• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva-žetva, 2011.-2012.-2013-2014

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Gradacac2

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
183
danas posijao psenicu,za svoje potrebe..
50 kg sjemena i 50 kg petnaeske...
jos samo spricanje protiv korova i sta joj bog da.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ove jeseni sijem svoju tavanušu,kupio sam jesenos od RWA novo sjeme,samo dobro zaprašim sa witavaksom i ima d bude kao grom,samo me hebu financije radi gnojiva:weedman::weedman:,to je najskuplja stavka:rolleyess::rolleyess:
 
O

oseloth

Guest
koliko treba kila za 100m2, htio bi samo za svoje potrebe posijati.
 

starter

Član
Tu od
17 Ruj 2012
Poruka
193
ove jeseni sijem svoju tavanušu,kupio sam jesenos od RWA novo sjeme,samo dobro zaprašim sa witavaksom i ima d bude kao grom,samo me hebu financije radi gnojiva:weedman::weedman:,to je najskuplja stavka:rolleyess::rolleyess:

da gnojivo je preskupo,ja cu za gnojivo morat dat oko 10 000kn
a za sjeme oko 3000kn
 
M

MOCO

Guest
ja na one njive koje sam naađubrio stajnjakom u zadnje tri godine samo sijem, bez umjetnog, na proljeće prihranim nečim i gotovo!
 

starter

Član
Tu od
17 Ruj 2012
Poruka
193
jel ima tko kakvog iskustva s ludwigom i sebastom od rwa,i koje su domace sorte solidne

ma kod mene u okolici nitko nezna dalje od osjeckog,tako da nemam koga ni pitat,a koga god sam pitao a da zna za njega hvale oba dva,ja cu malo eksperimentirati ove godine pa cemo vidjeti
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,338
Pšenica 2012/2013

Vidim da ove teme nema, a sjetva se bliži, pa nek bude tu.
Ako postoji, onda pobrišite.

Koja površina, koju će se sijat, koja gnojidba?

Ja još neznam ni sam kod sebe što će bit. :D
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Vidim da ove teme nema, a sjetva se bliži, pa nek bude tu.
Ako postoji, onda pobrišite.

Koja površina, koju će se sijat, koja gnojidba?

Ja još neznam ni sam kod sebe što će bit. :D

Meni bi itekako odgovaralo dobrih preporuka,jer razmišljam o nekih 15 ha,i to najvjerojatnije bez poticaja,pa ne znam da li se to uopče isplati?
Kako gnojiti i koju pšenicu sijati da se izvuče barem nešto zarade?:cry:
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Ja ču ove godine probati sa BC Mihelca cca 5 ha.
Gnojidba 150 kg. UREA, 150 kg. NPK 7-20-30 pod brazdu i 100 kg. NPK 15-15-15 zatanjurati.
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Ja ako Bog da idem drugi tjedan u sjetvu, renan na oko 25 rali, od gnojenja samo 15-ica 150 kg/ral pod rotobranu...
 

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
Ove jeseni ćemo sijati oko 100 kj pšenice, imamo svoje srpanjke za oko 70 kj i prime 15 kj ostalo ćemo za sjeme za nagodnu posijati sjemenskog vjerojatno isto srpanjku i možda golubicu, prima nam se ove godine pokazala dosta loša. 15-ica je u dvorištu i bacat ćemo je oko 150 kg/kj.
Sijati ćemo i 20ak kj ječma sorta barun, gnojidba ista ko i za pšenicu
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Ja se nadam 25 ha da ćemo uspjet posijat... Minimalno moramo 20 ha, a ovih 5 kako bude...
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Ove jeseni ćemo sijati oko 100 kj pšenice, imamo svoje srpanjke za oko 70 kj i prime 15 kj ostalo ćemo za sjeme za nagodnu posijati sjemenskog vjerojatno isto srpanjku i možda golubicu, prima nam se ove godine pokazala dosta loša. 15-ica je u dvorištu i bacat ćemo je oko 150 kg/kj.
Sijati ćemo i 20ak kj ječma sorta barun, gnojidba ista ko i za pšenicu

Jel sijete tavanušu ili farmersko sijeme na tih 70 rali?
 

Tracer

Novi član
Tu od
27 Ruj 2012
Poruka
6
Pozdrav svima. Intersira me dali se isplati sijati "domacu" psenicu od ovogodisnje zetve? Naime, poijao bih manju kolicinu psenice, te bih pomjesao sjeme pola-pola (pola domace, pola kupljeno sjeme). Sijao bih cca 1 ha.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh