kići na usluzi prijevoza sa MF-om i njegovim ljepoticama što je potego 20 km do moje zemlje i kuho se na suncu 3 sata:partyman::partyman:evo par slikica jer je bila prašina i vručina,

Uploaded wi

Uploaded with ImageShack.usth ImageShack.us,kolege Kiće M

Uploaded with ImageShack.usF u punom sjaju ,Kićine ljepotice bez mane,svaki šaraf i klin na svom mjestu,stanje extra

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us,još se popodne izbaliralo 246 kockasti bala na djelu gdje nije bilo trave i dofuralo doma da bale ne dobiju noge preko noći
 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
oba beru dosta necisto :mrgreen:

claasa je gazda kupio lani. to mu je prvi kombajn i prva sezona u psenici pa se jos uci..
kod df-a ima dosta pljeve. u biti, ja kazem dosta, kombajner kaze da je to dobro i da ja neznam nista :rolleyess:


ajde idemo staviti slike od pšenice, pa da svi vidimo kako je čista. Od kombajnera ovisi puno da ali puno i od sorte i zrelosti pšenice
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
@ ajkula: nije prskana protiv trave ni bolesti

to mi se jako sviđa, tako je i naša tretirana...

moja slika je vec gore na vrhu ...
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,338
Kod nas vlaga oko 11%.
Nečistoča oko 2, hektolitar 84-85.
Prosjek 3.5t/kj. Neke su podbacile zemlje,
ali onda su druge i više od potrebnog nadoknadile.
Slike kasnije.
 

tomislav84

Član
Tu od
12 Tra 2009
Poruka
69
kod nas nećistoće minimalno uzimaju 5% a najčešće oko 7-8% vlage stvarno nije bilo a hektolitarsku doplaćuju samo do 80, ako imaš više ne priznaju ti taj višak. koja je ovo država, kao da smo na dva različita kontinenta a ne u dvije različite županije!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,338
Eto slika.

DSC01764Kopiraj.jpg


DSC01765Kopiraj.jpg


DSC01767Kopiraj.jpg


DSC01776Kopiraj.jpg


DSC01777Kopiraj.jpg
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ove godine pšenice ko u priči......sada je samo pitanje otkupne cjene.......

na novosadskoj burzi sam vidio da je prije par dana bila 1,62kn........a kukuruz 1,39kn......

pričalo se prije žetve da neće ići ispod 1,50kn..........jel su to priče ili stvarnost, budemo vidjeli........
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
sve je to lutrija,kome treba novac taj prodaje odmah,ja osobno imao malo i to sam morao prodati radi situacije kakva je,cijena je 1,30+ pdv,odbici na 10 tona oko 400 kg i to je to ,e sad da je bilo novca za malo više gnojiva bio bi i urod veči ali fala bogu nije bilo leda pa je dobro i tako u odnosu na prošlu godinu a valjalo bi imati doma prostor za skladištiti i čekati 3-4 mjeseca ali kad dođu neka sretnija vremena:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ja predao u nedelju ,isplata danas možda ,sutra sigurno pošto komercijala ne radi nedeljom ali oprosti im čovijek jedan dan jer odmah kod odvage imaš sve crno na bijelo koliko je čega ,od analize pšenice do iznosa milih novčića:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 
I

ihorzic

Guest
ja predao u nedelju ,isplata danas možda ,sutra sigurno pošto komercijala ne radi nedeljom ali oprosti im čovijek jedan dan jer odmah kod odvage imaš sve crno na bijelo koliko je čega ,od analize pšenice do iznosa milih novčića:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Kaj bi se desilo kad bi čuvali žito doma negde i na tržište samostalno ?
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Nebi se ništa desilo,mi smo lani iskombajnirali pšenicu i na tavanu je bila cca 2mj. i onda je skinuli sa tavana i odvezli u mlin i normalno su je primili,a sad ti neznam koja je bila cijena niti ko ju je otkupio.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja sam predao u žito, odustao sam od mlina.....neznam da li će isplatiti tako brzo, jer nešto mi je sjelo na račun, neznam jel poticaj ili pšenica, nekako mi je malo za pšenicu, ispada da su je platili 1,05kn......a možda je i poticaj, moram do banke.......



sa koliko max vlage se može skladištiti pšenica u silosu????
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh